– Slučaj djevojčice Danke Ilić iz Bora, još uvijek je aktuelan u Srbiji. Mediji i dalje prate akciju srpske policije, u nadi da će pronaći tijelo male djevojčice. Međutim, kada se sve sabere i oduzme, jako su velike šanse da tijelo male djevojčice nikada neće biti pronađeno. 

Slađana Nedeljković, novinarka Kurir televizije, marljivo je izvještavala o svim aspektima nestanka male Danke, opsežno izvještavajući o slučaju s terena.

Gostujući u emisiji Puls Srbije, iskreno je s publikom podijelila za nju najbolniju objavu.

Objaviti Dankinu ​​smrt nedvojbeno mi je bio najzahtjevniji zadatak. Duboko u sebi, još uvijek držim tračak nade, nadajući se suprotno nadi da je možda, nekim čudom, dijete živo i zdravo, unatoč odsutnosti njezina tijela. Nisam sam u tom osjećaju; mnogi drugi dijele istu želju. Sama istraga izaziva dvojbe, pogotovo ako se uzme u obzir da je pokojni brat prvoosumnjičenog vodio policiju u divlju potjeru na 20 različitih mjesta. Stalno smo im bili na tragu, pa nismo mogli doći do njih. Ta mjesta obuhvaćaju različite vodene površine koje opskrbljuju cijelo selo, kao i špilje i kanjone. Nedeljković je dalje obrazložio, rekavši:

Nigdje se ne može naći nikakav dokaz o prisutnosti djeteta, čak ni jedan jedini trag. Složenost situacije dodatno otežava smrt brata prvoosumnjičenog. Poveznica je u tome što je 28. ožujka svom bratu, koji je prvoosumnjičeni, pomogao u premještanju tijela djevojke koju je udario automobilom. Dobio sam izjavu i od majke, koja nije dobro i ima srčanog problema. Tijekom istrage više je puta spominjala srčane probleme svojih sinova. Dakle, nema naznaka bilo kakve upletenosti majke i oca.

  • Srpski mediji su prije nekoliko dana objavili da je Dankin djed dao sljedeću izjavu: “Naša jedina želja je da lociramo Dankino tijelo, da razotkrijemo strahote koje su joj nanijeli ti monstrumi i da je dostojanstveno položimo na počinak na mjestu gdje možemo je posjetiti.” Ove reči izgovorio je Milan Ilić, deda tragično nastradale Danke Ilić (2) u Boru. Prošlo je deset dana od nestanka njenog tijela, nakon što je otkriveno da su je osumnjičeni Dejan D. i Srđan J. udarili automobilom prije nego što su je lišili života.

Prema riječima djeda Danke Ilić, kada je riječ o informacijama, najviše se vjeruje Ministarstvu unutarnjih poslova (MUP).

Ilić izražava zbunjenost postupcima ove dvije osobe jer se potraga za tijelom nastavlja. Njihova vrata ostaju nam otvorena, spremni pružiti nam sve potrebne informacije. Naše zanimanje za ovu stvar ostaje i dalje dok se bavimo istragom koja je u tijeku.

U vrijeme Dankina nestanka u Banjskom polju, njezin je brat, kako je ispričao, bio smješten u udomiteljskoj obitelji jer su njegovi roditelji osumnjičeni u tom slučaju.

Moj unuk, koji je Dankin brat, nakon ispitivanja ponovno je spojen s našom obitelji. U samo nekoliko dana vratili su nam dijete iz udomiteljske obitelji u kojoj je bilo smješteno. To je bio nužan postupak zbog činjenice da su moja snaha i sin bili pod sumnjom, po zakonu. Dijete je tamo moralo ostati dok se situacija ne riješi, kako je objasnila govornica.

Promatranje prisutnosti privatnih istražitelja i medijskih osoba koje raspravljaju o meni i mojoj obitelji je uznemirujuće iskustvo. Kao stanovnik Bora, moj identitet je nadaleko poznat, pa je još više zapanjujuće čuti neutemeljene optužbe za alkoholizam, kockanje, krađu i loše upravljanje financijama upućene nama. Utjecaj ovih lažnih tvrdnji na reputaciju naše obitelji je dubok i mi jedva čekamo da se otkrije prava istina. S vjerom u pravedan ishod, nadamo se da će pravda prevladati i rasvijetliti stvarnost naše situacije, omogućujući nam da vratimo čast našoj obitelji. Milan izražava svoje iskreno iščekivanje ovog značajnog otkrića.

Nadalje, istaknuo je i činjenicu da su Dankini roditelji ostali u izvanbračnoj zajednici od njezina iznenadnog nestanka, istaknuvši kako se nisu odlučili rastati.

Naš sugovornik oštro osporava tvrdnju da su ikad bili razdvojeni kako u svakodnevnom životu, tako iu kasnijim ispitivanjima. Prema njima, ova tvrdnja je potpuna izmišljotina.

Milan je potom izrazio zahvalnost i policajcima i gradonačelniku Bora Aleksandru Milikiću.

Ilić izražava divljenje ljudima koji su krenuli u akciju i pozdravlja njihov trud. Od dana kada je Danka nestala, Ilić je s njima i svjedoči impresivnoj brzini kojom se sve koordiniralo. Ilić javno odaje priznanje gradonačelniku Bora što je prvi stigao i orkestrirao dolazak građana Banjskog polja, koji su bez gubljenja vremena pokrenuli potragu.

U utorak, 26. marta, dogodio se potresan incident kada je iz Bora nestala mala Danka Ilić, koja nije imala ni dve godine.

Preporučeno