Brak Branke Pujić i Gagija Jovanovića traje više od tri decenije.Glumac i glumica upoznali su se još na fakultetu, a prema Draganovoj priči, čim je ugledao Branku, koja je bila godinu dana ispred njega, odmah ju je pitao da se venčaju.

  • U početku je Branka mislila da se samo šali, pokušavajući ga odgovoriti od svoje ideje, ali je njegova nepokolebljiva odlučnost prevagnula.Tijekom ranih 1990-ih dragovoljno je prihvatila njegovu ponudu za brak, a oboje gaje draga sjećanja na te godine, unatoč značajnim financijskim izazovima s kojima su se suočavali.Nedugo nakon vjenčanja na svijet je stigla njihova beba Anđela. Prošle godine se i sama udala, a nedavno je otkrila i svoj nadolazeći put u majčinstvo.

    Gaga i Branka otvoreno su oduševljene ovom viješću, željno iščekujući dolazak unuka koji će nesumnjivo unijeti još više topline u njihov odnos. Jedinstveni brak Branke Pujić i Gagija Jovanovića izdvaja ih od ostalih parova u javnosti i čini ih doista jedinstvenima.
    Susjedi su najpouzdaniji dokaz odnosa vlasnika kuće i supružnika koji žive u Zemunu.

Pojedinci koji žive u neposrednoj blizini moje lokacije iznimno su ugodni. Doduše, naše su interakcije postale sve rjeđe zbog moje smanjene pokretljivosti; međutim, tijekom ranih godina njihove kćeri, često sam je susretao. Njezina razina ponašanja i znanja bila je doista izvanredna, ostavljajući me bez riječi. Jedna baka je za “Kurir” ispričala da bi mi mlada djevojka energično pritrčala u pomoć kad god bi me ugledala kako nosim torbe. Još se jedna susjeda javila, dodatno potvrđujući njezinu uslužnu prirodu.

Ovi pojedinci, koji slučajno žive pored mene, imaju cijenjeni položaj mojih najomiljenijih susjeda. Njihova spremnost da pruže ruku, poduzmu nešto i pokažu istinsku ljubaznost rijetkost je u današnjem svijetu. Neobična je pojava susresti takve pojedince koji ne samo da posjeduju spremnost da se upuste u razgovor, već posjeduju i razinu slave koja bi bila nezamisliva da ih netko već ne poznaje.

– Ti pojedinci su prizemni i obični pojedinci. Branka posebno gaji duboku ljubav prema mojim unucima, često fotografirajući radosne trenutke s njima. Dragan je, s druge strane, izuzetan čovjek i zaista je nevjerojatno shvatiti da je Anđela, koju poznajem od malena, sada procvjetala u mladu ženu i suprugu. Zaista je odrasla upravo ovdje na ovom mjestu.

– S Draganom se češće viđam nego s Brankom. Obično je ugledam kad se vrati s tržnice kako marljivo bira zdravu hranu i svježe povrće. U večernjim satima ležerno šetaju susjednim ulicama i prilično je zapanjujuće svjedočiti njihovim vječnim osmjesima dok se srdačno druže sa svima na koje naiđu.Došla je do zaključka da, začudo, djeluju bezbrižno i dosljedno veselo.

BONUS TEKST:

Istorija i Razvoj Muzike Kroz Vekove
Muzika je oduvek igrala ključnu ulogu u ljudskom životu, prateći nas kroz istoriju i evoluciju društava. Njena istorija je bogata i raznolika, obuhvatajući različite kulture, stilove i instrumente koji su se razvijali kroz vekove. Ovaj tekst istražuje ključne periode u razvoju muzike, od prapovesti do savremenog doba.

Prastara Muzika
Najraniji oblici muzike potiču iz prapovesti, kada su prvi ljudi koristili jednostavne instrumente kao što su udaraljke, frule i lule napravljene od kostiju i drveta. Ovi instrumenti su se koristili u ritualima, obredima i svakodnevnim aktivnostima. Arheološki nalazi ukazuju na to da je muzika igrala važnu ulogu u društvima drevnih civilizacija, povezujući ljude sa prirodom i spiritualnim svetom.

Antička Muzika
U antičkom svetu, muzika je bila sastavni deo kulture i religije. U staroj Grčkoj, muzika je bila povezana sa mitologijom i filozofijom. Grci su verovali da muzika ima moć da utiče na emocije i ponašanje ljudi. Instrumenti kao što su lira, kithara i aulos bili su popularni, a muzika je bila važan deo dramskih predstava i sportskih igara.

U starom Rimu, muzika je takođe imala značajnu ulogu, posebno u religijskim ceremonijama i vojnim paradama. Rimska muzika je bila pod uticajem grčke, ali je razvila i svoje karakteristike.

Srednji Vek
Tokom srednjeg veka, muzika je bila dominantno religiozna, sa crkvom koja je imala veliki uticaj na muzičku praksu. Gregorijanski koral, monofonska forma pevanja, bio je glavni muzički stil u zapadnoj crkvi. Ovaj period je takođe video razvoj polifonije, gde su se kombinovale dve ili više melodijskih linija.

Svetovna muzika je takođe cvetala u srednjem veku, sa trubadurima i truvairima koji su izvodili pesme o ljubavi, hrabrosti i društvenim temama. Instrumenti kao što su lutnja, fidla i portativni organi bili su uobičajeni.

Renesansa
Renesansa (14-17. vek) je period velikih promena i inovacija u muzici. Ovo je vreme kada je muzika postala sofisticiranija i raznovrsnija. Kompozitori su počeli da istražuju harmoniju i polifoniju na nove načine, stvarajući kompleksne vokalne i instrumentalne kompozicije.

Moteti, mise i madrigali su bili popularni muzički oblici. Kompozitori kao što su Josquin des Prez, Giovanni Pierluigi da Palestrina i William Byrd su bili među najznačajnijim figurama ovog perioda. Renesansna muzika je često bila povezana sa tekstovima, a tekstualna jasnoća je bila važan aspekt kompozicije.

Barok
Barokni period (1600-1750) doneo je dalje inovacije u muzici, sa naglaskom na dramatiku i emocionalni izražaj. Opera, oratorijumi i kantate su postali popularni žanrovi. Instrumentalna muzika je doživela procvat, sa razvojem oblika kao što su sonata, suita i koncert.

Kompozitori kao što su Johann Sebastian Bach, George Frideric Handel i Antonio Vivaldi su stvarali muziku koja je i danas cenjena zbog svoje tehničke virtuoznosti i emotivne dubine. Barokna muzika je takođe karakteristična po upotrebi basso continuo i improvizovanih harmonija.

Klasicizam
Klasicizam (1750-1820) je period koji teži jednostavnosti, ravnoteži i jasnoći. Melodije su postale lakše za razumevanje, a forme su postale strukturiranije. Simfonija, sonata i koncert su bili glavni muzički oblici.

Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven i Joseph Haydn su među najvažnijim kompozitorima klasicizma. Njihova muzika je često imala jasnu strukturu i emotivni izraz, sa naglaskom na formalnu eleganciju.

Romantizam
Romantizam (19. vek) je doneo veći fokus na individualni izraz i emocije. Kompozitori su istraživali nove harmonije, orkestraciju i programsku muziku, koja je opisivala scene, priče ili emocije.

Kompozitori kao što su Franz Schubert, Frédéric Chopin, Richard Wagner i Pyotr Ilyich Tchaikovsky su stvarali muziku koja je bila intenzivno emotivna i često inspirisana literaturom, umetnošću i prirodom. Opereta i balet su takođe postali popularni tokom ovog perioda.

20. i 21. Vek
Muzika 20. i 21. veka je izuzetno raznolika, sa brojnim stilovima i žanrovima. Modernizam je doneo radikalne promene u harmoniji, ritmu i formi, sa kompozitorima kao što su Igor Stravinsky, Arnold Schoenberg i Béla Bartók koji su istraživali nove zvučne svetove.

Jazz, rock, pop, elektronika i hip-hop su postali globalno popularni žanrovi, svaki sa svojim jedinstvenim stilom i kulturnim uticajem. Tehnološki napredak, kao što su snimanje, sintetizatori i digitalna produkcija, značajno su promenili način na koji se muzika stvara, distribuira i konzumira.

Zaključak
Istorija muzike je bogata i kompleksna, od jednostavnih prapovijesnih melodija do složenih savremenih kompozicija. Svaki period u istoriji muzike doneo je nove inovacije i stilove koji su oblikovali naše razumevanje i doživljaj muzike. Danas, muzika nastavlja da evoluira, reflektujući promene u društvu i tehnologiji, i ostaje ključni aspekt ljudske kulture i izraza.

Preporučeno