Oni koji su se odvažili na područje proizvodnje i prodaje biljaka izvijestili su o obećavajućim financijskim povratima. Uzgoj biljaka je prilika za znatnu zaradu. Iako se biljka može činiti kao neobičan korov, ona zapravo može pružiti pouzdan izvor prihoda. No, pravi potencijal za zaradu leži u proizvodnji gotovih proizvoda od hrena.
Hren se pokazao kao vrlo isplativo ulaganje jer se na jednom hektaru dobije 5000 kilograma korijena. Nakon što se preradi i zapakira u staklenke, hren na stranim tržištima može doseći cijenu do dva eura za stotinu grama, čime se pokrivaju svi troškovi proizvodnje i rada. Pokazalo se da je to unosniji posao od voćarstva, koje je postalo sve nepredvidljivije u pogledu prinosa i zarade, posebno za kulture poput malina i marelica. Prema riječima jednog proizvođača hrena iz Novog Bečeja, za ulaganje u ovu kulturu odlučio se zbog njene oskudnosti na tržištu i velike potražnje.
Posjetivši razne tržnice i trgovine, proveo sam istraživanje kako bih odredio namirnicu koja se najčešće koristi u prehrani ljudi. Otkrio sam da se mnogi od ovih predmeta obično ne izrađuju od nule kod kuće. Kroz razgovore s poljoprivrednicima otkrio sam da je hren optimalan izbor. U početku sam zasadio 10 ari, zatim 35 ari i uspio sam ostvariti prinos od oko 2000 kilograma. Od tada sam svoju farmu hrena proširio na jedan hektar i s ponosom mogu reći da nisam požalio zbog svog izbora. Nadalje, moja farma je sada registrirana.
Zbog ograničenog broja proizvođača hrena srpsko tržište je relativno malo. Stoga je najprofitabilnija opcija za te proizvođače omogućiti siguran izvoz njihove robe. Naš prodajni posao odvija se u dva dijela: jedan dio prodajemo u Srbiji, a drugi pakiramo za rusko tržište. Uspostavili smo kontakt s ruskim tržištem i oni su čak samoinicijativno posjetili našu proizvodnju i procijenili uvjete rada. Nakon toga smo došli do dogovora o poslovnoj suradnji. Prodavanje nije problem, ako su svi proizvodi proizvedeni prema zadanim standardima. Prodajna cijena neprerađenog voća je oko dva eura, dok se prerađeno voće može prodati po puno većoj cijeni. U europskim zemljama staklenka od 100 grama ovog proizvoda stoji i do dva eura. Prema riječima mještanina Bečeja, hren se na prvi pogled može činiti nezahtjevnom biljkom, no mnogi ga smatraju korovom, a za njegov uzgoj potrebno je mnogo pomoći.
Nakon mjesec dana od sadnje, svaki se korijen ručno iskopa i izvadi prije nego što se vrati u tlo. Na svjetskom tržištu traži se samo najkvalitetniji hren – onaj dužine 25 centimetara, debljine dva centimetra i ujednačenog oblika. Da bi se postigao obilan prinos, neophodno je osigurati pravilno navodnjavanje i ishranu. Okopavanje tla je radno intenzivan proces. Za suzbijanje štetočina mogu se koristiti samo odobreni proizvodi, au tom razdoblju posebnu pozornost treba posvetiti njezi hrena jer je biljka posebno osjetljiva.