Poznata kuharica Ljubica Komlenić otkriva ključne napomene o prehrambenim navikama teniske zvijezde Novaka Đokovića i savjetuje oprez pri kuhanju mesa. Vrsni kuhar podrijetlom iz Vojvodine, Komlenić je, uostalom, desetljećima živio i radio u Italiji. Pa ona je svjetski priznata kuharica; valja spomenuti da je kuhala za Novaka Đokovića i njegovu obitelj.

Ljubica savjetuje poštivanje sastojaka i kuhanje na nižim temperaturama kako bi se sačuvale hranjive tvari. Priznaje da voli svaki djelić svoje hrane kao dodatni osnovni sastojak. Ne konzumirajući životinjsko meso, Đoković uživa u nekim uobičajenim lokalnim kuhinjama modificiranim za veganske recepte. Ljubica komentira kako za Novaka sprema srpske specijalitete, poput sarme s kiselim kupusom i ćevapa, ali sve na veganski način.

Prema dijeti Jelene Đoković, to je 70% sirova i 30% kuhana hrana; međutim, potpuno izbacuje mesne/riblje proizvode i mliječni šećer. U završnoj riječi Ljubica Komlenić ističe da su dobra organizacija i informiranost ključni elementi pomoći nutricionističkoj prehrani.
Ljubica jako drži do poštivanja sastojaka i kuhanja na nižim temperaturama kako hrana ne bi izgubila svoje nutritivne vrijednosti. Kaže nam da je ljubav ono što unosi u sve što kuha.

Iako Đoković ne jede životinjsko meso, to ga ne sprječava da uživa u autentičnim jelima pripremljenim s veganskim prizvukom. Ljubica napominje da za Novaka radi balkanske specijalitete, poput sarme od kiselog kupusa i ćevapa, također u veganskoj verziji. Jelena Đoković ispričala je da je njenu prehranu 70% sirova hrana i 30% kuhana, izbacivši iz nje meso, ribu, mliječne proizvode i šećer. Ukratko, učinkovita organizacija i informiranost ključne su točke u procesu nutritivne potpore prehrani Ljubice Komlenić.

Ljubica jako drži do samih sastojaka i savjetuje da se kuha na nižoj temperaturi kako bi se što više zadržala njihova životvorna snaga. Priznaje da je ljubav ključni sastojak svih njegovih jela. Iako ne jede životinjsko meso, Đoković voli jesti tradicionalna jela redefinirana u veganske recepte. Ljubica napominje da za Novaka priprema balkanske specijalitete poput sarme s kiselim kupusom i ćevapa, ali na veganski način. Jelena Đoković, prema vlastitom priznanju, drži dijetu koja sadrži 70 posto sirove hrane i samo 30 posto kuhane hrane iz koje bi trebala biti potpuno lišena mesa, ribe, mliječnih proizvoda i šećera. Na kraju, ono što je za Ljubicu Komlenić bitno je pravilna organizacija kojom navedene informacije podupiru dijetalnu prehranu.

BONUS TEKST:

Isperite rižu. Ako rižu kupujete u velikim količinama, dobro ju je oprati, pogotovo ako primijetite da izgleda previše bijelo. U fazi proizvodnje, ponekad se žitarice miješaju s nečistoćama kao što su mljeveno rižino brašno ili glukoza, kako bi se povećala bjelina krajnjeg proizvoda. Imajte na umu da rižu treba prati samo jednom ili dvaput neposredno prije kuhanja. Voda za kuhanje riže nikada neće biti potpuno čista.

S druge strane, oni protiv pranja riže tvrde da dok voda uklanja nečistoće, ona također ispire dio okusa riže. Nemojte prati rižu. Profesionalni kuhari kažu da rižu nikada ne smijete prati prije pripreme rižota jer biste time uklonili škrob koji joj pomaže u kremastoj teksturi.

Isperite rižu. Ako ste kupili rižu u rinfuzi, preporučljivo ju je oprati, pogotovo ako ste primijetili da vam se čini previše bijela. Ponekad se tijekom proizvodnje žitaricama dodaju neki nusproizvodi kao što je mljeveno rižino brašno ili glukoza kako bi se poboljšala bjelina krajnjeg proizvoda. Zapamtite samo da rižu nije potrebno previše prati prije kuhanja, samo jednom ili dva puta. Voda za kuhanje riže nikada neće biti potpuno čista od nečistoća.

Preporučeno