– Danas govorimo o zdravlju oka, koje je itekako bitno za svaku moguću jedinku. Sa njima treba biti itekako oprezan, jer kada se naruši zdravlje očiju, jednostavno povratka nema. Danas govorimo o ječmičku, koji zna napraviti jako veliki problem, a ako se ne sanira na vrijeme, prijeti i velika infekcija.
Otkrijte prirodne lijekove za učinkovito rješavanje neugodnog izgleda tamnih kolutova oko očiju. – Ako se probudite i uočite iznenadni prištić na oku, savjetuje se da ne odgađate rješavanje problema prije nego što se potencijalno pogorša i postane kompliciranije. Oprez je ključan kada se radi o mjehurićima, jer njihovo bušenje ili stiskanje može predstavljati veći rizik nego jednostavno ostaviti ih na miru. Sadržaj se nastavlja nakon što oglas završi. Razlog tome je što infekcija ima sposobnost proširiti svoj doseg na druga područja kapaka i okolne kože. Nadalje, ima potencijal doći i do očiju i do mozga, što predstavlja kobnu opasnost. Jaja koja su se kuhala u kipućoj vodi.
Nakon što ste tvrdo kuhana jaja izvadili iz kipuće vode, pažljivo ih omotajte novom krpom. Stavite ovaj topli oblog na zahvaćeno područje, posebno kapke, najmanje 15 minuta. Nastavite dok se svi simptomi ne povuku ili dok se ne pojave žućkasto-bijele čestice koje zahtijevaju drenažu. Korištenje tvrdo kuhanog jajeta kao tretmana za akne vrlo je učinkovito zbog njegove sposobnosti produljenog zadržavanja topline, koja nadmašuje tipični oblog. Preporučujemo da ustrajete u ovoj metodi i ponovite postupak po potrebi. Krumpir Zbog svojih protuupalnih svojstava, krumpir je vrlo učinkovit tretman za ovu bolest.
- Da biste iskoristili krumpir, počnite tako da ga operete, ogulite i narežete na kolutove. Nakon što ste pripremljeni, stavite kolutiće krumpira izravno na zahvaćeno područje. Alternativno, možete samljeti krumpire i staviti ih u gazu, a zatim staviti gazu na inficirani kapak. protein Za ublažavanje simptoma išijasa kod kuće, možete koristiti prirodni lijek koji uključuje bjelanjak. Uzmite čistu pamučnu tkaninu i čvrsto je pričvrstite preko očiju, pazeći da bude zategnuta. Ostavite da ostane na mjestu 20 minuta prije ispiranja. krastavac Ako vam se prva dva prirodna lijeka ne sviđaju, razmislite o pokušaju terapije krastavcima.
S obiljem vitamina K, C i B1 te kalijem i biotinom, kriške ovog povrća mogu učinkovito ublažiti nadraženost očiju i otkloniti peckanje nakon samo tri nanošenja. BONUS: Postoji li visok kolesterol u obitelji? Liječnik će vas obavijestiti kada je vrijeme za pregled. Ima li visok kolesterol genetsku komponentu? Liječnik će vas obavijestiti kada je vrijeme za pregled. Boja naših očiju, naša krvna grupa i naš fizički izgled određeni su našom genetikom. Ali što je s visokim kolesterolom? Je li to nešto što se može prenijeti od naših roditelja?
Odgovor je da. Postoji genetski poremećaj koji se naziva obiteljska hiperkolesterolemija i može povećati rizik od srčanih bolesti već od djetinjstva. Šokantno, vjeruje se da 90% osoba s ovim stanjem uopće nije svjesno da ga ima. Međutim, postoji i dobra strana. I promjene načina života i lijekovi mogu igrati značajnu ulogu u upravljanju razinama kolesterola. Dr. Lesli Čo, kardiologinja, daje uvid u okolnosti pod kojima se može reći da se nasljeđuje visok kolesterol, jer to nije česta pojava.
Prema dr. Čou, osobe koje imaju visoku razinu kolesterola imaju povećan rizik od razvoja ovog stanja zbog nezdravih prehrambenih navika i sjedilačkog načina života. Nadalje, ako nečiji biološki roditelji također imaju visok kolesterol, postoji mogućnost razvoja tog stanja. Nedostatak specifičnog proteina poznatog kao LDL receptor temeljni je uzrok ovog stanja, koji je odgovoran za uklanjanje štetnog kolesterola iz krvotoka. Dodatno, prisutnost LDL receptora može dovesti do nasljedne hiperkolesterolemije, koja se može naslijediti kroz generacije.
Najteži oblik ovog stanja naziva se obiteljska homozigotna hiperkolesterolemija, koja se javlja kada oba roditelja posjeduju mutiranu DNK odgovornu za bolest i prenose je na svoje potomke. Drugi, češći tip hiperkolesterolemije poznat je kao heterozigotna obiteljska hiperkolesterolemija, koja nastaje kada jednom roditelju nedostaje LDL receptor. Određivanje prikladnog vremena za mjerenje kolesterola Za osobe s višom razinom rizika moguće je započeti s testiranjem već u dobi od 2 godine. Procijenite razinu kolesterola pomoću testa lipida u krvi. Prema American Heart Association i American College of Cardiology, savjetuje se podvrgavanje probiru kolesterola počevši od dobi od 20 godina.
Ako imate povećane čimbenike rizika, preporuča se obavljanje godišnjih pregleda. Inače, testiranje treba provoditi najmanje jednom u pet godina. Indikacije i manifestacije Uzrok povišene razine kolesterola pojedincima je često nepoznat. Dr. Cho pojašnjava da ovom stanju obično nedostaju vidljivi simptomi. Kolesterol, masna i voskasta tvar, prisutan je u krvotoku. U krvnim žilama može se nakupiti prekomjerna količina kolesterola. S vremenom ta nakupina može spriječiti dotok krvi u srce ili mozak, što može rezultirati potencijalnom pojavom moždanog ili srčanog udara.