– Ono što se danas jako puno može naći na internetu i na društvenim mrežamaa, jesu ispovijesti bogatih osoba širom svijeta, koji konstantno dijele neke savjete. Kaako je to biti bez, i kako je biti kada se obogatite, da li tu ima bilo kakve razlike? Poslušajte savjet iz prve ruke….

Predstavljamo vam uvide bogate žene, budući da imućne osobe često nude smjernice o zgrtanju bogatstva ili čak daju lekcije o tome kako postati bogati. Dok brojni skeptici ovo vide kao prijevaru, vjerujući da bogati nemaju poticaja dijeliti vrijedne savjete, mnogi drugi vjeruju da doista postoje korisne lekcije koje se mogu izvući. Dugotrajna globalna gospodarska kriza rezultirala je stalnim smanjenjem kvalitete života građana. Na Balkanu su se mnogi godinama suočavali sa značajnim poteškoćama, boreći se samo da prežive.

  • Na Instagramu se pojavio isječak iz podcasta u kojem se pojavljuje iskusna milijunašica Cody Sanchez, poznata po svojoj stručnosti u poslovanju i financijama. U ovom opuštenom dijalogu, dvojac je raspravljao o raznim temama, uključujući prihode, financijska načela i poslovne strategije skrojene za žene. Kad ju je voditeljica zamolila da otkrije bitan savjet o zamkama koje treba izbjegavati u osobnim financijama, njezin se odgovor pokazao iznenađujuće poučnim. Uobičajena pogrešna predodžba onih koji imaju financijske poteškoće je ideja da gomilanje ušteđevine može stvoriti bogatstvo, što često rezultira egzistencijalnim krizama.

Ona tvrdi da je to uvjerenje u osnovi pogrešno i pojašnjava razloge zbog kojih ono ne poboljšava našu financijsku situaciju. Bogatstvo se ne može postići samo štednjom; još uvijek se može završiti u siromaštvu. Sasvim je izvedivo marljivo štedjeti i opet se naći na početku, zar ne? Sve dok vam nije potrebna hrana, sklonište ili bilo koji oblik uživanja u životu, možda ćete uspjeti izbjeći sve troškove. Ostvariti dodatni prihod mnogo je lakše nego držati se svakog dolara. Iako je smanjenje troškova opcija, Cody je naglasio da nakon što se istaknete u vještini zarađivanja novca, ništa ne može spriječiti vaš napredak. “To je razlog zašto vjerujem da vas štednja ne čini nepobjedivim; umjesto toga, ona potiče način razmišljanja opreza i fiksacije na gomilanje bogatstva.

Kada se osoba pretjerano usredotoči na štednju, to može spriječiti njihovu sposobnost stvaranja prihoda. Po mom mišljenju gledišta, onima koji posjeduju iznimno bogatstvo štednja nije prioritet”, primijetila je. Brojni ljudi, s druge strane, osporavaju njezinu teoriju o štednji, tvrdeći da će ona donijeti prednosti širokom spektru pojedinaca, bez obzira na njihovu financijsku situaciju. Dodatno, mnogi tvrde da štednja služi kao ključni temelj za povećanje prihoda, dopuštajući ulaganja u prilike koje mogu proizvesti veće povrate.

Siromaštvo se definira kao stanje u kojem pojedincima ili obiteljima nedostaju osnovni resursi za zadovoljenje osnovnih životnih potreba ili postizanje životnog standarda koji se smatra društveno prihvatljivim. Postoje različiti pristupi definiranju siromaštva. Apsolutno siromaštvo opisuje uvjete u kojima pojedinci ne mogu zadovoljiti temeljne potrebe za zdravljem, zaposlenjem ili čak osnovnim fizičkim preživljavanjem, uključujući osnovne stvari poput hrane, odjeće, skloništa i prijevoza. Nasuprot tome, relativno siromaštvo se procjenjuje prema životnom standardu koji se smatra prihvatljivim u određenom društvu i vremenu.

Definicija siromaštva se mijenja kako se društvena percepcija o tome što definira minimalnu kvalitetu života mijenja; stoga se pojedinci smatraju siromašnima samo u odnosu na druge unutar iste zajednice. Stvari koje su se prije smatrale luksuzom mogu se s vremenom pretvoriti u vitalne komponente ispunjenog životnog stila, kao što su topla voda, perilice rublja, televizori, automobili, hladnjaci i pristup obrazovanju.

Relativno siromaštvo obično se odnosi na blaži oblik siromaštva, označavajući razinu koja na odgovarajući način ispunjava bitne zahtjeve za život, ali je znatno niža od standarda koje uživa većina pojedinaca u društvu. Razlike u prihodima ili bogatstvu služe kao pokazatelji relativnog siromaštva. Suprotno tome, apsolutno siromaštvo obično se odnosi na teške životne uvjete koji prevladavaju u zemljama u razvoju i nerazvijenim zemljama, dok je relativno siromaštvo termin koji se češće povezuje s razvijenim zemljama.

Preporučeno