Naslednici Brene i Bobe Živojinovića su ugledni momci. Rođeni su u Americi, a kako su mnogi pratili njihove živote još od početka njihovih karijera, to nije velika novost. Međutim, možda niste znali da ova tri šarmantna momka imaju i srednja imena. Prema zakonima Sjedinjenih Država, deca rođena na njihovoj teritoriji moraju imati srednje ime u ličnoj karti.
- Stefan Emerald Živojinović i Viktor Ernest Živojinović, sinovi Brene i Bobe Živojinovića, odabrali su srednja imena koja plijene interesovanje mnogih, stoji u njihovim službenim dokumentima.
Ušao sam u ovaj svijet u užurbanom gradu New Yorku, dok je Viktor prvi put udahnuo u živahnoj metropoli Miamiju. Kao i svaki drugi građanin ove velike nacije, imamo srednje ime, iako ga nema potrebe otkrivati - izjavio je karizmatični Stefan prilikom jednog susreta. Potomstvo cijenjene Brene i Bobe Živojinovića izraslo je u divljenja vrijedne ličnosti koje su postigle zapažene uspjehe u svojim nastojanjima, a sve je to postignuto osnivanjem poznatih imena koja odzvanjaju svima nama.
– Nikad prije nisam nekoga pozdravio na takav način. Samo zamislite, pružam ruku i kažem: “Zdravo, ja sam Emerald.” Mogu samo zamisliti kakve bih zbunjene poglede dobio. Iako je to moje ime, slično Stefanu, ne doživljavam ga tako. To je prilično neuobičajeno, pojasnio je Brenin najstariji sin. S druge strane, Emerald ima značajan značaj u engleskom jeziku jer se odnosi na dragocjeni dragi kamen.
Moja majka, koja je talentirana umjetnica, imala je želju da naša imena posjeduju osebujnost. Za mene je odabrana Emerald, zapanjujuća nijansa tirkizne. Razmišljajući o tome, nalazim utjehu i prihvaćanje u svom imenu.
Iako to u Beogradu nije uvjet, Bobin prvorođeni sin iz prethodnog braka nosi dva imena. Rođeni Beograđanin zove se Filip Branislav, ali ga mnogi od vas možda znaju kao Prijinog supruga Filipa Živojinovića.
Filip, potomak Brene i Bobe Živojinovića, ima srednje ime kao i njegov djed po ocu. Stefan, koji je ranije surađivao za Hello!, šaljivo je primijetio da je Filipovo ime ugodno i da mu dobro pristaje.
BONUS TEKST;
Kulturno Nasleđe: Značaj, Očuvanje i Izazovi u Savremenom Društvu
Kulturno nasleđe predstavlja zbir svih materijalnih i nematerijalnih dobara koje je ljudska civilizacija stvorila tokom svoje istorije. Ono obuhvata umetničke, istorijske, arhitektonske, jezičke, i običajne vrednosti koje čine identitet i karakter različitih zajednica i naroda. Kulturno nasleđe ne samo da nam omogućava da razumemo prošlost, već i da se povežemo sa našim korenima i identitetom, što je od suštinskog značaja za oblikovanje savremenog društva.
1. Definicija i Kategorije Kulturnog Nasleđa
Kulturno nasleđe može se podeliti na materijalno i nematerijalno. Materijalno kulturno nasleđe uključuje fizičke objekte i strukture kao što su istorijski spomenici, muzejski eksponati, umetničke slike, skulpture i arhitektonske građevine. Nematerijalno kulturno nasleđe obuhvata nevidljive aspekte kulturnog identiteta, kao što su jezik, običaji, religijske prakse, i usmena tradicija. Ove kategorije se međusobno dopunjuju i zajedno čine bogatstvo koje oblikuje kulturne osobitosti društava.
2. Značaj Kulturnog Nasleđa
Kulturno nasleđe ima dubok značaj za društvo. Ono ne samo da služi kao izvor identiteta i ponosa, već i kao sredstvo obrazovanja i inspiracije. Razumevanje kulturnog nasleđa pomaže u očuvanju kulturne raznolikosti i istorijskog kontinuiteta, pružajući tako jedinstvenu perspektivu na razvoj ljudske civilizacije. Kulturno nasleđe može podstaći turizam i ekonomski razvoj, doprinoseći tako lokalnim zajednicama i globalnoj ekonomiji. Takođe, ono igra ključnu ulogu u obrazovanju i istraživanju, omogućavajući novim generacijama da uče o prethodnim kulturama i njihovim doprinosima.
3. Očuvanje Kulturnog Nasleđa
Očuvanje kulturnog nasleđa je od ključne važnosti kako bi se obezbedilo da buduće generacije mogu uživati u i učiti iz istorijskih i kulturnih vrednosti. Ovo uključuje fizičku zaštitu i restauraciju materijalnog nasleđa, kao i dokumentaciju i prenošenje nematerijalnog nasleđa. Postoje različite organizacije, kao što su UNESCO i nacionalne institucije za zaštitu kulturnog nasleđa, koje se bave ovim pitanjem na globalnom i lokalnom nivou. Zakonodavne mere, kao što su zaštita spomenika i regulative u vezi sa arheološkim iskopavanjima, takođe igraju važnu ulogu u očuvanju kulturnih dobara.
4. Izazovi u Očuvanju Kulturnog Nasleđa
Očuvanje kulturnog nasleđa suočava se s mnogim izazovima. Modernizacija i urbanizacija često dovode do fizičkog uništavanja istorijskih objekata i struktura. Ratovi, prirodne nepogode i klimatske promene takođe mogu naneti ozbiljnu štetu kulturnom nasleđu. Nedostatak sredstava i stručnjaka, kao i neadekvatna zaštita i regulacija, mogu otežati procese očuvanja. Takođe, komercijalizacija i turizam mogu ugroziti autentičnost i integritet kulturnih dobara, što može dovesti do njihove komercijalizacije i eksploatacije.
5. Uloga Savremene Tehnologije u Očuvanju Kulturnog Nasleđa
Savremena tehnologija pruža nove alate za očuvanje i promovisanje kulturnog nasleđa. Digitalizacija omogućava kreiranje virtuelnih arhiva i muzeja, čime se olakšava pristup i očuvanje materijala koji bi inače mogli biti izgubljeni. 3D skeniranje i rekonstrukcija omogućavaju stvaranje tačnih replika istorijskih objekata, čime se doprinosi njihovom očuvanju i obrazovanju. Tehnologija takođe omogućava globalnu povezanost i razmenu informacija, što doprinosi boljem razumevanju i saradnji u oblasti očuvanja kulturnog nasleđa.
6. Kulturno Nasleđe i Globalizacija
Globalizacija je dodatno komplikovala očuvanje kulturnog nasleđa. Dok globalna povezanost omogućava razmenu kulturnih vrednosti i ideja, ona takođe može dovesti do homogenizacije i gubitka lokalnih kulturnih osobitosti. Globalne kulturne tendencije često prete da nadmaše i zamene lokalne tradicije, što može uzrokovati smanjenje kulturne raznolikosti. Ova situacija zahteva pažljivo balansiranje između očuvanja lokalnih identiteta i prihvatanja globalnih uticaja.
Zaključak
Kulturno nasleđe je neprocenjivo bogatstvo koje oblikuje identitet i karakter ljudskih zajednica. Njegovo očuvanje je od suštinskog značaja za razumevanje prošlosti i oblikovanje budućnosti. Suočeni smo sa mnogim izazovima, ali savremena tehnologija i globalna saradnja nude nove mogućnosti za očuvanje i promovisanje kulturnog nasleđa. Kroz zajedničke napore, možemo osigurati da kulturno nasleđe bude zaštićeno i poštovano, omogućavajući budućim generacijama da uživaju u njegovim vrednostima i lekcijama.