U nastavku našeg današnjega članka, donosimo vam jedan jako zanimljiv i prilog koji se desio u Velikoj Britaniji. Naime, slike sa ovoga sprovoda, definitivno su obišle sve medije u Engleskoj, a slike sa sprovoda, jako brzo su se našle i na društvenim mrežama….

Slike mladića odjevenog u zelenu haljinu snimljene na groblju privukle su značajnu pažnju korisnika na društvenim mrežama. Iako su ove slike izazvale bujicu negativnih komentara, potkrijepljene su dirljivom pričom koja uključuje dva bliska prijatelja. Dva pratioca su sklopila dogovor. Kad je britanski vojnik Kevin Elliot bio raspoređen u Afganistan, njegov najbliži prijatelj Barry Delaney sklopio je svečani pakt da će, ako Elliot izgubi život u sukobu, Barry nositi haljinu na sprovodu.

Svakako, većina sporazuma bila je samo šala; međutim, kad je uslijedila tragedija, Barry je shvatio svoje obveze. Nažalost, vojnik Elliot izgubio je život u zasjedi talibana u Afganistanu. “Razumio je naš dogovor; svima je bilo jasno«, primijetio je Delaney. Okupljanje od 1000 pojedinaca okupilo se ispred crkve Svete Marije, no opet se nitko nije zapitao zašto je Delaney na sprovodu vojnika odjenuo žensku haljinu. Dok je nekoliko obrva bilo podignuto i nekoliko razmijenjenih pogleda, obećanje koje sam dao Kevinu razumjeli su svi prisutni. Delaney se slabo sjeća same službe; međutim, sjeća se kako ga je Kirsti, Eliotova 22-godišnja sestra, toplo zagrlila.

Osim toga, sjeća se kako mu je Margaret, Eliotova baka, nježno stisnula ruku i uvjeravala ga da će sve biti u redu, prenosi The Guardian. Preminuo je u Afganistanu. Plavo pismo iz Afganistana stiglo je u Delaneyjev stan dva dana prije Eliotove smrti. Korespondenciju je vodio vojnik broj 25136352, Kevin Eliot, koji je izrazio žaljenje zbog svoje zakašnjele komunikacije, opisujući nestabilnim velikim slovima da su okolnosti postale pomalo kaotične.

Obično se trudio zadržati pozitivno ponašanje, dijeleći namjere za trotjedni odmor na Tajlandu zajedno sa svojim kolegama vojnicima, ovisno o njegovom preživljavanju u Helmandu. Unatoč tome, ispod površine tih težnji za “opuštanjem i sunčanjem”, ležao je duboki osjećaj nelagode. Eliot je izrazio želju da napusti Crnu stražu, priznajući svoj nedostatak razumijevanja u vezi s razlogom prisutnosti britanskih snaga u Afganistanu. Izgubio je život u zasjedi u četvrti Babaji 31. kolovoza.

Rijetko je postignuće za pojedince postići tako ugledan status na dva kontinenta u kratkom razdoblju, kao što pokazuju postignuća Samuela Coleridge-Taylora.

BONUS TEKST:

Perad je najekonomičnija opcija među raznim vrstama mesa, što je vjerojatno razlog njezine povećane potrošnje posljednjih godina. Kilogram cijelog pileta na promotivnim akcijama u većim trgovcima može se kupiti već za 200 dinara, dok standardna cijena može doseći i 370 dinara. Meso je dostupno za prodaju u različitim dijelovima, a svakome je dodijeljena posebna cijena.

Ovakav aranžman pokazao se osobito povoljnim za trgovce i mesare; na primjer, cijena bijelog mesa može biti dvostruko veća od cijene cijelog pileta, dok se u određenim objektima bataci bez kostiju mogu cijeniti kao ekvivalent jednom i pol cijelom piletu. Dragan Ješić, uzgajivač peradi iz Žitišta, za Dnevnik je rekao da je trenutni nesrazmjer u cijenama piletine i svinjetine dosegao neviđenu razinu, pa bi cijena pilećeg mesa trebala biti nešto viša od sadašnje. Napomenuo je kako su stočari sve više zabrinuti zbog poskupljenja stočne hrane, koji svakodnevno eskalira, te izražavaju nezadovoljstvo zbog izuzimanja iz poticaja države velikim uzgajivačima životinja.

Prema Ješićevim riječima, proces tova pilića odvija se unaprijed zadanom putanjom, što za sobom povlači stalni sukob oko određivanja cijene žive vage. Pojasnio je da s povećanjem troškova stočne hrane cijena žive vage pilića ne raste u skladu s tim, zbog čega se stalno pregovara s mesnicama oko naknade za utovljene piliće. Ješić je dalje primijetio da su se u industriji zadržali samo veliki tovljenici, dok su srednji i mali pogoni izašli iz tova. Ješić naglašava da je nesigurna ravnoteža između gubitka i održivosti navela mnoge na gašenje farmi. U gospodarskoj klimi u kojoj troškovi stočne hrane rastu, a cijene utovljenih pilića ne uspijevaju pratiti korak, mali i srednji farmeri bore se da ostanu održivi. On dalje napominje da se u opštini Žitište u Banatu uzgaja oko 1,2 miliona pilića u jednom ciklusu.

Preporučeno