U Nastavku našeg današnjega članka govorićemo o čišćenju crijeva, jer je evidentno da sve veći procenat osoba u današnje vrijeme ima problema sa probavom. Naime, imamo osoba koje nemaju stolice čak i po 7 dana, a tada je vrijeme za alarm…

Liječenje o kojem se raspravlja naziva se hidrokolon terapija. Što ovaj postupak uključuje? Dr. Tamara Sarić, liječnica opće prakse o Prvoj TV, govori o povezanosti ove nadaleko priznate prakse, cijenjene kroz povijest, i njezinih korijena u starom Egiptu – tradicije koja prethodi suvremenom društvu. Hidrokolon terapija je tradicionalna metoda čišćenja debelog crijeva.

Nadalje, liječnik daje uvid u razlike između hidrokolon terapije i klistira. U svom iscrpnom izlaganju o zahvatu hidrokolona istaknula je prednosti povezane s iskorjenjivanjem infekcija, ublažavanjem simptoma i ublažavanjem neugodnih mirisa. Tijekom postupka čišćenja, pojedinci imaju priliku zavaliti se i promatrati aparat koji se koristi za čišćenje, a koji se sastoji od mješavine vode i morske soli. Koje prednosti nudi hidrokolon terapija? Općenito, duljina debelog crijeva kreće se od jednog i pol metra do preko dva metra, au nekim slučajevima može i premašiti tu dimenziju.

Osnovna namjena ovog sustava je da služi kao dugoročno zbrinjavanje otpada, jer naš unos znatno premašuje količinu koju možemo eliminirati. Svakodnevno uklanjanje tako velike količine otpada smatra se nepraktičnim. Stoga se savjetuje podvrgnuti se između tri i pet tretmana godišnje. Liječnik je naglasio da je jedan tretman nedovoljan za temeljito čišćenje debelog crijeva. Unatoč tome, prepoznali su da čišćenje debelog crijeva može pomoći u ublažavanju plinova, ispravnom poravnanju debelog crijeva, detoksikaciji jetre i kože i pružanju osjećaja oslobođenja.

DODATNI TEKST

Osjećate li nakon buđenja osjećaj umora, letargije i manjka energije? Možda ste skloni ove simptome pripisati proljetnom umoru. Unatoč tome, ključno je biti oprezan jer ovi znakovi mogu poslužiti kao pokazatelji ozbiljnijeg temeljnog problema. Usred opsežne rasprave oko proljetnog umora, bitno je biti oprezan i priznati da takav umor može signalizirati ozbiljnije temeljne zdravstvene probleme.

  • Čimbenici koji pridonose trajnoj iscrpljenosti mogu uključivati ​​nedovoljnu prehranu, nedostatak tjelesne aktivnosti, poremećaje rada štitnjače, anemiju i kronične bolesti. Ako osjetite umor unatoč dovoljnom odmoru, ključno je razmotriti dijabetes kao mogući čimbenik koji doprinosi. Ovo razmatranje je posebno važno za pojedince starije od 45 godina, one koji su klasificirani kao pretili ili oni s obiteljskom predispozicijom za dijabetes. Manifestacije depresije nadilaze puki emocionalni nemir; također se mogu manifestirati kao trajni umor i dugotrajni osjećaj umora.

Ovaj poremećaj mentalnog zdravlja nadilazi osjećaje tuge i može pokazivati ​​fizičke simptome, poput stalne iscrpljenosti, nepravilnosti u obrascima spavanja i smanjenog apetita. Kako biste poboljšali opću dobrobit i održali optimalnu razinu energije, preporuča se uključiti veći izbor svježih namirnica u svoju prehranu, osobito onih koje obiluju vitaminom C. Nadalje, davanje prioriteta unosu vitamina B kompleksa i vitamina D ključno je jer ove hranjive tvari značajno pridonose jačanju živčanog sustava i očuvanju zdrave energetske ravnoteže.

Preporučljivo je ograničiti konzumaciju šećera i prerađene hrane kako biste izbjegli iznenadni skok energije nakon kojeg bi uslijedio nagli pad i posljedični osjećaj umora. Vježbanje je alternativa o kojoj vrijedi razmisliti. Iako se možda ne predstavlja kao najprivlačnija opcija, pridržavanje redovitog režima tjelesne aktivnosti može značajno poboljšati nečije emocionalno blagostanje i povećati ukupnu vitalnost. Vijesti.me sugeriraju da je poželjno stvoriti naviku svakodnevnih šetnji na otvorenom.

 

Preporučeno