Koliko god bili popularni ceca i Aleksandra, ipak ima osoba koje ih ne gledaju kroz ružičaste naočale. jedan od njih je i čovjek iz vjere, koji je dao svoje mišljenje i to bez dlake na jeziku. U svjetlu svog nedavnog glazbenog uspjeha, Aleksandra Prijović postala je predmetom široke pozornosti. Dok mnogi plješću njezinim uspjesima, postoje i pojedinci koji izražavaju nezadovoljstvo njezinim ponašanjem na pozornici.
Proslavljeni monah Arsenije Jovanović u svojoj propovijedi osvrnuo se i na fenomen poznat kao “Prijović” i pomenuo njegova izuzetna dostignuća.
Iguman manastira Ribnica, koji se nalazi u blizini Mionice, stekao je reputaciju kritičkog pogleda na popularnu kulturu, a posebno na glazbu, kojoj se često obraća u svojim propovijedima. Unatoč vlastitom angažmanu u živahnoj eri jugoslavenskog rock and rolla prije nekoliko desetljeća, Arsenije je doživio potpunu promjenu perspektive nakon prihvaćanja monaškog života, što ga je dovelo do potpunog odricanja od rock and rolla, elektronske glazbe i narodne glazbe.
U svom govoru dio je posvetio i fenomenu koji je Aleksandra Prijović.
Nastala je fuzija gradske tradicionalne pjesme u kojoj sudjeluju ugledne ličnosti poput Cece i njezine štićenice Aleksandre Prijović. Međutim, ovom novom valu glazbe nedostaje bilo kakav oblik pobune ili društvene kritike; usredotočuje se isključivo na fizički aspekt. Turbofolk i zabavna glazba stopili su se u jedan pravac koji se može opisati kao seljački, a ne ruralni. Važno je napomenuti da biti seljak ne znači nužno biti sa sela; čak i sveučilišni profesori mogu utjeloviti ovu osobu. Utjecaj ove novokomponirane seljačke glazbe proširio se, nažalost, Jugom i šire, zaokupljajući svačiju pozornost. Priča se da je Aleksandra napunila pet zagrebačkih arena, prestigavši čak i legendarnog Olivera Dragojevića. Ljudi je hvale zbog njezinih izuzetnih manira, a ja sam se i sam rado uvjerio u tu pristojnost, nadajući se da je naš srpski utjecaj pozitivno utjecao na naše hrvatske kolege. Međutim, moje nade su se raspršile kada sam svjedočila stvarnosti.
U pripijenoj kožnoj odjeći koja naglašava sve konture njezine mladenačke i zapanjujuće tjelesne građe, ona izgleda kao da podsjeća na lik ravno iz znanstvenofantastičnog filma. Redovnik razmišlja o prikladnosti takve odjeće, preispitujući njenu uljudnu prirodu. Zanimljivo je da se monah Arsenije, poznat po svojoj dubokoj mudrosti i pažljivoj publici, ranije osvrnuo na preovlađujući snobizam i zanemarivanje ljudskog života u savremenom društvu. Naglasio je zabrinjavajući trend predstavljanja ovih ponašanja kao čestitih i aktivnog promicanja u javnoj sferi.
Čin snobizma posljedica je pokvarene duše. Ja, s druge strane, imam sklonost uživanju u širokom rasponu materijala za čitanje. Nekima će možda biti čudno što ja, redovnik, listam novine i časopise. No, činim to s namjerom da otkrijem nešto intrigantno što može obogatiti moje znanje. Na ovim stranicama susrećem se s primjerima ljudske gluposti, ludila i čiste gluposti. Važno je obraditi ove primjere jer služe kao podsjetnici što ne treba činiti. S druge strane, također nailazim na trenutke ljepote i izvrsnosti, koji se mogu prikazati kao pozitivni uzori. To je bila bit govora koji sam održao na svom YouTube kanalu, pod svojim imenom. Moram priznati da sam sklon fokusirati se na negativne primjere, budući da su oni zastupljeniji u našem društvu i često se pogrešno prikazuju kao prihvatljivi ili čak poželjni.
@ilija..r..vujovic
Potom mu se pozornost skrenula na Anu Ivanović, našu bivšu tenisačicu, i njezin život uz Bastijana Schweinsteigera, koji je već dulje vrijeme u mirovini.
Ilustracije radi, nedavno sam naišao na vrijedan spomena bivšu tenisačicu Anu Ivanović i njezina supruga Bastiana Schweinsteigera. Čini se da su se Ana Ivanović i Bastian Schweinsteiger nastanili u Chicagu, točnije u penthouseu od 230 četvornih metara. Ovo luksuzno prebivalište nalazi se u sklopu hotela Waldorf Astoria, s pogledom na jezero Michigan koji oduzima dah,” započeo je, dajući primjer. “Obje osobe stekle su značajno bogatstvo. Shodno tome, objavljeno je da su se ‘Ana i Schweini nastanili u Chicagu’, što znači da su zauzeli penthouse smješten na najvišoj razini jednog od najsuvremenijih nebodera. Ovaj penthouse je povezan s cijenjenim hotelskim lancem Waldorf Astoria, koji sam imao zadovoljstvo posjetiti.
Ovi su hoteli poznati po svojoj raskoši, tradiciji i ogromnom bogatstvu. Iako nisu vlasnici ovog stana, jer je u sklopu hotela, plaćaju mjesečni najam od 30.000 eura. Uz to, snose dodatne troškove od 5000 eura za pogodnosti kao što su posluga u sobu, pristup bazenima, saunama i toploj vodi. Tako svaki mjesec za svoje luksuzno prebivalište izdvajaju ukupno 35.000 eura.
Redovnik je sarkastično primijetio da su, unatoč činjenici da to nije njihov stan i nikada neće ni biti, odlučili pokleknuti i ostati nezainteresirani za tu činjenicu.
Pojedinac je istaknuo činjenicu da takvo ponašanje, koje se otvoreno pokazuje, predstavlja oličenje snobizma.