– U nastavku našeg današnjeg vikend članka, govorimo o nekim namirnicama iz marketa, na koje treba da se obrati posebna pažnja. Ljudi su skloni prevarama, jer danas, u doba inflacije, definitivno treba paziti ako ste kasirka u nekoj radnji treba biti jako oprezni. 

Prema riječima trgovaca, slučajevi sitnih krađa postali su redovita pojava, posebice na većim tržnicama.

Prema riječima prodavača, zamjetan je porast sitnih krađa na tržnicama. Trgovci su primijetili da se kupci upuštaju u nepoštene postupke manipulirajući mjerama povrća i voća.

Kao rezultat stalnog problema krađa na tržnicama i supermarketima, trgovci na malo stalno proširuju asortiman proizvoda koji zahtijevaju ugradnju zvučnih signala za dodatne sigurnosne mjere.

Kao rezultat sve većeg broja krađa na tržnicama, sve je veći naglasak na postavljanju zvučnih signala na razne artikle kao što su čokolade, kava, žvakaće gume, konzervirana hrana i tuna. Osim toga, trgovci su počeli postavljati zvučne signale na maslac i materijal za pakiranje delikatesnih proizvoda.

Dopustite nam da se prisjetimo scenarija koji se odigrao na užurbanoj niškoj tržnici. Konkretno, postojao je određeni pojedinac koji je redovito posjećivao lokal, a njegovo dosljedno pokroviteljstvo je na kraju dovelo do toga da su financije mesnice pale u negativno stanje.

Meso bi svakoga dana nestajalo iz dućana, ali kamere uvijek nisu uspijevale uhvatiti neuhvatljivog lopova.

Iako je njihova početna sumnja pala na mesara, nije dugo trebalo da shvate da je čovjek nevin. Prema Marijinim riječima, primijetili su dnevnu nestašicu mesa i dobili su upozorenja od voditelja trgovina o tom problemu. Sama količina mesa u pitanju je zaista zapanjujuća, mjerena u kilogramima.

Odluku su donijeli menadžeri da svoje strategije usklade s preferencijama i ponašanjima potrošača. Marija je detaljno objasnila koje su točne metode koristili kako bi ostvarili svoj cilj.

Prema riječima blagajnice, pomno su pratili kupnju mesa kupaca. Ubrzo nakon upozorenja, krivac je identificiran. Ispostavilo se da je neki čovjek kupio kilogram mesa od buta, ali kada je blagajnica otišla skenirati barkod, primijetili su da je torba neobično teška i da sadrži više od kilograma mesa.

Nakon otvaranja vrećice, postalo je očito da se u njoj nalazi dodatno meso. Kupac je odmah obavijestio mesnicu o pogrešci i nastavio s plaćanjem kupnje. Ovakav slijed događaja ostavio je sve u trgovini zbunjenima, pitajući se kako se takva situacija mogla odvijati pred njihovim očima. U pokušaju da dobiju jasnoću, pregledavali su snimku obrnuto, proučavajući snimke kamera, ali nisu našli odgovore. Nakon toga su odlučili pratiti kupca. U početku zbunjeni, radnici su na kraju otkrili alarmantno otkriće da je značajna količina njihovog mesa neobjašnjivo nestala.

  • Marija prepričava svakodnevicu čovjeka koji u blizini vodi kafić-restoran. Svaki dan obilazi trgovinu i prilazi mesnici sa zahtjevom za 20 ćevapa. Mesar umata ćevape u papir i na vrećicu pričvrsti naljepnicu s cijenom, uključujući crtični kod. Slično tome, kada čovjek traži kilogram mesa, mesar slijedi isti postupak umotavanja u papir, stavljanja u vrećicu i lijepljenja naljepnice s cijenom. Međutim, muškarac iskorištava tu situaciju. On se diskretno pomiče u područje izvan vidokruga kamere, uzima vrećicu s ćevapima i lukavo ih stavlja u vrećicu s butom. Zatim nastavlja vezati vreću baš kao što je to učinio mesar. Marija dijeli ovaj račun.

Prema njezinim riječima, na torbi je ostala samo jedna cjenik, a unutra je neobjavljen proizvod koji nije naveden na etiketi.

Preporučeno