Postoji jednostavan i prirodan pristup za ublažavanje ovog neugodnog simptoma. Predstojeće prijelazno razdoblje povećava šanse za prehladu, a peckanje ili grlobolja su među najčešćim simptomima. Srećom, postoji nekompliciran, prirodan način za ublažavanje ove uporne nelagode.
- Za pripremu saga potrebna su vam dva bitna sastojka: voda i sol. Tradicionalni lijek za grgljanje slanom vodom, koji su često koristile naše bake, pokazao je izvanrednu učinkovitost protiv prehlade, infekcije sinusa i drugih manjih zdravstvenih problema. Ovaj cijenjeni tretman prikladan je za djecu od šest godina i više, što ga čini dostupnim svima koji mogu grgljati vodu.
- Istraživanja pokazuju da sol igra ulogu u izvlačenju vlage iz oralnog tkiva, stvarajući slanu barijeru koja sprječava ponovno oživljavanje štetnih patogena. Kao rezultat toga, grgljanje slanom vodom služi kao učinkovita metoda za obranu od virusa i bakterija, smanjuje rizik od infekcija u grlu i ustima, te ublažava upale u nekim blažim slučajevima. Za pripremu otopine za grgljanje pomiješajte četvrtinu do pola čajne žličice soli s 230 mililitara vode.
Za najbolje rezultate topla voda je prikladnija od tople vode, jer toplina može ublažiti nelagodu od grebanja i upale grla. Dodatno, topla voda omogućuje lakše otapanje soli, a u tu svrhu može se koristiti bilo koja vrsta soli. Nakon što je sol umiješana, grgljajte što duže možete. Nakon toga, provucite oko usta i zuba prije nego što ispljunete. Preporučljivo je ovaj postupak provoditi najmanje dva puta dnevno.
BONUS TEKST:
Jagode (Fragaria × ananassa) su popularno voće koje se često uzgaja zbog svog osvežavajućeg ukusa, bogatstva hranljivih sastojaka i svestranosti u kulinarstvu. One su omiljene širom sveta i koriste se u raznim oblicima – sveže, u desertima, kao sokovi ili džemovi.
Karakteristike i uzgojJagode pripadaju porodici ruža (Rosaceae) i odlikuju se intenzivnim mirisom i slatkastim ukusom. Plodovi su bogate crvene boje s malim žutim semenkama na površini. Listovi su im nazubljeni, a biljka je niskog rasta, što je čini pogodnom za gajenje u različitim uslovima, uključujući i bašte ili saksijeJagode vole sunce i bogato, drenirano tlo. Sadnja se obično vrši u proleće ili jesen, a za optimalan rod, potrebno je redovno zalivanje i zaštita od korova.
Nutritivne vrednostiJagode su izuzetno zdravo voće, bogato vitaminima, mineralima i antioksidansima. Neke od najznačajnijih hranljivih materija koje jagode sadrže uključuju:Vitamin C: Jača imunitet i podstiče zdravlje kože.Antioksidansi: Smanjuju upale u telu i pomažu u prevenciji hroničnih bolesti.Folati: Neophodni su za pravilan razvoj ćelija i važno je da ih unose trudnice.Vlakna: Podstiču varenje i pomažu u održavanju zdravlja creva.
Jagode (Fragaria × ananassa) su popularno voće koje se često uzgaja zbog svog osvežavajućeg ukusa, bogatstva hranljivih sastojaka i svestranosti u kulinarstvu. One su omiljene širom sveta i koriste se u raznim oblicima – sveže, u desertima, kao sokovi ili džemovi.
Karakteristike i uzgojJagode pripadaju porodici ruža (Rosaceae) i odlikuju se intenzivnim mirisom i slatkastim ukusom. Plodovi su bogate crvene boje s malim žutim semenkama na površini. Listovi su im nazubljeni, a biljka je niskog rasta, što je čini pogodnom za gajenje u različitim uslovima, uključujući i bašte ili saksijeJagode vole sunce i bogato, drenirano tlo. Sadnja se obično vrši u proleće ili jesen, a za optimalan rod, potrebno je redovno zalivanje i zaštita od korovaNutritivne vrednostiJagode su izuzetno zdravo voće, bogato vitaminima, mineralima i antioksidansima. Neke od najznačajnijih hranljivih materija koje jagode sadrže uključuju: