Za danas smo vam spremili jednu jako zanimljivu temu, a koja će se definitivno svidjeti baš svim ženama koje su dosegle neke zrele godine. Naime, kako udovoljiti sebi, kada pređete preko 50 godine života?
U situacijama u kojima se postojanje čini turobnim i ponavljajućim, ono što se često naziva “jeftini dopamin” preuzima vlast – kratka zadovoljstva koja samo pružaju privremeno olakšanje od surovosti stvarnosti. Ipak, to sigurno nije pokazatelj trajne sreće. To je hrana kojoj nedostaje supstance, televizijske emisije koje zamjenjuju stvarna iskustva ili dugotrajni telefonski pozivi koji se isključivo vrte oko života drugih (u biti, tračeva). Profesionalni rast bio je daleka težnja dugi niz godina, dok osobne veze sve više odražavaju štetan krug ovisnosti i tjeskobe.
- U situaciji u kojoj svi žive zajedno pod istim krovom zbog familijarnosti, nelagode zbog odvojenosti ili nedostatka alternativnih opcija, potrebno je uložiti napor, u najmanju ruku, da se pronađe i osigura nekretnina za iznajmljivanje. U naslijeđenom stanu se već duže vrijeme ne može uživati, ali nema financijskih sredstava za nešto novo. Iako novac postoji, dovoljan je samo za upravljanje troškovima za hranu i režije. Kada razmišljamo o salonskom bojanju kose i osobnom rastu, to se može činiti dalekim i nedostižnim, no ta bi iskustva zapravo mogla poslužiti kao katalizator transformacije.
Nažalost, žena koja se suoči s tom okolnošću često ima osjećaj da je vrijeme stalo. Aktivnosti poput posjeta prirodnim okruženjima ili igranja s djecom čine se neizvodljivima jer smatra da “ili nedostaje vremena ili su troškovi previsoki. Što treba promijeniti? 1. Poboljšajte svoju odjeću. Odjeća nadilazi puki predmet u vašem ormaru; služe kao sredstvo samoizražavanja i način da potvrdite svoj značaj drugima.
Kad žena u sebi pomisli, “ovo će biti dovoljno”, to često ukazuje na dublju tendenciju suzdržavanja. Pitanje o kojem se radi manje se odnosi na financijska pitanja, a više na vlastitu vrijednost. Naša odjeća utječe na to kako nas drugi gledaju, oblikuje našu samopoimanje i može čak utjecati na izbore koje donosimo. Jasan pokazatelj da pojedinac sebe ne smatra zaslužnim za najbolje jest sklonost da bude vrlo štedljiv u pogledu svog izgleda. Psiholozi su već dugo primijetili da kada počnemo ulagati u svoj izgled i prigrliti svoju jedinstvenost, to pozitivno utječe na sve aspekte našeg života. Izgled služi kao vizualni prikaz koji svijetu poručuje: “Zaslužujem bolje.”
Ova poruka nije o skupim markama ili najnovijim modnim hirovima; nego se usredotočuje na odabir odjeće koja ističe samopouzdanje. Počnite malim koracima. Sada je trenutak da preispitate svoj pogled na svoju kolekciju odjeće. Uklonite predmete koji su istrošeni, kao i one koji vam se ne sviđaju ili vam više ne odgovaraju. Stvorite prostor za nešto novo, u najmanju ruku. Pozitivna slika o sebi jača vaše samopouzdanje, što dovodi do novih prilika u vašem profesionalnom i privatnom životu.
Razmotrite na trenutak svoju garderobu i primijetit ćete da vas drugi počinju promatrati u novom svjetlu. U konačnici, kada se osjećate najbolje, standardi koje ste postavili za život su povišeni. 2. Poboljšajte svoju prehranu Izreka “mi smo ono što jedemo” nadilazi puki izraz. Naša prehrana ima izravan utjecaj na naše zdravlje, razinu energije, raspoloženje, pa čak i naša postignuća. Osim toga, loša prehrana može rezultirati životom obilježenim siromaštvom. Nažalost, često ponašanje među pojedincima koji stalno štede je konzumiranje obroka koji se sastoje od jeftinih i ponavljajućih namirnica, kao što su tjestenina, žitarice, kruh i druga hrana bogata ugljikohidratima.
Preispitajte svoje dijetetske prakse. Srećom, internet pruža mnoštvo vrijednih informacija koje vam mogu pomoći da usvojite čišći i zdraviji stil prehrane. Vjerujte mi, ne košta puno više, pogotovo ako volite peciva, Snickers, energetska pića i kobasice. Osim toga, vidjet ćete da možete uštedjeti novac. 3. Sklonost izbjegavanju odgovornosti za vlastiti život Rečenica “Ne mogu jer mi nedostaje vremena, novca ili energije…” čest je izgovor onih koji se ne žele suočiti sa stvarnošću i priznati da su sami odgovorni za svoj život. Težak? Možda.
Međutim, kada počnete prenositi odgovornost za svoje izbore s vanjskih čimbenika na sebe, uvidjet ćete da promjene dolaze brzo. Tko ne cijeni mala zadovoljstva u životu? Međutim, kada se ti užici pretvore u rutinu – poput svakodnevnog kupovanja, druženja s prijateljima, uživanja u grickalicama ili čaše ili dvije vina – pretvaraju se iz jednostavnih radosti u ovisnosti. Pojedinci koji često traže novi “hit” zadovoljstva obično se bore s dugoročnim planiranjem života. Nakon svakog trenutka sreće javlja se umor koji potiče na potragu za sljedećim izvorom uzbuđenja.