Madraci su ključni za naše krevete i dnevni odmor, ali često postaju mjesto nakupljanja prljavštine. Unatoč prisutnosti zaštitnih poklopaca, različiti čimbenici dovode do sporog nakupljanja prljavštine. Stoga je ključno dati prioritet njihovom redovnom održavanju i čistoći kako bi se zajamčilo da će ostati sigurni i sanitarni za dulju upotrebu.

YouTube kanal It’s Ekcho otkrio je metodu koja može revitalizirati i najistrošeniji madrac, vraćajući ga u stanje kao nov! Postoji nekoliko razloga zašto se madraci mogu zaprljati, a jedan je vlaga i soli koje ostaju nakon znojenja tijekom spavanja. Osim toga, na površini madraca nakuplja se prašina, praćena mrtvim stanicama kože koje tijelo prirodno odbacuje.

Stanice koje grinje konzumiraju mogu stvarati nusprodukte svoje aktivnosti koji se manifestiraju kao alergeni. Mrlje i povećani rizik od razvoja plijesni mogu biti posljedica prolivenih tekućina poput kave ili vode. Osim toga, madrac upija mirise iz svoje okoline, pridonoseći njegovoj kontaminaciji. Slijedeći ovu metodu, možete očekivati ​​iznimne rezultate, ostavljajući vaš madrac besprijekorno čistim.

  • Potrebni sastojci: 2 žlice sode bikarbone, 1/2 šalice gela za čišćenje od kave, 4 žlice regeneratora za rublje i pola čaše vode. Upute: Sve navedene sastojke pomiješajte dok ne dobijete gustu smjesu. Namočite čisti ručnik u ovu smjesu, a zatim ga omotajte oko pegle. Zatim uzmite glačalo, sada umotano u ručnik, i klizite njime preko madraca dok uključujete funkciju pare.

Pomoću pare madrac se može vratiti u prvotno stanje, a prljavština nestaje pred vašim očima. Ishod će vas sigurno oduševiti! Cijeli postupak možete pogledati u video prilogu na kraju članka. Dostupna je još jedna učinkovita tehnika za čišćenje madraca bez tresilice. Ova metoda još jednom koristi sodu bikarbonu u kombinaciji s nekoliko kapi eteričnog ulja za učinkovite rezultate.

Započnite temeljitim usisavanjem madraca kako biste uklonili prašinu i krhotine. Zatim pomiješajte sodu bikarbonu s nekoliko kapi eteričnog ulja, poput lavande, i ravnomjerno rasporedite smjesu po površini madraca. Ostavite da odstoji nekoliko sati, idealno na dnevnom svjetlu, tako da soda bikarbona može apsorbirati vlagu i mirise. Na kraju, ponovno usisajte madrac kako biste uklonili ostatke sode bikarbone, održavajući ga svježim i čistim.

BONUS TEKST:

Grožđe je popularno voće koje pripada porodici vinove loze (Vitaceae). Postoji mnogo sorti grožđa, koje se razlikuju po boji, veličini i ukusu. Najčešće vrste su crno, crveno, zeleno i belo grožđe, a koristi se sveže, kao sok, vino, ili suvo grožđe (grožđice).

Karakteristike i uzgojGrožđe se uzgaja na vinovoj lozi i najbolje uspeva u toplim klimatskim uslovima sa puno sunčeve svetlosti. Biljke vinove loze su dugovečne i mogu živeti više od 30 godina.

Zemljište: Preferira dobro drenirano zemljište bogato organskim materijama, s pH između 6 i 6.8.Svetlost: Vinova loza zahteva puno sunčeve svetlosti za optimalan rast i plodonošenjeOdržavanje: Redovno zalivanje i obrezivanje su ključni za kvalitetan urod. Takođe, važno je pratiti bolesti i štetočine poput pepelnice i lozine muhe.

Nutritivne vrednosti i koristiGrožđe je hranljivo voće koje sadrži vitamine, minerale i antioksidante. Bogato je vitaminom C, vitaminom K, kalijumom i vlaknimaZdravstvene koristiAntioxidanti: Sadrži resveratrol i flavonoide koji pomažu u zaštiti ćelija od slobodnih radikala.

Zdravlje srca: Vlakna i antioksidanti mogu doprineti smanjenju rizika od srčanih bolesti.
Podrška varenje: Vlakna u grožđu pomažu u regulaciji probave i prevenciji zatvora.
Grožđe je ukusno i hranljivo voće koje može biti deo različitih jela i napitaka, a njegova nutritivna vrednost doprinosi zdravlju i blagostanju.

Preporučeno