– Vjerujemo da se naš današnji naslov itekako svidio svim ženama koje nešto sumnjaju a da je povezano sa njihovim partnerima. Slijedi i par sitnica, kako da prepoznate da vaš partner i nije baš vjeran u posljednje vrijeme….

U nesretnom slučaju da ste postali žrtva prijevare, vjerojatno ste naišli na nekoliko od ovih uobičajenih opravdanja. Ključno je biti u stanju identificirati ove lukave strategije kako biste zaštitili svoje emocionalno stanje i osigurali da donosite informirane odluke za svoju dobrobit u budućnosti. 1. “Nema nikakvog značaja za to. Razmotrite pravu vrijednost vaše veze ako pojedinac tvrdi da varanje nema nikakve posljedice, budući da je spreman izložiti ga riziku zbog nečega što smatra nevažnim.

  • Ovo opravdanje omalovažava vaše emocije i nastoji racionalizirati neprihvatljive postupke. 2. „To je nešto što nikada neću ponoviti. Postoji uobičajena izreka koja tvrdi: “Lažljivac će uvijek biti lažov.” Ako je pojedinac već bio uključen u prijevarno ponašanje, nije nerazumno dovesti u pitanje njihovu vjerojatnost ponavljanja takvih radnji. U budućim slučajevima, mogli bi jednostavno postati vještiji u prikrivanju svojeg nepoštenja. Imperativ je oprezno pristupiti ovim obećanjima, budući da istinska transformacija zahtijeva duboku introspekciju i istinsku predanost, osobine koje često nedostaju onima koji se upuštaju u prijevarno ponašanje.

Isprike su na mjestu. Moguće je da on/ona iskreno osjeća grižnju savjesti, iako je vjerojatnije da jednostavno žali što je otkriven. Da su njegovi/njezini osjećaji prema vama iskreni, on/ona ne bi aktivno tražio potvrdu od drugih. Narcisi često glume zabrinutost, ali njihovo ponašanje dovoljno govori. Vaš odgovor bi mogao biti: “Ispričavam se što sam vam oduzeo dragocjeno vrijeme. Radnja koju sam poduzeo bila je rezultat vašeg utjecaja. Čin nevjere ne može se nametnuti partneru.

To ne određuju vaši postupci, već njihovo uvjerenje da imaju pravo na sve što požele, čak i ako to ugrožava vaš odnos. Ovo opravdanje pokušava prebaciti krivnju na vas, stavljajući odgovornost za njihove pogreške u prosudbi izravno na vaša ramena. “Proživljavam snažan osjećaj krivnje. Razmotrite buduće implikacije kada se suočite sa situacijom u kojoj netko svoju depresiju navodi kao opravdanje za nepoštenje. Razmislite o tome kako će se nositi s budućim izazovima. Je li vjerojatno da će ponovno potražiti utjehu u drugoj osobi? Vrlo je vjerojatno.

Iako pribjegavanje varanju zbog emocionalnih borbi ne opravdava takvo ponašanje, ono ukazuje na nesposobnost da se učinkovito nosite s poteškoćama na konstruktivan način. „Umorio sam se od slušanja vaših stalnih pritužbi. Uobičajena je tendencija da pojedinci vlastite pogreške pripisuju svojim partnerima. Umjesto da preuzmu odgovornost, oni se trude odbaciti krivnju. Međutim, važno je prepoznati da vanjski čimbenici ne dovode do nevjere, već vlastiti karakter. Ovaj izgovor služi kao manipulativan i nepravedan način da se na vas prebaci krivnja za njihove postupke.

Kada se bavite slučajevima prijevare, ključno je moći identificirati te manipulativne taktike i ne dopustiti im da pokolebaju vaše uvjerenje da ste vi krivi za njihova djela. Bitno je imati na umu da se snažan i pozitivan odnos gradi na povjerenju i međusobnom poštovanju. Smjernice za odgovaranje Očuvajte pribranost: Svjesno se potrudite ostati pribrani i pribrani suočeni s opravdanjima. Postavite granice: Jasno definirajte granice i jasno izrazite očekivanja za dane koji dolaze. Pronađite sustav podrške: Obratite se svojim voljenima ili potražite profesionalno vodstvo od terapeuta kako biste dobili podršku koja vam je potrebna.

Procijenite svoje mogućnosti: Ako pojedinac ne uspije pokazati nikakvo značajno poboljšanje, moglo bi biti u vašem najboljem interesu da razmislite o prekidu veze. Zadržite samopouzdanje ostajući vjerni svojim vrijednostima i odbijajući preuzeti krivnju za stvari koje nisu pod vašom kontrolom. Prihvaćanjem ovih opravdanja i reagiranjem na prikladan način, možete se zaštititi od dodatne boli dok njegujete hranjivije veze napredujući.

Preporučeno