– Poznato je da su u brakovima, žene te, koje dominiraju, i koje se baš sve pitaju. Muškarci jednostavno klimaju glavom, jer žene su te koje u stvari drže kuću, i od kojiih u stvari baš sve zavisi….

5. Prožimajuće traženje mana i dominacija Bilo bi nerealno pretpostaviti da će vam partner biti dostupan cijelo vrijeme. Što više zanovijetate, to ga više tjerate samo pitanjima i sumnjama. Vaš partner nije vaše cijelo biće, um Samo uzmite pauzu u kontroli, Uložite više te energije u svoje interese i ljude koje volite. Umjesto toga, više vole da on sam prepozna svoju pogrešku i pokuša se iskupiti. Problem leži u njihovoj čestoj nesvjesnosti svojih postupaka, zbog čega im morate ukazati na pogreške, inače možda neće razumjeti situaciju. Odmah se pozabaviti problemom definitivno je bolje nego pustiti ih da nagađaju, jer možda nećete dobiti ishod koji očekujete. 2. Dvosmislenost Ono što im dodatno smeta je nesigurnost partnerice koja u sebi stalno traži nesavršenosti.

  • Čak i ako vam nedostaje samopouzdanja, važno je pretvarati se da ga imate. 3. Nepoštovanje Postoje trenuci kada ih partneri znaju ignorirati, uspijevajući pronaći vremena za sve osim za svoje potrebe. Sigurno nitko od nas ne voli biti zanemaren, a to uključuje i njih 5. Zanovijetanje i pitanja Idealističko je misliti da će vam partner biti dostupan 24/7. Beskrajno kritiziranje i preispitivanje može ga samo još više udaljiti. Imajte na umu da vaš partner nije cijeli vaš život. Preusmjeravanje napora natrag na osobne interese i voljene je ono na što bi se napor trebao usmjeriti, a ne na održavanje kontrole.

5. Zanovijetanje i postavljanje ultimatuma Nije moguće da vaš muškarac bude uvijek na vašem migu. Neprekidno zanovijetanje, ispitivanje samo će ga još više odgurnuti. Imajte na umu da vaš partner nije sve i kraj vašeg postojanja. Zainteresirajte se osim kontrole, uložite energiju u svoje hobije, uložite energiju u pojedince koje obožavate. Ivana Domljanović, 33-godišnja postdoktorandica na Sveučilištu u Fribourgu, osvojila je gradsku nagradu za održivu inovaciju zbog razvoja svog krvnog testa za otkrivanje raka dojke. Rak otkriven iz uzorka krvi? Ovo izgleda kao problem predobar da bi bio točan. U studenom će predstaviti svoje istraživanje na Falling Walls Science Summitu u Berlinu, ponosno predstavljajući Švicarsku. Takva nagrada može uvelike pomoći svakom istraživačkom pothvatu.

“Ovo mi je otvorilo vrata da mogu povećati ovaj projekt i podići ga na višu razinu”, rekla je. U sveučilišnim laboratorijima provela je mjesece usavršavajući svoj DNK origami nanosenzor; detektirao bi biomarkere raka dojke hvatanjem mikroRNA pomoću testa krvi. Za francuski Blick podijelila je kako već godinu i pol validira uređaj analizirajući uzorke prikupljene od zdravih i nezdravih pacijenata. Rezultati su vrlo obećavajući! Jednostavno je izvršiti ovu procjenu; nije potrebna skupa oprema.

Slijedi sebe kako bi izbjegao neuspjehe. Primarni cilj je poboljšanje terapije raka u cijelom svijetu. Ivana navodi: „Nažalost, značajan broj pojedinaca u svijetu nema pristup mamografiji za dijagnosticiranje bolesti. U studenom će predstaviti svoje istraživanje na Falling Walls Science Summitu u Berlinu, ponosno predstavljajući Švicarsku. Svaka takva nagrada potencira katalizator za bilo kakav istraživački rad. “Ovaj uspjeh dao mi je kredibilitet koji mi je bio potreban da proširim ovaj projekt i podignem ga na višu razinu”, rekla je. Ovu procjenu je jednostavno izvesti i ne zahtijeva skupu opremu. Ova procjena je jednostavna za izvođenje i ne zahtijeva skupu opremu. Slijedi sebe da ne posrneš.

Glavno je da će poboljšati terapiju raka u cijelom svijetu. Ivana kaže: „Međutim, veliki broj ljudi u svijetu nema pristup mamografiji za dijagnostiku bolesti. Nadalje je objasnio da umjesto odlaska na mamografiju svakih šest mjeseci, pacijentice mogu uzeti krvnu sliku. Ako je potrebno, mogu započeti s liječenjem odmah nakon otkrivanja recidiva, ali ne kritično. Rak dojke pogađa 1 od 8 žena, kako je otkrio Institut Curie, u 15-20% slučajeva doći će do recidiva. Ivana Domljanović ispričala je kako ju je od djetinjstva vodila želja da pomaže drugima.

Ovaj snažan izvor energije pokretač je svih njezinih profesionalnih nastojanja. Znanstvenica je objasnila da umjesto odlaska na mamografiju svakih šest mjeseci, pacijentice mogu jednostavno uzeti krvnu sliku i ako je potrebno odmah započeti s liječenjem recidiva koji još nije postao kritičan. Rak dojke pogađa 1 od svakih 8 žena, a prema Institutu Curie, 15-20% ovih slučajeva može se ponoviti. Ivana Domljanović ispričala je kako ju je od djetinjstva vodila želja da pomaže drugima. Ovaj snažan izvor energije pokreće sve njezine profesionalne napore.

Preporučeno