U nastavku našeg današnjega članka, donosimo vam jednu priču i to iz daleke Afrike. Naime, prenosimo iskustvo jedne bjelkinje, koja se udala na ovaj jako daleki kontinent….

Na suvremenim društvenim mrežama mogu se otkriti brojni intrigantni članci, a jedan od njih govori o mladoj i uspješnoj ženi podrijetlom iz Švicarske Korin Hoffman. Detaljno je navedeno da je nekoć bila vlasnica butika i uživala u prednostima raskošnog načina života, sve do 1987., kada je naglo odlučila preseliti se u Keniju. Godine 1987. opisala je kako je doživjela značajnu transformaciju potaknutu impulzivnim odabirom da otputuje u Keniju, ne shvaćajući da će to putovanje postati ključno poglavlje u njezinoj životnoj priči. Dok je bio na trajektu za Mombasu, upečatljiva figura Maasai ratnika zaokupila je Korinu pažnju.

Njegovi jedinstveni atributi, kao što je njegova živahna crvena kosa ukrašena nizom dragulja i značajan remen koji mu je pričvrstio struk, ostavili su trajan utjecaj na nju. Ovaj će susret u konačnici poslužiti kao transformativni trenutak, uronivši je u niz neočekivanih događaja. Čini se da Korin nije bio jedini pojedinac kojeg su zarobili domorodački narodi; međutim, ona je zasigurno bila jedina koja je u potpunosti podlegla šarmu Maasai ratnika. Taj prvi susret pokrenuo je ljubavnu priču koja će duboko utjecati na nju, navodeći Korin da kasnije ispriča svoja izvanredna iskustva u knjizi “White Masai”. Kora u svojoj pripovijesti prikazuje Maasai ratnika na način koji oduzima dah, prikazujući ga kao iznimno privlačnu figuru, nalik mladom božanstvu.

Ova interakcija s plemenom Maasai, koji ju je ranije vodio kroz Mombasu, snažno je sugerirala da bi trebala krenuti drugim smjerom u životu. Motivirana ovim epifanijom, hrabro je odlučila napustiti svoj poznati život u Švicarskoj – oprostivši se od svog butika, svog partnera i stabilnosti koju je poznavala – kako bi krenula na putovanje u Keniju, potaknuta željom da pronađe ratnika koji je ostavio tako trajan dojam na nju. Unatoč jezičnoj podjeli koja je postojala između Korin i njezinog Maasai ratnika, Lketinge, kao i nedostataka prisutnih u njihovom bliskom odnosu, odlučila je zadržati svoju naklonost prema njemu. Ne obazirući se na savjet koji je ukazivao da žene imaju manju vrijednost u njegovom plemenu u usporedbi s drugim kulturama, preselila se u selo Lketingine majke.

Tijekom razdoblja od tri i pol godine, boravila je u jednostavnoj građevini sastavljenoj od štapova i kravlje balege, hraneći se kozjim mesom i uživajući u čaju pomiješanom sa šećerom, mlijekom i krvlju. U svojoj potrazi, Korin je pokazala nepokolebljivu odlučnost unatoč brojnim izazovima, uključujući financijske poteškoće i zdravstvene probleme poput malarije i hepatitisa. Rođenje njezine kćeri Napirai predstavljalo je kritičnu i po život opasnu okolnost koja je zahtijevala njezin hitan povratak u Švicarsku. Unatoč tome, Korin je njegovala duboku vezu s Lketingom i plemenskom zajednicom, što joj je usadilo osjećaj pripadnosti svijetu, iako je njezin život krenuo nepredviđenim smjerom.

Nakon duljeg razdoblja u Keniji, Korin se konačno vratila u Švicarsku, gdje je napisala knjigu i poslužila kao inspiracija za film “White Masai. Iako je oklijevala u potpunosti izraziti svoje osjećaje i motivaciju, Korin je bila odlučna u svom uvjerenju da je u Keniji pronašla svoj istinski osjećaj pripadnosti i obiteljske povezanosti, bez obzira na brojne izazove i nedaće s kojima se suočavala.

DODATNI TEKST:

MASLAČAK U današnjem govoru istražit ćemo važnost i prednosti stabljike maslačka. Shvativši njihov znatan utjecaj na vaše zdravlje, teško ćete previdjeti ove biljke koje bujaju na livadama. To ćete se shvaćanje prisjetiti kad sljedeći put naiđete na livade okićene maslačcima. Maslačak, biljka koja cvjeta svake dvije godine u proljeće i jesen, posjeduje ljekovita svojstva u svim svojim dijelovima: korijenu, lišću, cvjetovima i stabljici. Iako cvjetovi i listovi pokazuju najveće ljekovito djelovanje u proljeće, korijen je najjači kada se sabere u jesen. Svaka zasebna komponenta ove biljke nudi jedinstvene prednosti. U ovoj ćemo se raspravi usredotočiti isključivo na stabljike maslačka i njihovu sposobnost da poboljšaju opću dobrobit, bez obzira na godišnje doba u kojem se sakupljaju.

Biljka maslačak posjeduje izvanrednu sposobnost iskorištavanja i zadržavanja sunčeve energije, što je čini važnim izvorom proteina, vitamina, minerala i drugih korisnih komponenti. Naime, stabljike biljke maslačka su ključne u borbi protiv raznih bolesti koje prevladavaju u suvremenom društvu, posebice onih povezanih s metaboličkim poremećajima. Maslačak je dobro poznat po svojim prednostima za zdravlje jetre i žučnog mjehura. Bitno je istaknuti da svježe stabljike maslačka mogu poslužiti kao učinkovit prirodni lijek za regulaciju metaboličkih funkcija. Ove tvari imaju sposobnost pospješivanja proizvodnje inzulina dok također reguliraju metabolizam ugljikohidrata i masti unutar tijela. Stoga se osobama koje pate od povišene razine šećera u krvi, poremećaja štitnjače, visokog kolesterola ili pretilosti preporučuje da ih uvrste u svoj režim prehrane.

Za bolje upravljanje šećernom bolešću i regulaciju metabolizma savjetuje se konzumiranje šest svježe izniklih stabljika maslačka dnevno u fazi cvatnje biljke maslačka. Bitno je pažljivo očistiti i skupiti biljku zajedno s cvjetovima prije konzumacije. Nakon temeljitog pranja, cvjetove treba odvojiti kako bi stabljike zadržale svoja dragocjena ljekovita svojstva. U konačnici, važno je temeljito sažvakati stabljike prije gutanja kako biste postigli optimalne rezultate.

Preporučeno