Oglasi - Advertisement

U nevjerojatnoj dobi od 59 godina, Monica Bellucci posjeduje jedinstvenu sposobnost da osvoji publiku i zadrži svoj status simbola senzualnosti. Ova glumica, poznata po svojoj izuzetnoj ljepoti, živjela je život koji se čini gotovo nadrealnim.

 

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Kad god naiđemo na neku novu činjenicu o životu Monice Bellucci, ona nas ne prestane zaprepastiti i natjerati da uzviknemo: “Samo je ona sposobna za takve stvari!” Jeste li ikada razmišljali o tajni gracioznog i autentičnog procesa starenja Monice Bellucci? Kako to da njezine bore graciozno nadopunjuju njezinu ljepotu, povećavajući je, a ne smanjujući?

  • Monicino postojanje bilo je definirano neobuzdanim osjećajem oslobođenja, jer je udovoljavala svakom svom hiru i ispunjavala sve svoje želje. Ipak, priča mora početi od svog početka. Bilo je to 30. rujna 1964. kada je Monica Ana Maria Bellucci došla na svijet u neobičnom selu Città di Castello. Bila je jedini potomak Luigija Belluccija, vlasnika prijevozničke tvrtke, i Marije Gustinelli, umjetnice. Bojeći se mogućih posljedica njezine iznimne ljepote, njezini su roditelji uložili velike napore kako bi je zaštitili od znatiželjnih pogleda.

Monica je započela karijeru modela u dobi od trinaest godina, koristeći svoju zaradu za svoje školovanje. Do 1989. godine stekla je široko priznanje u modnom svijetu Pariza, kraseći naslovnice cijenjenih časopisa poput Ellea i surađujući s renomiranim brendovima poput Dolcea i Gabbane. Unatoč tome što je u početku diplomirala pravo na Sveučilištu u Perugi, Monica je donijela hrabru odluku napustiti studij i potpuno se posvetiti svojim aspiracijama kao model. Godine 1990. ušla je u brak s fotografom Claudiom Bassom, no njihova se zajednica nakon četiri godine razvrgla.

 

Uz televizijske nastupe na raznim talijanskim mrežama i filmske pothvate, Monica se američkoj publici predstavila angažmanom u filmu Drakula 1992. Samo četiri godine kasnije pozornost je plijenila ulogom u francuskom filmu “L’Appartement”. To ju je potaknulo da osigura uloge u holivudskim i europskim produkcijama. Dok se Monicina filmografija može pohvaliti opsežnim popisom zasluga, njezin portret u filmu “Malèna” ističe se kao njezina najistaknutija izvedba, zauvijek urezavši njezin imidž u javnosti.

Na audiciji za ulogu u filmu “Spectre” dala je hrabru izjavu redatelju Samu Mendesu, ustvrdivši da će njezino uključivanje u film potaknuti divljenje među ženama. Naglasila je da njezina privlačnost ne proizlazi iz njezinih godina ili fizičkog izgleda, već iz njezinog zadivljujućeg intelekta i bujne mašte. To je dovelo do njezinog revolucionarnog postignuća da postane najstarija glumica koja je portretirala romantični interes Jamesa Bonda.

  • U filmu “L’Appartement” glavna junakinja susreće svog kolegu Vincenta Cassela i njihova veza nakon nekoliko godina prerasta u brak. Kako bi spriječili monotoniju i samozadovoljstvo, Vincent i Monica donijeli su nekonvencionalnu odluku da žive u odvojenim stanovima. Unatoč njihovom jedinstvenom dogovoru, naposljetku su odlučili raskinuti svoj brak 2013. Nakon raskida trinaestogodišnje zajednice s Vincentom, našla se na raskrižju, nesigurna u svoje sljedeće korake. Ipak, ostaje ustrajna u svom uvjerenju da se ljubav ne može izbrisati razvodom i drži do nade u budući ponovni susret.

Monicina nepokolebljiva hrabrost da slijedi svoje instinkte dovela ju je do donošenja odluka koje su u skladu s njezinim sadašnjim uvjerenjima. Ta ju je odvažnost potaknula da prihvati majčinstvo u dobi od 39 i 45 godina, pronašavši divnu privlačnost u svojim poznim godinama. Posljedično, ona shvaća svoj afinitet prema mlađim drugovima; posjeduju jasnoću u svojim željama i mudrost proizašle iz životnih lekcija. Unatoč Monicinim brojnim postignućima i njezinoj sposobnosti da osvoji primamljive partnere, njezina ljepota i dalje je predmet zavisti među ženama.

 

Način na koji ona doživljava proces starenja doista razotkriva njezin način razmišljanja, kao što pokazuje njezina izjava: “U slučaju da mi moj odraz prestane donositi sreću, poput moje majke prije mene, oponašat ću je. Umjesto da se fiksiram na vlastitog pojavljivanja u zrcalu, svoju ću pozornost preusmjeriti prema pojedincima koje sam stvorio – svojim potomcima.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here