– U nastavku našeg današnjega članka, govoićemo o pranju rublja, i sa nekim problemima koji su uobičajeni, i koji definitivno mogu da pogode baš svakoga. Slijedi i par savjeta baš na ovu temu….
Razina pokazane vještine je doista iznimna! U slučaju da ste se susreli sa žalosnim ishodom da perilica nije uspjela adekvatno očistiti vaše rublje, što je rezultiralo nepovoljnim mirisom, a ne poželjnim, postoje posebne okolnosti u kojima se perilica može pokazati neučinkovitom u pranju rublja, stoga što dovodi do pojave neugodnog mirisa. U takvim slučajevima, preporučljivo je provjeriti funkcionalnost grijača i, ako se čini da stroj ispravno radi, istražiti alternativne čimbenike koji mogu pridonijeti problemu.
Ne može se isključiti pojava greške tijekom procesa, kao ni mogućnost neispravnog rada stroja. Uočeno je da značajan broj pojedinaca, osobito žena, ima tendenciju koristiti pretjeranu količinu deterdženta ili omekšivača prilikom pranja rublja. Nažalost, stroj nema sposobnost učinkovitog uklanjanja tih tvari, što dovodi do njihovog nakupljanja unutar tkanine. Posljedično tome, umjesto divnog mirisa, krajnji ishod podsjeća na nešto nehigijensko.
Prije dodavanja omekšivača u rublje, važno je razmotriti vrstu tkanine i njezinu kompatibilnost s proizvodom. Budite oprezni pri nanošenju omekšivača na različite vrste tkanina, osobito na sintetičke materijale, jer možda neće dati optimalne rezultate i potencijalno može uzrokovati štetu. Kad je riječ o traperu, proizvođači trapera uvijek bi trebali izbjegavati omekšivač. To je zato što uporaba omekšivača ima tendenciju istezanja tkanine i ubrzavanja blijeđenja njezine boje.
U slučaju da se odlučite ne pridržavati ovog prijedloga, preporučljivo je razmotriti pranje traperica u vremenskom rasponu od 2 do 6 mjeseci, uzimajući u obzir faktore kao što su učestalost korištenja i jedinstvene osobine vašeg tijela. Prisutnost prljavštine u perilici rublja može dovesti i do nepoželjnog mirisa odjeće i do pojave bijelih tragova na odjeći. Kako biste izbjegli te probleme, preporučuje se pridržavati se nekoliko jednostavnih smjernica za održavanje. Neophodno je odmah isprazniti perilicu nakon svakog ciklusa.
Za održavanje optimalne čistoće, ključno je temeljito očistiti gumu na vratima nakon svakog ciklusa pranja, pazeći da su svi tragovi deterdženta potpuno eliminirani. Neophodno je redovito pregledavati i temeljito sušiti odjeljak za deterdžent. Za učinkovitu dezinfekciju preporučljivo je jednom mjesečno pustiti stroj bez ikakvih predmeta, koristeći mješavinu octa i deterdženta. Evo još jednog korisnog prijedloga koji bih želio ponuditi: primjena ove metode jamči da će vaša odjeća zadržati ugodan miris dulje vrijeme, koji će trajati oko tjedan dana nakon postupka pranja.
Kako biste postigli optimalne rezultate, preporučuje se suzdržati se od dodavanja omekšivača tijekom početne faze pranja. Umjesto toga, pričekajte dok stroj ne završi svoj početni ciklus pranja, a zatim dodajte omekšivač nakon što završi sljedeći ciklus i upije vodu. Povećanjem količine omekšivača koji ostaje unutar tkanine, može se pojačati emitirani miris. Ipak, ključno je biti oprezan jer zaostali ostaci omekšivača koji pridonose pojačanom mirisu mogu iritirati kožu. Glossy savjetuje korištenje bioloških omekšivača kao mjeru predostrožnosti za promicanje opće dobrobiti i smanjenje vjerojatnosti alergijskih reakcija.