Svakodnevno se susrećemo s nizom izazova, a Kristina se suočila s onim najvećim. Današnji narativ upoznaje nas s Kristinom Phillips, figurom koja danas služi kao inspiracija mnogima, no u prošlosti je bila poznata po borbi sa značajnim zdravstvenim problemima povezanima s njezinom težinom.

Podrijetlom iz Mississippija, Christina je nekoć bila priznata kao najteža žena na svijetu, a samo s njezinih nogu liječnici su morali izvaditi do 20 kilograma sala. Tijekom njezine izazovne borbe s pretilošću, Christinin dnevni unos kalorija dosegnuo je nevjerojatnih 7000 kalorija.

  • Zbog njezina stanja, suočavanje s odrazom postalo je nemoguće, što je rezultiralo značajnim problemima s njezinim prehrambenim navikama. Dvije godine rijetko je izlazila vani, a svaki joj je korak donosio intenzivan osjećaj prijetećeg gušenja. Nakon što je u svojim dvadesetima dosegla težinu od 338 kg, Kristina je shvatila hitnu potrebu za promjenom dok su njezini zdravstveni problemi i dalje eskalirali.

Njezin put transformacije javno je prikazan, a unatoč brojnim izazovima izgubila je nevjerojatnih 260 kg. Kristina je često izražavala osjećaj da je zarobljena u svom velikom tijelu. Često je za svoje probleme krivila svoju majku i svog tadašnjeg supruga Zacha, koji ne samo da su podržavali njezinu želju za brzom hranom, već su joj i olakšavali prejedanje. Na kraju je Christina došla do točke pucanja i potražila je liječničku pomoć. Liječnici su joj objasnili da se tolika količina masnog tkiva može ukloniti samo operacijom, no inzistirali su na tome da prije operacije mora smršaviti.

Tako je 2014. započela svoju nevjerojatnu transformaciju, uspješno skinuvši impresivnih 243 kilograma. Kristina je privukla svjetsku pozornost svojom pričom o mršavljenju i transformaciji, a slavu je stekla nakon pojavljivanja u američkom reality showu u čijem su središtu bile žene teške preko 200 kilograma. Kasnije je prenijela producentima serije: “Zarobljena sam u tijelu u kojem ne želim biti.”

  • Kristina je prije desetak godina imala operaciju želuca, koja je u konačnici bila neadekvatna zbog velikih masnih naslaga zbog kojih su bili potrebni dodatni zahvati. Američki mediji javljaju kako je iz njezinih nogu izvađeno 20 kilograma sala. Danas je Kristina doživjela nevjerojatnu transformaciju. S 83 kilograma skinula je dvije trećine dosadašnje težine. Sada oduševljena majka dva sina, rado objavljuje svoje fotografije na društvenim mrežama.

Tijekom cijele trudnoće uspješno je izbjegavala prekomjerno debljanje i sa sigurnošću može tvrditi da je prevladala svoje prijašnje izazove. Kristina se suočava sa stalnom tjeskobom oko povratka na prijašnju težinu, pa kada primijeti nekoliko kilograma viška, odluči se suzdržati od jela nekoliko dana kako bi izbjegla osjećaj zarobljenosti svojom težinom. – Prestala bih jesti na nekoliko dana kad bih primijetila da sam se udebljala – priznaje Kristina.

  • Strah da će opet biti zatvorena u svom domu i izgubiti kontrolu nad svojim životom teško ju je opterećivao. Tijekom svog putovanja ka mršavljenju, otkrila je da joj nedostaje istinska podrška tadašnjeg supruga Zacha, a njihove česte svađe samo su pojačale njezinu tjeskobu. “Shvatila sam da je ovo moja borba i da se ne mogu oslanjati na Zaka”, naglasila je. U konačnici, njezina odluka da se rastane pokazala se razboritom jer je nedugo nakon toga upoznala novog partnera s kojim sada radosno dijeli život.

Stvorili su prekrasnu obitelj, odgajajući dva sina i pružajući nepokolebljivu podršku jedno drugome. Evo Kristine danas: Pretilost predstavlja složen i značajan problem koji utječe na brojne aspekte života osobe. Ne smije se na to gledati samo kao na kozmetičku brigu, jer nosi ozbiljne fizičke i psihičke posljedice. Oni koji postanu pretili često se suočavaju s nizom zdravstvenih problema, poput bolesti srca, dijabetesa tipa 2, hipertenzije i respiratornih problema.

Zdravstveni problemi ove prirode mogu značajno smanjiti kvalitetu života i doprinijeti smanjenju životnog vijeka. Osim što je fizička prepreka, pretilost predstavlja i mentalno opterećenje. Pojedinci koji se bore s viškom kilograma često se susreću s izazovima poput niske samopoštovanja i depresije. Njihovu emocionalnu bol često pojačavaju osjećaji izoliranosti i stigmatizacije, koji su često potaknuti društvenim normama i predrasudama. Ova situacija može dovesti do štetnog ciklusa u kojem emocionalna previranja izazivaju prejedanje, čime se pogoršava cjelokupno stanje.

Porast prekomjerne tjelesne težine često je povezan s kombinacijom različitih čimbenika, uključujući genetiku, izbor načina života i obrasce prehrane. Na primjer, na debljanje mogu značajno utjecati elementi kao što su loša prehrana, nedostatak tjelesne aktivnosti i stres. Nadalje, društveni i ekonomski čimbenici igraju presudnu ulogu; pristup mogućnostima zdrave prehrane i mogućnostima vježbanja nije jednako dostupan u različitim zajednicama.

Rješavanje pretilosti zahtijeva holistički pristup koji uključuje dijetu prilagodbe, pojačanu tjelesnu aktivnost i podršku mentalnom zdravlju. Profesionalci poput nutricionista, trenera i terapeuta mogu pružiti neprocjenjivu pomoć pojedincima koji traže gubitak težine i održive rezultate. Uz odgovarajuću potporu i promjene u načinu života, mnogi ljudi mogu postići i održati zdravu težinu dok istovremeno poboljšavaju svoju ukupnu kvalitetu života.

Preporučeno