Za danas smo vam spremili jedan tekst, koji će se svidjeti baš svakome. Naime, Zdravka Čolića nema ko ne voli. Jednostavno, njegove pjesme su pitke, nikada nije učestvovao u nekim aferama, a miljenik je žena to baš svi znamo…..

Zdravko Čolić rođen je u Sarajevu 30. maja 1951. godine, a djetinjstvo je proveo na Grbavici. U svojim formativnim godinama više je volio sport nego glazbu. Svoj sportski put započeo je kao golman juniorskog pogona FK „Željezničar“. Ipak, s vremenom je otkrio dublji entuzijazam za atletiku, što ga je dovelo do prelaska na taj sport.

Na tom istaknutom polju postigao je značajan uspjeh zauzevši drugo mjesto, odmah iza poznatog atletičara Nenada Stekića. Iako je ovo postignuće bilo važno, Zdravku je bilo teško popeti se na višu razinu u sportu, što je vjerojatno označilo ključni trenutak u njegovom životu jer se počeo usmjeravati prema umjetnosti i glazbi. Zdravko je od malih nogu pokazivao recitatorski dar i često je sudjelovao u školskim priredbama. Priznat je njegov talent za prenošenje osjećaja riječima, što je prirodno razbuktalo njegov entuzijazam za glumu.

Upisao se u Pionirsko pozorište, gdje je glumio u poznatim predstavama poput “Dječaci iz Pavlove ulice” i “Kekec i Mojca”. Iako mu glazba još nije postala primarni fokus, počeo je učiti gitaru i upisao se u glazbenu školu. Zdravkovi roditelji bili su u dilemi hoće li ga poticati da uči gitaru ili harmoniku; na kraju je odlučno odabrao gitaru, što ih je potaknulo da kupe instrument koji je on želio. Zdravko se u svojim formativnim godinama glazbeno udružio sa svojim prijateljem Bracom Isovićem, te su stvorili duo pod nazivom Čola i Isa s Grbavice. Ovaj je par često zabavljao prijatelje i poznanike u parku, što je pridonijelo njihovoj sve većoj lokalnoj slavi.

Njihovo odrastanje na Grbavici karakteriziralo je ne samo bavljenje glazbom, već i društvene interakcije, igra i osobni razvoj. U početku je glazba služila samo kao vid zabave, no kako je vrijeme prolazilo, Zdravkov evidentni talent počeo je izlaziti na površinu, otvarajući put njegovoj glazbenoj budućnosti. Tijekom djetinjstva pokazivao je afinitete prema različitim umjetničkim pojavama, poput glume i recitiranja, no glazba je u njegovom srcu uvijek zauzimala posebno mjesto.

Njegova sve veća strast prema gitari, u kombinaciji s njegovim vokalnim sposobnostima, polako je definirala smjer kojim će se kretati u godinama koje dolaze. Uspon Zdravka Čolića do isticanja kao jednog od najistaknutijih glazbenih talenata iz bivše Jugoslavije započeo je ugodnim trenucima provedenim s prijateljima u parku. Njegove prve godine na Grbavici, obilježene prijateljstvom i jednostavnošću svakodnevnog života, pružile su ključnu osnovu za izvanrednu karijeru koju će kasnije izgraditi.

DODATNI TEKST

Osjećate li umor, letargiju i nedostatak energije nakon buđenja? Možda mislite da su ovi znakovi jednostavno posljedica proljetnog umora. Unatoč tome, ključno je biti oprezan jer ovi simptomi mogu biti pokazatelji ozbiljnijeg temeljnog problema. Usred opsežne rasprave oko proljetnog umora, važno je biti oprezan i razumjeti da bi takav umor mogao signalizirati ozbiljnije temeljne zdravstvene probleme.

Mogući uzročnici trajnog umora su loša prehrana, nedostatak tjelesne aktivnosti, poremećaji rada štitnjače, anemija i kronične bolesti. Ako osjetite umor unatoč dovoljnom odmoru, ključno je razmisliti o dijabetesu kao mogućem uzroku. Ovo je osobito značajno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom tjelesnom težinom ili bilo koga tko u obitelji ima dijabetes. Simptomi depresije nadilaze puki emocionalni nemir; često se pojavljuju kao umor i sveprisutan osjećaj umora.

Ovaj problem mentalnog zdravlja uključuje više od osjećaja tuge i također može pokazati fizičke manifestacije, kao što su stalna iscrpljenost, poremećaji spavanja i smanjeni apetit. Kako biste poboljšali svoje opće blagostanje i održali visoku razinu energije, preporučuje se uključivanje veće količine svježe hrane u vašu prehranu, osobito one koja je bogata vitaminom C. Nadalje, fokus na unos vitamina B kompleksa i vitamina D je ključan jer su te hranjive tvari važne za jačanje živčanog sustava i osiguravanje zdrave energetske ravnoteže.

Također je preporučljivo smanjiti konzumaciju šećera i prerađene hrane kako biste izbjegli početni skok energije nakon kojeg bi uslijedio nagli pad i posljedični umor. Još jedna opcija o kojoj treba razmisliti je vježbanje. Iako se možda ne čini kao najatraktivniji izbor, pridržavanje redovite rutine tjelesne aktivnosti može značajno poboljšati vaše emocionalno blagostanje i povećati razinu energije. Vijesti.me sugeriraju da je preporučljivo da dnevne šetnje na otvorenom postanu redovna praksa.

Preporučeno