– Danas se na društvenim mrežama može pronaći jako puno video snimaka iz raznih marketa i tržnih centara. Jednostavno, video nadzor je prisutan na skoro svakom koraku, te više ne možete ništa napraviti a da ne bude primjećeno i usnimljeno…

Tijekom ženine kupnje, prišla je blagajni kako bi dovršila kupnju. Dok je posegnula u torbu da uzme uplatu, pažljiva prodavačica primijetila je daljinski upravljač uguran među njezine stvari. Obuzeta radoznalošću, prodavačica nije mogla a da ne upita: „Nosite li daljinski uvijek sa sobom? U brzom odgovoru, izrazila je:

“To se ne događa često, ali kada je moj suprug odbio poći sa mnom u kupovinu zbog igre, pobrinula sam se da ponesem daljinski upravljač.” Iznenađena ovim neočekivanim činom, kod prodavača se raspitala o motivu. Prodavačica je objasnila da joj je suprug blokirao kreditnu karticu. Ključno je dosljedno pokazivati ​​da cijenite partnerove strasti i razonode. Napredujući pripovijest, žena je lukavo izvadila muževu kreditnu karticu iz svoje torbice i potajno je provukla kroz izum.

Nažalost, nije uspio zaštititi svoju kreditnu karticu. Kako se priča odvija, značajna moralna lekcija postaje očita: nikada se ne smije podcijeniti hrabrost i mudrost supružnika. Nakon što je provukla karticu, postavila je upit: Imajte na umu: ako je osoba preopterećena, stroj posjeduje intelekt da joj pomogne. Priča se odvija… Ona se nasmije i iz torbice izvuče mobitel koji zuji. Igrom slučaja, to je telefon njezina supružnika koji signalizira dolazak poruke. Kako ne bi bila smetnja u kupovini, sa sobom nosi i mobitel i daljinski upravljač. Zadovoljna stečenim, skupi sve i radosna krene kući.

Obratite pozornost na ovu neprocjenjivu mudrost: nikada ne podcjenjujte nepokolebljivu odlučnost žene koja se suočava s očajničkim okolnostima. I tako se priča rasplete… Po povratku u njihovo prebivalište, dolazi do obeshrabrujućeg otkrića – njegovog automobila nema nigdje, popraćenog porukom zalijepljenom na vratima. Poruka, pažljivo zalijepljena na mjesto, prenosila je sljedeće: “Nažalost, moja potraga za daljinskim upravljačem pokazala se uzaludnom. Kako bih se uključio u zajedničko iskustvo promatranja sportskog natjecanja, odlučio sam popratiti naše muške suradnike. Kao rezultat toga, predviđam kasniji dolazak. Ako vam zatreba moja pomoć, nemojte se ustručavati kontaktirati.” Nažalost, nenamjerno je otišao s ključevima kuće.

Dodatni tekst:

Za osobe u dobi od 65 i više godina ključno je da prihvate potencijalne dobrobiti ovog minerala kako bi osnažili svoj imunološki sustav. Trenutna globalna zdravstvena kriza uzrokovana koronavirusom povećala je važnost imuniteta, osobito među starijom populacijom koja je izložena većem riziku i potencijalnoj smrtnosti od bolesti. Stoga je imperativ za ovu demografiju da prepozna i zgrabi ovu priliku umjesto da je zanemari.

Provođenjem mjera socijalnog distanciranja i održavanjem odgovarajuće osobne higijene možemo učinkovito smanjiti rizik od obolijevanja. Međutim, ključno je prepoznati važnost jačanja našeg imunološkog sustava, au tom nastojanju jod se pojavljuje kao nevjerojatan saveznik. Iznenađujuće, usprkos njegovoj neosporivoj važnosti za naše sveukupno blagostanje, jod ostaje široko zanemaren mineral, a samo jedna trećina svjetske populacije konzumira dovoljnu količinu. Jedan značajan aspekt japanske kulture je njihovo izvanredno zdravstveno stanje i dugi životni vijek, što se može pripisati ključnom elementu koji se obično stječe odabirom prehrane.

Stanovnici Japana daju prednost konzumaciji ribe, plodova mora i algi, što uvelike doprinosi njihovom blagostanju. Jod, neophodan nutrijent za štitnjaču, igra vitalnu ulogu u upravljanju stresom, posebno u ovim izoliranim vremenima. Kako bi se izbjegla iscrpljenost, debljanje, kognitivni problemi, negativne emocije i smanjena vitalnost, imperativ je za pojedince, osobito starije osobe, osigurati dovoljne količine joda. Kako bi se zadovoljile potrebe odrasle osobe za jodom, savjetuje se unos 150 do 200 mikrograma ovog vitalnog nutrijenta. Osim plodova mora, postoje brojni alternativni izvori dostupni za dobivanje joda, uključujući mliječne proizvode, jodiranu sol, suhe šljive, jaja (osobito žumanjke), kukuruz, banane, grašak i mineralnu vodu bogatu jodom.

Srećom, te su namirnice lako dostupne u raznim trgovinama i na tržnicama, pod uvjetom da aktivno izbjegavamo brzu hranu i šećer, koji mogu negativno utjecati na naš imunološki sustav. Održavanjem dobro uravnotežene prehrane koja uključuje odgovarajuće razine joda i uvrštavanjem redovitih šetnji u našu dnevnu rutinu, možemo uvelike smanjiti vjerojatnost zaraze ne samo koronavirusom već i drugim virusima koji su rašireni u našoj okolini.

Preporučeno