Helicobacter pylori, gama negativna bakterija spiralnog oblika, odgovorna je za infekcije želuca i dvanaesnika. Ova se bakterija često povezuje s nizom želučanih bolesti, poput gastritisa, čira i drugih vrsta upala probavnog trakta.

Dok se antibiotici i probiotici primarno koriste za borbu protiv Helicobacter pylori, prirodni lijekovi mogu poslužiti kao korisne dopunske opcije u rješavanju ove infekcije. Prije nego što se odlučite za prirodno liječenje, ključno je procijeniti razinu kiselosti želuca jer ona utječe na odabir terapije.

Prirodni lijekovi za liječenje Helicobacter pylori

1. laneno sjeme
Laneno sjeme može biti vrlo korisno u situacijama povišene kiselosti. Ovo sjeme ima sposobnost proizvodnje sluzi koja oblaže stijenke želuca, nudeći zaštitu i ublažavajući nelagodu.

priprema:
Pomiješajte 1 žlicu lanenog sjemena s 200 ml kipuće vode. Pokrijte smjesu i ostavite da odstoji 2-3 sata. Nakon toga procijedite i uzimajte po 1 žlicu prije svakog obroka.

2. Sok od krumpira
Još jedan prirodni lijek protiv povišene razine želučane kiseline je sok od krumpira. Smiruje želudac i ublažava tegobe.

priprema:
Iscijedite sok iz tri krumpira, sokovnikom ili ručno. Pijte pola čaše ovog soka prije svakog obroka.

3. Mješavina biljnog čaja (uvarak)
Biljni uvarci imaju korisnu svrhu umirivanja želuca i ublažavanja upale. Mješavina biljaka od kamilice, gospine trave, rusa i stolisnika djeluje umirujuće i obnavljajuće.

priprema:
Pomiješajte 1 čajnu žličicu svake biljke. Prelijte smjesu s 500 mililitara kipuće vode. Pokrijte i pustite da se namoči sat vremena prije nego što procijedite. Uzmite 50 mililitara izvarka pola sata prije jela.

Terapija za smanjenu kiselost

Sok od kupusa
Sok od kupusa savjetuje se osobama s nižom kiselošću želuca. Ovaj sok potiče zacjeljivanje želučanog tkiva i pomaže u borbi protiv Helicobacter pylori.

priprema:
Iscijedite sok iz male glavice kupusa. Pijte pola čaše soka sat vremena prije jela.

Višenamjenska mješavina za njegu želuca

Koliko god smjesa bila kisela, možete stvoriti prirodnu mješavinu koja štiti želudac i ublažava nelagodu.

Sastojci:

1 žlica meda, 1 žlica maslaca, 1 žlica kakaa u prahu, 1 žličica hrena, 1 žlica ulja i 1 jaje.
priprema:
Sve sastojke dobro pomiješajte i smjesu držite u hladnjaku. Uzima se tri puta dnevno po 1 supena kašika pre jela.

Najmoćniji kućni lijekovi.

 Pčelinje ljepilo
Propolis je snažan prirodni antibiotik poznat po svojim antimikrobnim svojstvima i može biti koristan kod ekcema.

priprema:
Pomiješajte 10 kapi tinkture propolisa u čašu vode. Uzima se po jedna čaša prije svakog obroka.
Tretman traje dok se ne potroši 100 ml tinkture. Važno je zapamtiti da se propolis ne smije uzimati istodobno s antibioticima.

Perga
Perga, koja se obično naziva pčelinji kruh, služi kao dopunska potpora u terapijskim praksama. Obiluje hranjivim tvarima i pomaže u regeneraciji organizma.

pomoću:
Uzimajte 10 mg perge dnevno, najbolje nakon jela.

Preporuke za prehranu Tijekom liječenja Helicobacter pylori naglašava se važnost prehrane. Preporučljivo je izbjegavati slanu, prženu, masnu i začinjenu hranu, jer ona može pogoršati iritaciju želuca i otežati oporavak. Umjesto toga, dajte prednost laganim, kuhanim obrocima koji obiluju vitaminima i mineralima, koji pomažu u jačanju imuniteta i pospješuju obnovu tkiva.

Prirodni lijekovi imaju potencijal uvelike ublažiti simptome povezane s infekcijama Helicobacter pylori i potaknuti brži proces ozdravljenja. Korištenje moderne medicine i prirodnih tretmana nudi dobro zaokruženu strategiju u borbi protiv ove tvrdoglave bakterije.

Liječenje Helicobacter pylori zahtijeva temeljitu i pažljivu strategiju koja integrira i suvremenu medicinu i prirodna rješenja. Antibiotici i probiotici ključni su u iskorjenjivanju bakterija, a dodatnu pomoć organizmu pružaju prirodne opcije poput soka od sjemenki lana, krumpira i kupusa, uz propolis i pergu.

Održavanje pravilne prehrane i izbjegavanje teške, pržene i začinjene hrane ključno je za očuvanje i obnavljanje želuca tijekom procesa liječenja. Uključivanjem ovih prirodnih lijekova uz medicinske intervencije mogu se ublažiti simptomi, pospješiti proces ozdravljenja i spriječiti ponovna pojava infekcije.

Preporučeno