Med je prirodni zaslađivač koji proizvode pčele iz nektara cvetova. Od davnina je cenjen zbog svojih nutritivnih, lekovitih i kulinarskih svojstava. Njegova proizvodnja je složen proces u kojem pčele prikupljaju nektar sa cvetova, donose ga u košnicu, a zatim ga procesuiraju i skladište u saće.

Razmislite o konzumiranju žlice meda prije spavanja; predvidite sljedeće učinke ujutro: nakon što naučite ovu praksu, možda ćete biti skloni slijediti isti primjer. Med posjeduje antibakterijska svojstva koja jačaju imunološki sustav, čime jačaju obranu tijela od infekcija uzrokovanih bakterijama, gljivicama i nizom virusa. Med je nadaleko poznat kao hranjiva namirnica, što nam je poznato od mladosti; međutim, jeste li svjesni učinaka koje može imati na naše tijelo kada se proguta prije spavanja? Ponekad se noću budimo zbog potrebe mozga za glikogenom, što zauzvrat potiče nadbubrežne žlijezde na lučenje adrenalina i kortizola.

Srećom, med je izvor glikogena, a konzumacija žličice prije spavanja može pomoći u mirnijem snu. Visoki krvni tlak faktor je koji pridonosi bolestima srca. Med sadrži antioksidans koji je dokazao sposobnost snižavanja krvnog tlaka, pa je konzumacija žlice meda prije spavanja jednostavan pristup kontroli krvnog tlaka. Trigliceridi, vrsta masnoće koja se nalazi u krvotoku, predstavljaju povećani rizik za srčane bolesti i dijabetes kada su prisutni u prekomjernim količinama. Unatoč tome, med je povezan sa smanjenjem razine triglicerida u tijelu, olakšavajući njihovu transformaciju u korisne spojeve koji pomažu u uklanjanju viška masnoće iz krvotoka.

Med posjeduje antibakterijska svojstva koja jačaju imunološki sustav, čime poboljšavaju sposobnost tijela da se bori protiv infekcija uzrokovanih bakterijama, gljivicama i nizom virusa. Pospješuje metabolizam kroz uspostavljanje termogenog učinka. Ovo poboljšanje cirkulacije rezultira porastom tjelesne temperature, olakšavajući proces sagorijevanja masti bez napora.

DODATNI ČLANAK:

Lijekovi namijenjeni za probleme sa sinusima imaju potencijal u potpunosti ublažiti upalu sinusa unutar samo sedam dana. Nudimo dva prirodna recepta koji mogu pomoći u ublažavanju simptoma infekcije sinusa. Tradicionalno, hren se smatra jednim od najučinkovitijih prirodnih lijekova za probleme sa sinusima.

Ovaj široko korišteni začin, poznat po svom snažnom okusu, također je sastavni dio brojnih prirodnih tretmana, zahvaljujući svojim obilnim aktivnim spojevima koji pokazuju i antibiotska i antikancerogena svojstva. Hren se ističe kao najmoćniji lijek za probleme vezane uz dišni sustav, posebice sinusitis, zbog svojih brojnih dobrobiti.

Osim toga, nudi ublažavanje bolesti kao što su astma, kašalj, prehlada i bronhitis. Priprema za liječenje sinusitisa. Simptomi povezani sa sinusitisom uključuju glavobolje, poteškoće s disanjem i začepljenost nosa, a svaki od njih može poremetiti svakodnevne aktivnosti pojedinca. U nastavku se nalazi lijek za sinusitis. Osnovni elementi: 0,5 l vinskog octa i jedan korijen hrena. priprema: Započnite tako da staklenu teglu napunite s 500 mililitara naribanog korijena hrena, a potom prelijte vinskim octom. Zatvorite staklenu posudu i ostavite je na sobnoj temperaturi tri dana, ne zaboravite je povremeno protresti.

Davanje lijeka: Nakon pripreme lijeka kako je prethodno navedeno, otvorite poklopac galona pet puta dnevno. Namjestite se iznad otvora i udišite aktivne sastojke otprilike tri minute. Prije spavanja uzmite dvije žlice lijeka, nanesite ga na gazu i stavite na čelo. Održavajte ovaj režim u trajanju od sedam dana i uspjeh je zajamčen. Uz prethodno spomenuti lijek s hrenom, donosimo recept za sirup namijenjen ublažavanju upale sinusa, koji se može koristiti zajedno s tretmanom s hrenom za veću učinkovitost.

Potrebni su sljedeći sastojci: 50 grama đumbira, 20 grama cikorije i jedna čajna žličica korijena hrena pomiješanog s cimetom. Priprema Pomiješajte đumbir, hren i cikoriju u blenderu, a zatim dodajte cimet. Dobro izmiješajte sastojke prije nego što smjesu prebacite u staklenu posudu koju treba dobro zatvoriti. Posudu čuvati na toplom mjestu deset dana. Tijekom tog razdoblja ne zaboravite povremeno protresti spremnik kako bi ostao zatvoren bez otvaranja. Po završetku postupka preporuča se svako jutro na prazan želudac popiti jednu čajnu žličicu lijeka.

Preporučeno