Ljubavni trougao koji je pre mnogo decenija šokirao domaću javnost, posebno glumački svet, i dalje je intrigantan. U njegovom centru su bili naši legendarni glumci i jedna glumica.

X

  • Jednom mi je rekao da se oženio na Ljubin nagovor, a drugi put, nakon Olgine smrti, jer mu je Ljuba rekla: “Slušaj, Đužo, nema gore od toga kad se čovjek vrati iz kafane, a da mu nitko ne dočeka kući.” ‘ – kaže brat mu Nenad” Đužina druga žena bila je Dušanka Stojiljković.

    Jednom mi je rekao da se oženio na Ljubino insistiranje, a drugi put nakon Olgine smrti kada mu je Ljuba rekla: “Slušaj Đužo, nema ništa gore nego kad se vratiš iz kafane i niko te ne čeka kod kuće” – rekao je. njegov brat Nenad.

Druga Đuzina žena bila je Dušanka Stojiljković.Jednom mi je rekao da se oženio zbog Ljube, a Ljuba je nakon Olgine smrti ponovila: “Slušaj Džuzo, nema ništa gore nego kad se vratiš iz kafane i niko te ne čeka kod kuće” – rekao je njegov brat Nenad.

Druga Đuzina žena bila je Dušanka Stojiljković.Jednom je rekao da se oženio pod Ljubinim utjecajem, a drugi put, nakon slučaja Olgine smrti, Ljuba mu je rekla: “Slušaj, Đuzo, nema ništa gore nego kad se vratiš iz kafane i nikoga nema. čekam te doma” – rekao je brat Nenad.Đuzina druga žena bila je Dušanka Stojiljković.

Jednom mi je ispričao da se oženio na Ljubin nagovor, ponavljajući opet, kad je Olga umrla, da mu je Ljuba rekla: “Slušaj, Đužo, nema ništa gore nego kad se vratiš iz kafane i niko te ne čeka kod kuće. “ – rekao je brat mu Nenad.Đužina druga žena bila je Dušanka Stojiljković.

BONUS TEKST:

Gljive su fascinantna i raznolika grupa organizama koji pripadaju carstvu Fungi. Za razliku od biljaka, gljive ne sadrže hlorofil i ne vrše fotosintezu, već se hrane razgradnjom organskih materijala. Postoje hiljade vrsta gljiva, koje variraju u veličini, obliku, boji i staništu.

Gljive su od velike važnosti u ekosistemima, jer su ključni razlagači organske materije. One pomažu u razgradnji mrtvih biljaka i životinja, vraćajući hranljive materije u tlo. Neke vrste gljiva žive u simbiozi sa biljkama, pomažući im da apsorbuju vodu i minerale iz tla.

Mnoge vrste gljiva su jestive i cenjene u kulinarstvu zbog svojih jedinstvenih ukusa i tekstura. Na primer, šampinjoni, vrganji, i lisičarke su popularni sastojci u mnogim kuhinjama. Pored toga, gljive su bogate proteinima, vlaknima, vitaminima B i D, i mineralima poput selena i bakra.

Međutim, važno je napomenuti da postoje i otrovne gljive, koje mogu biti veoma opasne ili čak smrtonosne ako se konzumiraju. Zato je ključno poznavanje gljiva pre nego što se beru u prirodi. Neke od najotrovnijih gljiva, poput zelene pupavke (Amanita phalloides), izgledaju vrlo slično jestivim vrstama, što ih čini posebno opasnima.

Osim u ishrani, gljive se koriste i u medicini. Penicilin, jedan od najpoznatijih antibiotika, potiče od gljive Penicillium. Takođe, mnoge druge vrste gljiva imaju lekovita svojstva, kao što su antikancerogena, imunomodulatorna i antiinflamatorna dejstva.

Gljive su prisutne u različitim staništima, od šuma i livada do pustinja i močvara. Njihova sposobnost da prežive u različitim uslovima, kao i njihova važna uloga u prirodi i ljudskom životu, čine ih izuzetno zanimljivim organizmima.

Preporučeno