Na internet portalima se svakodnevno mogu pronaći razne teme, a jedna od njih jesu popularne ličnosti, a tiče se teme njihovoga djetinjstva….

Postojalo je razdoblje tijekom kojeg su korisnici društvenih mreža počeli dijeliti svoje fotografije iz djetinjstva, što je fenomen koji su prihvatile i mnoge poznate osobe. Na našoj naslovnoj slici jedna je od najpoznatijih pjevačica u području narodne glazbe. “Držim se uvjerenja ‘Što će biti, bit će’. Kad pojedinac pogleda film i dirne ga do suza, pitam se zašto ne posluša tužnu pjesmu o mojoj majci, koju sam često izvodio nakon njezine smrti, a ja sam se od tog trenutka suzdržao od pjevanja, rekao je Halid Bešlić (69).

Bešlić je ranije na društvenim mrežama podijelio fotografiju iz djetinjstva uz nju: “Bilo jednom kad sam ja…” Naime, ova cijenjena legenda narodne glazbe debitirao je singlom “Grešnica” 1979. godine i od tada njegova karijera napreduje. Iste godine je upoznao svoju sadašnju suprugu Sejdu, koja je tada radila u tvornici čokolade. Nakon toga je odustala od svoje uloge kako bi se posvetila obitelji. Sretni su što imaju sina po imenu Dina, snahu po imenu Mahira i dvoje divnih unučadi, Lamiju i Belmina Kana. Halid tvrdi da je Sejda kamen temeljac njihove obitelji, ističući da njihovu vezu može prekinuti samo smrt.

Njegov glazbeni put započeo je u ranim danima osnovne škole, gdje je dosta vremena posvetio KUD-u “Zijo Dizdarević”. Godine 2004. izveo je “Malo je, malo dana”, skladbu Saše Lošića, u filmu redatelja Pjera Žalice, dijeleći platno s Idrizom. Naknadno je njegovu pjesmu “U meni jesen je” prikazao u filmu Ognjen Sviličić, a Halid je izveo i obradu pjesme “Put putuje moj jaran” u filmu “Karaula.

Dodatni tekst:

Rekreirana rečenica: Dodatne informacije: Ranije smatran hranom za siromašne, kačamak se danas sve više pojavljuje kao “čista” egzotična poslastica. Ovo jelo, sastavljeno od bijelog ili žutog kukuruznog brašna, obično se naziva kukuruzno brašno ili palenta.

Njegova bezglutenska karakteristika ne samo da čini kačamak izvrsnim izborom za doručak, već ga izdvaja i kao jedan od najzdravijih izbora koji su nam dostupni. Obiluje esencijalnim nutrijentima, kukuruzno brašno našem tijelu daje vitalne vitamine kao što su A, E i nekoliko vitamina B, uz niz minerala. Ova tvar pokazuje značajnu koncentraciju fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena. Naime, kačamak sadrži oko 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto bjelančevina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti prisutni u kukuruznom brašnu korisni su za zdravlje, a posebno podržavaju rad crijeva.

  • Znatan sadržaj vlakana, u kombinaciji sa složenim ugljikohidratima, potiče povećani osjećaj sitosti. Postupna apsorpcija ovih hranjivih tvari potiče normalne probavne funkcije u crijevima. Glavni razlog za konzumaciju kačamaka su njegova povoljna svojstva, koja su bitna za pojedinca bez obzira na postojeće probleme s probavom. Osim toga, kukuruz obiluje karotenoidima koji, u kombinaciji sa zdravim biljnim mastima, igraju značajnu ulogu u poboljšanju učinkovite crijevne peristaltike. Ovaj mehanizam pomaže u prevenciji zatvora i regulaciji probave.

S obzirom na sastav zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao korisna opcija prehrane osobama s povišenom razinom kolesterola. Štoviše, time se značajno podupire prevencija kardiovaskularnih bolesti i poboljšanje zdravlja srca. Kačamak se savjetuje dojenčadi i djeci zbog pozitivnog utjecaja na probavu i uloge u jačanju imuniteta kroz čišćenje i jačanje crijevne flore. Osobe s celijakijom ili upalnom bolešću crijeva moraju znati da kukuruz ne sadrži gluten. Stoga se preporučuje da kačamak uvrste u dnevni režim ishrane oboljelih od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa.

Antioksidansi koji se nalaze u kukuruzu ključni su u zaštiti crijeva i tijela od oksidativnog stresa. Prednosti kačamaka u odnosu na mršavljenje su jasne. S obzirom na to da i kukuruz i kačamak imaju mnoštvo dobrobiti za zdravlje probavnog sustava, često se uključuju u programe mršavljenja namijenjene smanjenju tjelesne težine. Kačamak pomaže u čišćenju crijeva i pospješuje probavu, a oboje je neophodno za održavanje nutritivne prehrane. Osim toga, daje znatnu količinu energije, a ima malo kalorija, što energiju dobivenu iz njega čini posebno korisnom u prehrani koja ograničava unos kalorija.

Preporučeno