Već smo čitali o tome kako izgleda kada devojka iz Italije dođe da živi u Masai plemenu, ali kako izgleda kada bogati Amerikanac, sa svim svojim privilegijama, oženi devojku iz Masai plemena? O tome možete čitati u priči koja sledi…

Selina Nkoile rođena je i odrasla u plemenu Masai, zajednici koju karakterizira nomadski način života. U ovom plemenu tradicionalno je bilo neuobičajeno da se mlade djevojke školuju; međutim, Selina je slučajno dobila prilike za obrazovanje koje su u konačnici promijenile njezin život.

  • Donesena je odluka o mom skorom braku. Trebala sam se udati za pripadnika plemena Masai, što bi značilo život usmjeren na rađanje i odgoj djece. Međutim, novoosnovana škola nagovorila je mog oca da mi dopusti da se umjesto toga školujem. Ova prilika za mene je bila izuzetna privilegija. Umjesto da stupim u brak, mogla sam učiti, uživati ​​u djetinjstvu, stvarati prijateljstva i usvajati nove jezike.

Prethodno je moje jedino znanje bilo ograničeno na jezik plemena Maasai; sada također dobro govorim svahili i engleski. Tako počinje pripovijest o Selini, koja se na kraju zaljubila i udala za Briana, bijelog Amerikanca. “Ja sam Brian Ash”, izjavljuje. “Rođen i odrastao u Americi, živio sam u Keniji zadnjih 11 godina. Prije nego sam upoznao Selinu, proveo sam šest godina u Keniji fokusiran na izgradnju škola.

Selinu i Briana upoznao je zajednički poznanik.”Kao bijelcu, smatram da je veliki izazov upustiti se u vezu s djevojkom iz plemena Masai. Jedina prednost koju sam imao bilo je moje tečno poznavanje svahilija, što je znatno olakšalo komunikaciju s njezinom obitelji i prijateljima”, objašnjava Brian. “Nakon upoznavanja i početka našeg udvaranja, odlučili smo krenuti na 58-dnevno pješačenje po Africi. Ovo je putovanje pružilo pravu priliku da razumijemo jedno drugo, a tijekom tog vremena smatrali smo potrebnim obavijestiti naše roditelje o našoj namjeri udati se.

  • Selinu je moja obitelj toplo zagrlila, a moji roditelji su je visoko cijenili. Prije vjenčanja tri puta je posjetila Ameriku i u tim je prilikama plijenila ljubav svih na koje je naišla.Nasuprot tome, nakon što sam upoznao njezine roditelje, otkrio sam značajnu prednost u svojoj sposobnosti da govorim njihov jezik, što je omogućilo lakšu komunikaciju.Prvi susret sa Selininim ocem ostao mi je urezan u sjećanje. Zamotao me u masajski pokrivač kao da se sprema otkriti važnu tajnu, a onda mi je prišao blizu, nenamjerno me pljunuvši. Tek sam kasnije saznao da je taj čin bio zamišljen kao blagoslov, što je za mene u to vrijeme bilo pravo otkriće.

U plemenu Maasai uobičajeno je da djevojke od 13, 14 i 15 godina ulaze u brak s muškarcima koji su obično desetljeće stariji od njih i koji često imaju više žena. Nadalje, te mlade djevojke imaju tendenciju rađanja u ranoj dobi, što predstavlja značajan rizik za njihovo zdravlje.

Kada je upoznala Selinu, imala je 25 godina, nikad se nije udavala i nije imala djece. Njeni roditelji izrazili su zadovoljstvo što je pronašla partnera, a posebno su bili ushićeni zbog mogućnosti da ona potencijalno dobije dijete. Shodno tome, oni su našu vezu promatrali kroz tu prizmu, smatrajući da je desetljeće kasnilo da ona osnuje obitelj.Par je stupio u brak, dobio kćer i sada živi u Keniji na farmi koju su sami dizajnirali, gdje aktivno promiču bolje uvjete za mlade diljem Afrike.

 

 

Preporučeno