Ljiljana Jevremović je tokom svoje karijere napisala mnoge hitove za različite pevače. Međutim, njeno ime se često pominje u javnosti zbog toga što ima vanbračnu ćerku Inu sa Draganom Kojićem Kebom.
- Unatoč službenom okončanju spora o očinstvu 2008. godine, intenzitet emocija oko slučaja ostao je nesmanjen nakon godina sudskih bitaka.Više od dvadeset i pet godina Ljiljana Jevremović ne može prihvatiti realnost da Keba nema želju da vidi njihovu kćerku ni da komunicira s njom.
U razgovoru za “Svetski radio” predana roditeljka Ljiljana otkrila je da se svake godine trudila da dođe do pomirenja i dogovora s Kebom. Međutim, Keba se nije upuštao u razgovor. U rijetkim prilikama kad bi progovorio, to bi trajalo samo petnaestak minuta, a pokazivao je vječni osjećaj ljubomore. Optužio bi Ljiljanu da je u vezi s nekim drugim, na što bi ona mirno objasnila da to nema nikakve veze jer je njihova kći u trenutku njihovog razgovora već bila u određenim godinama – bilo da je riječ o pet, dvanaest ili bilo kojoj drugoj dobi. .
Iako je jasno dala do znanja da nije očekivala da će biti obvezna davati alimentaciju, to je bio neizbježan aspekt pravnog postupka. Njezin je jedini fokus bio na tome da krsni list bude pravilno ispunjen.Unatoč tvrdnjama Dragana Kojića Kebe da će se razvesti od supruge Olje, kako je ona izjavila, do njihovog razlaza nije došlo.
U očajničkoj molbi, preklinjao me da ostanem, izražavajući da bi njegov život bio nepotpun bez prisutnosti njegova djeteta. Međutim, sljedećih 25 godina on je bio odsutan iz njezina života. Pred kraj našeg razgovora, Kebina bivša partnerica otkrila je da svoju financijsku obvezu ispunjava uzdržavanjem djeteta, a ona tereta kojeg ona s nestrpljenjem očekuje da se riješi.
Nakon što je saznao da sam se u televizijskom nastupu pozvala na “svoju psihologinju”, on je odmah pretpostavio da je završila fakultet i odmah poslao odvjetnika da se raspita o prestanku njegove financijske potpore. No, valja napomenuti da joj je ostalo još nekoliko ispita. Ako ikada poželi popraviti situaciju i popraviti odnos sa svojom kćeri, ja sam više nego voljan upustiti se u razgovor s njim. I dan danas palim svijeću za njegovu dobrobit, jer je on otac mog djeteta, kako je rekla Ljiljana Jevremović.
BONUS TEKST:
Evolucija umetnosti kroz vekove: Od preistorije do savremenog doba
Umetnost je od samih početaka ljudske civilizacije igrala ključnu ulogu u izražavanju ljudskih misli, osećanja, i kulture. Njeno razumevanje nam pomaže da uočimo kako su se ljudska društva razvijala, kako su se menjali estetski standardi i kako su umetnici reflektovali i oblikovali svoju okolinu. U ovom tekstu, istražićemo evoluciju umetnosti kroz različite epohe, od preistorije do savremenog doba, i analizirati kako su umetnički pravci, tehnike i teme evoluirali tokom vremena.
Preistorijska umetnost
Preistorijska umetnost je najraniji oblik umetničkog izraza, koji se može pratiti unazad nekoliko desetina hiljada godina. Najpoznatiji primeri preistorijske umetnosti su pećinski crteži i slike pronađene u pećinama širom Evrope, kao što su Šovet pećina u Francuskoj i Altamira u Španiji. Ove slike prikazuju životinje, kao što su bizoni i konji, i često su izvedene sa velikim umetničkim preciznošću.
Pored pećinskih slika, pronađeni su i artefakti kao što su figurice od slonove kosti, koje sugerišu da su naši pretci imali razvijene estetske osećaje i sposobnost za simboličko razmišljanje. Ova umetnost, iako jednostavna u poređenju sa savremenim standardima, pruža dubok uvid u svakodnevni život i verovanja ranih ljudskih zajednica.
Antički period
Sa razvojem prvih velikih civilizacija, umetnost je postala važan deo društvenog i religijskog života. U starom Egiptu, umetnost je bila usko povezana sa religijom i vlašću. Egipatske slike i skulpture često su imale za cilj da osiguraju večnost i blagostanje faraonima i bogovima. Karakteristične su po svom strogom stilizovanju i simbolici.
U antičkoj Grčkoj, umetnost je počela da se razvija u pravcu koji je slavljen zbog svoje estetike i ravnoteže. Grci su stvorili prelepe skulpture, kao što su statue Apolona i Partenona, koje su se odlikovale proporcijama i idealizovanim telima. Grčka umetnost je bila usmerena na humanizam i prikazivanje ljudskih vrline i slabosti.
Rimljani su nasledili grčke umetničke tradicije, ali su dodali vlastiti pečat kroz izgradnju monumentalnih građevina poput Koloseuma i Panteona. Rimljani su takođe razvili veštine mozaika i freske, koje su ukrašavale njihove domove i javne zgrade.
Srednji vek
Srednji vek je bio period značajnih promena u umetnosti, pretežno zbog uticaja religije. U Evropi su dominirale religiozne teme, a umetnost je bila korišćena za obrazovanje i inspiraciju vernika. Romanesknim i gotičkim stilovima karakterisane su crkvene građevine sa velikim vitražima i složenim skulpturalnim detaljima.
U istočnom delu Evrope, bizantska umetnost je naglašavala ikone i mozaike sa religijskim temama, koristeći zlatne i bogate boje da bi stvorila transcendentni efekat. U ovom periodu, umetnost je bila duboko povezana sa religijskim ritualima i učinila je važan deo crkvenih službi.
Renesansa
Renesansa je označila povratak klasičnim idealima i otvaranje novih horizonte umetničkog stvaralaštva. Ovaj period, koji je započeo u Italiji u 14. veku, donosi ogromne promene u tehnici i temama. Umjetnici kao što su Leonardo da Vinci, Mihaelanđelo, i Rafael su stvorili neka od najpoznatijih dela u istoriji umetnosti.
Renesansa je donela inovacije u perspektivi, proporcijama i kompoziciji, omogućavajući umetnicima da prikazuju prostor i dubinu na realističan način. Tematski, umetnost Renesanse često je uključivala klasične mitove, religiozne prikaze, i portrete pojedinaca.
Barok i Rokoko
U 17. veku, umetnost je prešla u Barok period, koji je bio karakterisan dramatičnim kontrastima svetlosti i senke, bogatom dekoracijom i emotivnim izrazima. Barokni umetnici kao što su Karavadžo i Rembrant koristili su intenzivnu svetlost i senku da bi stvorili dramatične i dinamične kompozicije.
Rokoko, koji je nasledio Barok u 18. veku, bio je poznat po svojoj elegantnoj i ornamentisanoj estetici. Umetnost Rokoka je često prikazivala ljubavne scene, mitološke teme i pastoralne prikaze, sa naglaskom na svetlosti i delikatnosti.
Neoklasicizam i Romantizam
Krajem 18. i početkom 19. veka, Neoklasicizam je nastao kao reakcija na stilove prethodnog perioda. Umetnici su se vratili klasičnim idealima grčke i rimske umetnosti, naglašavajući ravnotežu, jasnoću i jednostavnost. Ovaj period je bio povezan sa razvojem političkih i društvenih ideja, kao što su demokratske vrednosti i nacionalni identiteti.
Romantizam, koji je usledio nakon Neoklasicizma, bio je reakcija na industrijsku revoluciju i naglašavao emocije, prirodu i individualizam. Umetnici poput Ežena Delakroa i Jozefa Melašića prikazivali su dramatične i emotivne scene koje su reflektovale osećanja i ideje tog vremena.
Impresionizam i Postimpresionizam
Krajem 19. veka, Impresionizam je uveo nov način slikanja koji se fokusirao na svetlosne efekte i subjektivni doživljaj trenutka. Umetnici poput Kloda Mone i Pjera-Augusta Renoara koristili su brze poteze četkice i svetle boje kako bi prikazali prelazne efekte svetlosti i atmosfere.
Postimpresionizam, koji je nastao kao nastavak Impresionizma, donosi različite stilove i pristupe. Umetnici kao što su Van Gog i Sezan istraživali su boju, formu i ekspresiju na inovativan način, postavljajući temelje za moderne umetničke pravce.
Modernizam i Savremena umetnost
Modernizam, koji je započeo početkom 20. veka, obuhvata različite umetničke pravce koji su istraživali nove tehnike i ideje. Kubizam, apstraktni ekspresionizam i nadrealizam su neki od stilova koji su se pojavili u ovom periodu, sa umetnicima kao što su Pablo Pikaso, Mark Rotko i Salvador Dali.
Savremena umetnost, koja obuhvata umetnost od sredine 20. veka do danas, uključuje razne stilove i pristupe, kao što su konceptualna umetnost, minimalizam i digitalna umetnost. Savremeni umetnici istražuju granice umetničkog izraza i često koriste nove medije i tehnologije kako bi komunicirali sa publikom.
Zaključak
Evolucija umetnosti kroz vekove pokazuje kako se ljudska kreativnost i izražavanje razvijali u različitim istorijskim kontekstima. Od preistorijskih pećinskih slika do savremenih umetničkih forma, umetnost je odražavala i oblikovala društva u kojima je nastajala. Razumevanje ovog procesa pomaže nam da bolje shvatimo ne samo istoriju umetnosti, već i kako umetnost nastavlja da oblikuje i odražava naš svet danas.