Nakon dugotrajnog sukoba, pevačica Goca Tržan je donela odluku da pokrene sudski postupak protiv Maje Nikolić, čime je okončan medijski rat na sudu. Pevačica Maja Nikolić je ranije javno kritikovala koleginicu Gocu Tržan, optužujući je da je ljubomorna na nju zbog uspeha u karijeri i ljubavnih veza. Dodatno, Maja je tvrdila da je Goca želela biti sa muškarcem s kojim je ona bila u vezi.

 

  • Prema Majinoj izjavi za Pink.rs, ona smatra da je razlog za intenzivnu nesklonost prema njoj to što je Goca Tržan čekala tri godine pre nego što je okončala vezu sa muškarcem koji se često pojavljuje u medijima zbog angažmana u rijalitiju Zadruga. ‘, iako on zapravo nije dio tog projekta. Maja je ovog muškarca prepoznala kao Acu Bulića. Reagirajući na ove optužbe, Aca Bulić se javno oglasio ističući kako mu je Goca Tržan oduvijek bila samo draga prijateljica koju iznimno cijeni.

Spor između Maje Nikolić i Goce Tržan dosegnuo je vrhunac, zbog čega je Goca pokrenula postupak protiv Maje zbog niza lažnih optužbi. O tome je Goca otvoreno pričala u emisiji Ognjena Amidžića, izražavajući frustraciju zbog optužbi za nešto što se navodno dogodilo prije nekoliko godina, što ona odlučno negira. Međutim, Goca je otkrila da je sudski postupak zapeo jer Maja izbjegava pojavljivanje pred sudom. “Zakazano ročište tek treba da se održi. Strpljivo čekam da je nadležni pronađu jer sudija nije u mogućnosti da joj pošalje službeni poziv”, objasnila je Goca.

 

Goca Tržan je za “Skandal” izjavila: “Upuštanje u rasprave nije moj stil, osim ako nisam apsolutno sigurna u svoja uvjerenja. S Majom sam se susretala s brojnim situacijama, čak i kada za to nije bilo opravdanja. Uvijek sam se suzdržavala javno kritiziranje žena, ali nemoguće je predvidjeti tuđe postupke.

BONUS TEKST:

Mentalno zdravlje je neophodan stub blagostanja i kvaliteta života. Iako se često zanemaruje u odnosu na fizičko zdravlje, mentalno zdravlje je jednako važno, ako ne i važnije. U današnjem svetu koji je često obuzet brzim tempom života, stresom i pritiscima, očuvanje mentalnog zdravlja postaje sve važnije nego ikad pre.

Mentalno zdravlje obuhvata emocionalno, psihološko i socijalno blagostanje pojedinca. To znači da nije dovoljno samo da se osoba oseća dobro emocionalno, već i da ima sposobnost da se nosi sa stresom, rešava probleme, uspostavlja zdrave odnose sa drugima i ostvaruje svoje ciljeve u životu.

Jedan od glavnih problema koji se često susreće je stigmatizacija mentalnih poremećaja. Mnogi ljudi se osećaju sramno ili osuđeno ako imaju mentalne probleme, što ih sprečava da potraže neophodnu pomoć. Međutim, važno je shvatiti da je mentalno zdravlje deo našeg opšteg zdravlja, kao što je to fizičko zdravlje, i da nema ničeg sramnog u tome da se obrati stručnjaku za pomoć.

Očuvanje mentalnog zdravlja zahteva redovne napore i pažnju. To uključuje praktikovanje samopomoći tehnika kao što su meditacija, vežbanje, vođenje dnevnika ili razgovor sa bliskim prijateljima ili porodicom. Takođe je važno osvestiti svoje emotivne potrebe i granice, i ne oklevati da se obratimo profesionalcima ako osećamo da ne možemo sami da se nosimo sa problemima.

Važno je takođe imati podršku zajednice i društva u celini. Treba težiti stvaranju okruženja koje promoviše prihvatanje, razumevanje i podršku za osobe koje se bore sa mentalnim problemima. To uključuje pružanje pristupa kvalitetnoj zdravstvenoj zaštiti, obrazovanje o mentalnom zdravlju i smanjenje stigma oko mentalnih poremećaja.

Kada se brinemo o svom mentalnom zdravlju, mi ne samo da poboljšavamo svoj kvalitet života, već i doprinosimo boljem funkcionisanju društva u celini. Osobe koje su mentalno zdrave su produktivnije, srećnije i sposobnije da doprinose svojoj zajednici na mnoge načine.

U zaključku, mentalno zdravlje je ključni stub blagostanja koji zahteva pažnju, brigu i podršku kako pojedinca tako i društva u celini. Svi imamo odgovornost da se brinemo o svom mentalnom zdravlju, kao i da podržavamo druge u njihovim naporima da ostanu mentalno zdravi.

 

Preporučeno