– U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o čirevima koji znaju da budu jako neugodni, i to pogotovo ako ih zapustite. Mi danas o ovoj bolesti, govorimo kroz prizmu medicine, a priča počinje još u prošlosti….

Čirevi se mogu pojaviti na različitim dijelovima tijela, iako su njihova najčešća mjesta leđa, ramena, struk i vrat, gdje se obično nazivaju “miteseri”. Čirevi, osobito oni povezani s teškim medicinskim stanjima poput dijabetesa, proteinurije i moždanog udara, mogu se manifestirati po cijelom tijelu. Čirevi ne samo da izgledaju neprivlačno, već i donose značajnu nelagodu.

  • Ove ružne kožne rane, koje se nazivaju čirevi ili potkožni ulkusi, nastaju zbog infekcije folikula dlake i okolnog tkiva. Staphylococcus aureus, mikroorganizam, obično je krivac za ovo stanje. Rezultat je kružni, upaljeni brežuljak crvene kože sa središtem ispunjenim gnojem koji nevjerojatno podsjeća na “klin”. Jednom kada čirevi sazriju, konačno će puknuti, što će dovesti do oslobađanja tvari koja se obično naziva “gnoj”.

U Orinoj dokumentaciji, ona je konkretno identificirala osobu kao “Stopper”. Važno je biti oprezan pri korištenju antibiotika. Iako se čirevi mogu manifestirati na različitim mjestima na tijelu, uglavnom se razvijaju na leđima, ramenima, struku i vratu. U slučajevima kada se pojave na vratu, obično se nazivaju “miteseri”. Određeni čirevi, osobito oni koji proizlaze iz teških medicinskih stanja poput dijabetesa, proteinurije ili hemoroida, imaju tendenciju ponovnog pojavljivanja u cijelom tijelu. Za učinkovito liječenje ovih ulkusa, ključno je ciljati na uzroke odgovarajućim liječenjem.

Čirevi služe kao dosljedan pokazatelj neravnoteže unutar tijela, koja često proizlazi iz prekomjernog nakupljanja toksina. Kako bi se spriječila ova pojava, nužno je smanjiti konzumaciju štetnih tvari. Stoga usvajanje dijete s malo toksina postaje vitalno, što zahtijeva izbjegavanje slatkiša, čokolade, suhomesnatih proizvoda, začina, fermentiranih sireva, alkohola i jake kave. Otkrijte snagu jedinstvenog napitka koji ne samo da čisti arterije, već i jača srce, nudeći lijek za poboljšanje dobrobiti krvožilnog sustava.

Neophodno je suzdržati se od uporabe antibiotika u bilo kojem scenariju, pa čak i kada su u pitanju djeca. Nepravilna uporaba antibiotika predstavlja znatnu opasnost od razmnožavanja sojeva stafilokoka koji su otporni na te lijekove. Stoga je u ovom konkretnom slučaju ključno strogo se pridržavati liječničkih smjernica. Primjena višestrukih slojeva flastera neće dati željeni rezultat. Imperativ je izbjegavati prerano ometanje ulkusa kako bi se osiguralo optimalno zacjeljivanje.

Preporuča se pustiti čir da potpuno sazrije prije nježnog vađenja gnoja, poduzimajući mjere opreza kako bi se spriječila bilo kakva kontaminacija okolnih područja. Kako biste ubrzali proces sazrijevanja i ublažili nelagodu, razmislite o primjeni sljedećih lijekova: – Koristite oblog napravljen od nedavno ubranog lišća čička. – Stavljati obloge od listova kupusa. – Napravite oblog od sjemenki piskavice ili lana. – Koristite preljev od naribanog luka ili batata. – Pripremite pire potreban za vrtnu salatu. – Kada se suočite s ubodnim ranama, upotrijebite sljedeće metode:

Za dezinfekciju upotrijebite ružinu vodicu ili mješavinu uvarka od cvijeta majčine dušice i kadulje (1 prstohvat svake biljke, 1 šalicu) i uronite smotuljak u infuziju cvjetova rimske kamilice ( 3 glavice po šalici). Kao alternativa, da biste ubrzali razbijanje blokade, primijenite tretman izravno na zahvaćeno područje. Za izradu obloga od smole smreke započnite uranjanjem kolutova u sok od čička. Zatim obloge potopiti u juhu od korijena i lišća bijelog sljeza (1 šalica s 5 prstohvata).

Na kraju namočite komade u mješavinu pastirske torbice (1 šalica) s 2 prstohvata. Prema Morrisovoj zbirci kulinarskih uputa, važno je dati prioritet čišćenju krvi kao početnom koraku. Ključno je da medicinski stručnjaci budu oprezni i ne previde utjecaj stresa bez provedbe temeljite evaluacije. Za postizanje vidljivih rezultata, ovo je jedini pristup! Osobe koje pate od čira mogle bi smatrati korisnim konzumaciju pića koja pročišćuju krv, posebno dolje spomenutih.

Za izradu mješavine za različite namjene sakupite sljedeće sastojke: listove i cvjetove stolisnika (1 šalica s 2 prstohvata), listove i cvjetove boražine (1 šalicu s 3 ubrusa), koru krkavine (2 prstohvata s 1 šalicu), listove maslačka i korijenje. Za izradu mješavine za kupke ruku i nogu ili lokalnu primjenu, Maurice preporučuje korištenje sljedećih količina po litri vode: 3 prstohvata cvjetova kamilice, 3 prstohvata lišća i cvjetova divlje maćuhice, 4 prstohvata lišća i cvjetova kupine, 1 šalicu i 2 prstohvata lista i cvijeta kadulje i 3 prstohvata nevena.

Za pripremu infuzije pomiješajte 3 prstohvata bijelog sljeza, 2 prstohvata ruže, 4 prstohvata kamilice, 2 prstohvata kadulje i 1 prstohvat trpuca. Savjetuje se piti 1 do 2 šalice infuzije dnevno. Mješavina se sastoji od 2 prstohvata stolisnika, 1 prstohvata listova jagode, 1 prstohvata majčine dušice i po 1 prstohvata listova majčine dušice i masline.

Preporučeno