Profesor i doktor Perišić je među top tri poznata srpska doktora. NJegova mišljenja se itekako cijene, a jako puno puta se oglašavao p opitanju nekih namirnica, i kako one utječu na ljudsko zdravlje….
Ovo načelo nije učinkovito i ne rješava probleme na duge staze; nudi samo kratkoročno olakšanje dok se problem ne povuče. On predlaže alternativnu metodu za rješavanje problema. “To je klasična metoda: konzumirate nešto što vam ne odgovara, a zatim uzmete tabletu antacida. Ako osjetite poboljšanje nakon 45 minuta, to je vjerojatno zbog kiseline. Kakva je to soda bikarbona, čovječe?! Ona neutralizira kiseline za oko pola sata, a zatim nestaje potrebni su dugotrajni lijekovi dok stručnjaci odu.
Dr. Perišić preporuča: “Tihe kiseline mogu uzrokovati nelagodu čak i ako nema žgaravice. U tim situacijama preporuča se piti čaj: započnite dan šalicom čaja od gospine trave prije doručka jer on jedinstveno sadrži spoj koji pomaže obložiti sluznicu želuca, a nakon toga popijte 4 do 5 šalica čaja od mente tijekom dana.” Što bismo trebali poduzeti ako osjetimo stalne bolove u trbuhu? Problemi mogu nastati zbog nekonzumacije gazirane vode, rekao je dr. Vojislav Perišić, koji je potom ponudio nekoliko prehrambenih smjernica. Profesor, koji je mnoge uhvatio nespremne raspravom o nezdravosti jogurta, istaknuo je važnost planiranja obroka tijekom dana i koncentracije na raznoliku ponudu namirnica. Preporučio je: “Konzumirajte pet malih obroka dnevno dok minimalizirate unos masti.
Birajte lakše ugljikohidrate poput mrkve i pire krumpira. Napravite kašu od jabuka, a zatim probajte bananu. Nadalje, u svoje obroke uvrstite kuhanu piletinu; ona je korisna čak i u nedostatku masnoća koje nam pomažu osjećati se zadovoljno tijekom probave”, savjetovao je liječnik. Luk je, prema riječima dr. Perišića, hranjiva namirnica koja sadrži kvercetin i pravi je Božji blagoslov. Moja pokojna majka bi ga prerezala na pola i pougljenila na štednjaku prije nego što bi ga ubacila u juhu, u potpunosti prepoznajući njegove zdravstvene prednosti.
DODATNI TEKST: OTKRIJTE NEKE FASCINANTNE ČINJENICE O JAGODAMA.
Jagode (Fragaria × ananassa) ubrajaju se među najcjenjenije i najpriznatije vrste voća, slavljene zbog svoje jarke crvene boje, slatkoće i sočnosti. Ove aromatične bobice uživaju globalnu popularnost i često se ugrađuju u razna jela, deserte i pića. Štoviše, jagode su pune hranjivih tvari i pružaju široku lepezu zdravstvenih prednosti. Izgled i karakteristike – Obično su jagode crvene, iako postoje i bijele i žute sorte. Imaju prepoznatljiv konusni oblik i ukrašeni su sitnim sjemenkama, koje su tehnički plodovi. Listovi su zeleni i perasto razdijeljeni, dok su biljke jagode uglavnom niske, uglavnom u rasponu od 15 do 30 cm visine.
Kulturni aspekti – Jagode često predstavljaju dolazak proljeća i ljeta, a njihovo sazrijevanje označava početak sezone voća. U raznim kulturama ove se bobice povezuju s ljubavlju i romantikom, što ih čini popularnim izborom za ukrase i darove. Zaključno, jagode nisu samo ukusno voće; također pružaju brojne zdravstvene prednosti. Njihovoj popularnosti među potrošačima pridonosi bogatstvo nutrijenata i prilagodljivost u kuhanju. Bilo da se uživaju svježe, uključene u slastice ili uključene u različite recepte, jagode su i dalje jedno od najomiljenijih voća u svijetu.
Uzgoj – Jagode se uzgajaju u raznim regijama diljem svijeta, a najučinkovitije cvjetaju u umjerenim klimatskim područjima. Vole sunčana mjesta i tlo koje je plodno i dobro drenirano. Postoji nekoliko sorti jagoda, uključujući: Sorte jagoda s jednim plodom daju plod godišnje, obično tijekom proljeća ili ranog ljeta. Nasuprot tome, sorte s više plodova sposobne su proizvesti nekoliko puta tijekom vegetacijske sezone, često u rasponu od proljeća do jeseni. Korištenje kontejnera ili vertikalnih sustava omogućuje učinkovito upravljanje prostorom.