Sol služi kao moćno sredstvo za čišćenje, vjeruje se da posjeduje snažan pozitivan naboj koji može apsorbirati negativnu energiju. Ovo svojstvo je dovelo do njegove upotrebe u brojnim ritualima čišćenja kroz povijest. Kako biste uklonili negativnu energiju, razmislite o korištenju soli.

Za provođenje rituala čišćenja za uklanjanje negativne energije iz tijela pomoću soli, trebat će vam:

  • Potreban je lavor dovoljno velik za stajanje, 1 kilogram obične soli i minimalno 15 minuta slobodnog vremena. Ritual pročišćavanja provodi se na sljedeći način:

1. Dodajte sol u posudu.

2.Skinite cipele i čarape, zatim bosi stanite na sol.

3. Počnite gaziti po soli, vizualizirajući kako se sva negativnost koja se nakupila u vašem tijelu – negativne emocije, misli i osjećaji – usmjerava prema soli, “bacajući” prema dolje. Zdrobite svu negativnost prisutnu u svom životu!

4. Nakon što osjetite da je negativnost otpuštena iz vas, nježno otresite sol sa svojih stopala, operite stopala vodom i bacite sol u WC školjku ispiranjem. Preporuča se ponavljati ovaj postupak 21 uzastopni dan, idealno počevši s mjesecom u opadanju ili na dan pomrčine.

Evo malog savjeta: sol koju vam je partner kupio u četvrtak ima izrazito snažnu sposobnost čišćenja! Stoga razmislite o tome da zamolite svog supruga, brata ili oca da vam pomogne u kupnji soli.

BONUS:

Koliko često koristite perilicu rublja u svom kućanstvu? Vjerojatno je to za vas rutinska aktivnost. Međutim, možda niste svjesni da postoji velika vjerojatnost da ga ne koristite ispravno. Česta pogreška je držanje vrata stroja odškrinutima nakon završetka ciklusa pranja.

Mnogi pojedinci ovu praksu smatraju korisnom jer se smatra da snižava razinu vlažnosti i uklanja neugodne mirise. Unatoč tome, držanje vrata otvorenima dulje vrijeme može dovesti do raznih problema. Pravilan rad i održavanje stroja ključni su za osiguravanje njegove dugovječnosti i učinkovitosti.

Učinci nepravilne uporabe Vrata perilice rublja imaju nekoliko funkcija: osiguravaju bubanj tijekom ciklusa pranja i omogućuju ventilaciju nakon završetka ciklusa. Unatoč tome, ostavljanje stalno otvorenih vrata može dovesti do sljedećih problema:

Šarke i gumene brtve mogu se oštetiti, što dovodi do potencijalnog curenja vode. Osim toga, ostavljanje otvorenih vrata povećava šanse nakupljanja prašine i prljavštine unutar bubnja.

Mirisi: Umjesto da smanjuju vlagu, ona se može zadržati, što dovodi do neugodnih mirisa. Preporučljivo je nakratko ostaviti vrata otvorena nakon pranja kako bi se unutrašnjost prozračila prije nego što ih zatvorite.

Održavanje perilica rublja ključno je za njihov učinkovit rad. Ispod su neke prirodne tehnike za čišćenje i uklanjanje kamenca:

Sol: svaka dva mjeseca stavite 1 kg krupne soli u bubanj i pokrenite ciklus pranja na visokoj temperaturi.

Limunska kiselina: Pomiješajte 250 g limunske kiseline s jednom litrom vode, ulijte smjesu u bačvu i odaberite visoku postavku ciklusa.


Bijeli ocat: Ulijte litru octa u bubanj i pustite perilicu bez rublja. Soda bikarbona: Tijekom svakog pranja stavite žličicu sode bikarbone u odjeljak za deterdžent.
Koji su neki od načina za produljenje vijeka trajanja stroja?

Izbjegavajte držati vrata otvorena dulje vrijeme. Redovito čistite unutrašnjost stroja prirodnim metodama.

Kako biste spriječili značajnu štetu, potražite pomoć stručnjaka ako se pojave bilo kakvi problemi. Redovito održavanje ne samo da produljuje životni vijek stroja, već jamči i stalno čisto i svježe rublje. Ako odvojite vrijeme i pridržavate se ovih jednostavnih koraka, možete izbjeći nepotrebne troškove i osigurati dugoročnu učinkovitost perilice rublja.

Preporučeno