U Nastavku današnjega članka, bavićemo se trenutnom inflacijom ui svijetu, koja je dosegla maksimalne razine. Jednostavno, cijene su u nekim zemljama skočile i po tri puta, a mi danas govorimo o globalnom stanju u cijelom svijetu…

S obzirom na nadolazeću gospodarsku krizu u Sjedinjenim Državama, Jeff Bezos, drugi najbogatiji čovjek na svijetu, uputio je upozorenje ohrabrujući potrošače i tvrtke da čuvaju svoju financijsku stabilnost stvaranjem novčanih rezervi. Priznajući pokazatelje nadolazeće recesije, Bezos naglašava nužnost spremnosti na potencijalno katastrofalne ishode, ukazujući na značajno smanjenje radnih mjesta u više sektora kao dokaz i ponavljajući svoje uvjerenje da je pad tržišta neizbježan.

Uzimajući u obzir mogućnost pogoršanja ekonomskih uvjeta, Bezos je preporučio američkim obiteljima da odgode kupnju predmeta poput novih televizora, hladnjaka i automobila. Bezos je sugerirao da se vlasnici malih tvrtki usredotoče na stvaranje novčanih rezervi umjesto na trošenje na novu opremu, naglašavajući potrebu za minimiziranjem rizika i održavanjem načina razmišljanja koji balansira između optimizma i pripreme za potencijalne izazove.

Naslijeđujući zabrinutosti svog prethodnika, Bezosa, Andy Jassy, ​​koji je prošlog ljeta preuzeo ulogu izvršnog direktora Amazona, čini se da je oprezan zbog nadolazeće recesije. U iščekivanju potencijalno teškog gospodarskog okruženja, Amazon donosi mjere za smanjenje troškova, koje uključuju smanjenje izdataka i uvođenje zamrzavanja zapošljavanja za određene uloge. Ovaj je pristup u skladu s upozorenjima istaknutih investitora, rukovoditelja, akademika i analitičara tijekom prošle godine, koji su ukazali na inicijative Federalnih rezervi za rješavanje problema eskalacije inflacije.

Kako prenosi Mondo, inflacija je u lipnju dosegnula vrhunac od 9,1 posto, što je najviša razina u 40 godina, au listopadu je ostala na 7,7 posto. Kako bi ublažila inflatorne pritiske, američka središnja banka žurno poduzima korake za usporavanje gospodarskog rasta podizanjem kamatnih stopa. Očekuje se da će te stope premašiti 5%, što je prvi put da se to dogodilo od 2007. Posljedično, potrošači i tvrtke u SAD-u mogu se suočiti s rastućim cijenama, višim troškovima posuđivanja i smanjenjem gospodarstva.

DODATNI TEKST:

Melania Trump, prva dama Sjedinjenih Država i globalna ličnost koja je danas u centru pažnje, majka je sina Barrona kojeg dijeli sa suprugom Donaldom Trumpom, nedavno izabranim predsjednikom. U svojoj knjizi pod naslovom “Melania” raspravlja o različitim temama, uključujući roditeljske savjete za one koji odgajaju djecu u današnjem teškom okruženju, te dijeli smjernice koje bi ponudila mladim majkama. “Dopustite ljubavi da vas vodi i prepoznajte dijete kao jedinstvenu jedinku. Svi mi imamo svoje razlike”, primijetila je tijekom gostovanja u emisiji u kojoj se založila za svoju knjigu, istaknuvši da roditelji trebaju biti puni ljubavi i pažljivi u interakciji s svoju djecu.

Naglasila je koliko je važno da majke odvoje vrijeme za liječenje kako svoje probleme i traume ne bi prenijele na djecu, napomenuvši da se roditelji moraju usredotočiti na vlastitu dobrobit kako bi svojoj djeci pružili odgovarajuću emocionalnu podršku. Govorila je o dubokoj povezanosti koja postoji između majke i njezina djeteta, napomenuvši da ovo nije prvi put da je podijelila svoja razmišljanja o teškoćama roditeljstva.

Melania Trump izrazila je da duboka povezanost koju dijele majka i njezino dijete omogućuje djeci da u potpunosti dožive emocije. Navela je da suosjećamo s njima u trenucima tuge, sreće, straha, uzbuđenja ili nervoze. To je, smatra ona, jedna od najljepših strana majčinstva. Melania, koja je sina Barona dočekala s Donaldom Trumpom 2006., istaknula je da je ove godine njihov sin prvi put dao svoj glas.

Preporučeno