Dragana Mirković je jedna od najpoznatijih i najvoljenijih pevačica narodne muzike na Balkanu. Rođena je 1968. godine u Kasidolu, malom mestu blizu Kovina u Srbiji. Njena karijera počela je vrlo mlada, a danas je prepoznatljiva po svom specifičnom glasu i stilu muzike, koja se kreće u okviru narodne, pop i zabavne muzike.
Prije 24 godine Dragana Mirković i Toni Bijelić stupili su u brak, a činjenica koju je pjevačica javno otkrila obilježit će se u travnju 2024. godine. Dragana Mirković i Toni Bijelić otvoreno govore o dobnoj nejednakosti; Ipak, oni koji su nazočili njihovom vjenčanju ili ih promatrali idućih godina sigurno bi zaključili da je pjevačica starija od njih dvoje. Toni Bijelić rođen je 29. prosinca 1973. godine, suprug je Dragane Mirković koja 18. siječnja 1968. godine slavi rođendan.
BONUS
: Uzgoj orhideja nije kompliciran posao. Bilo da ste upravo nabavili svoju početnu orhideju i našli ste se preplavljeni mnoštvom informacija, ili uživate u istraživanju zamršenosti vaših omiljenih sobnih biljaka, ovaj tekst će vam pružiti temeljne upute za uzgoj i njegu orhideja, kao i nekoliko preporuka za poboljšanje vašeg općeg blagostanja. Za početak, on želi odagnati uobičajeno nesporazum da je “Orhideje teško njegovati.” Ova tvrdnja je netočna, jer orhideje, kada se pravilno shvate, ne zahtijevaju pretjeranu količinu pažnje ili vremena. Kako bih poboljšao vaše iskustvo i pojednostavio proces, odlučio sam podijeliti sve svoje uvide u ovom tekstu. Uzgoj i održavanje orhideja, posebno u pogledu njihovog odgovarajućeg zalijevanja, zahtijeva razumijevanje da se te biljke navodnjavaju drugačije od drugih vrsta vegetacije.
Zbog osebujne prirode supstrata u kojem orhideje uspijevaju, ključno je promijeniti pristup zalijevanju. Na primjer, kokosov supstrat nije u stanju apsorbirati dovoljno vlage u samoj minuti da bi adekvatno nahranio orhideju, niti se orhideja može pretjerano zasititi u tako kratkom vremenskom roku. Ipak, korištenjem ispravne tehnike navodnjavanja za ovaj supstrat, zadržavanje vlage će se poboljšati, čime se smanjuje učestalost kojom moramo zalijevati naše botaničke pratioce. Učinkovito zalijevanje orhideja zahtijeva svijest o određenim postupcima koje treba izbjegavati: Orhideje se ne smiju postavljati izravno ispod vodenog toka, jer to dovodi do toga da voda samo prolazi kroz supstrat bez odgovarajuće hidratacije biljke. Umjesto toga, preporučljivo je koristiti posudu koja je veća od one u kojoj se trenutno nalazi orhideja.
Započnite punjenjem spremnika vodom i, ako je prikladan trenutak za gnojidbu, dodajte preporučenu količinu gnojiva za orhideje, pazeći da voda temeljito promiješa radi ravnomjerne raspodjele po spremniku. Nakon toga uronite orhideju u vodu i ostavite je da se namače najmanje 20 minuta; ako biljka pokaže značajnu dehidraciju, može ostati potopljena nekoliko sati bez štetnih učinaka. Nakon toga izvadite orhideje i pustite ih da se ocijede prije nego ih vratite na mjesto koje im je dodijeljeno.