Isak Njutn (Isaac Newton) bio je engleski naučnik, matematičar, fizičar, astronom i filozof, jedan od najuticajnijih umova u istoriji nauke. Rođen je 4. januara 1643. (prema gregorijanskom kalendaru) u malom selu Vulstorp u Engleskoj, a preminuo 31. marta 1727. godine u Londonu.

Isaac Newton, istaknuti znanstvenik, artikulirao je jezivu prognozu o mogućem smaku svijeta, ukazujući da bi takav događaj mogao biti neizbježan. Koncept eoma, kako je primijetio Newton, usko je povezan s ovim predviđanjem. Budete li se bavili ovim tekstom, vjerojatno ćete ipak biti prisutni kako biste promatrali ovaj značajan događaj i zabilježili ga u svoj kalendar. Ostavljajući po strani humor, globalna zajednica sklona je paziti na riječi nekoga tako izvanrednog poput Newtona. Ovaj učenjak iz 17. stoljeća poznat je po formuliranju zakona gibanja i univerzalne gravitacije, postignućima od velike važnosti, kako ističe LADBible.

Stephen Snobelen, direktor Newton Project Canada, pokrenuo je dijalog o Newtonovim dubokim vjerskim uvjerenjima i njihovim potencijalnim implikacijama za našu budućnost. U zapisu na blogu, Snobelen je rekao: “Newton je vjerovao u Boga i da je Biblija Božje otkrivenje. Nastavio je elaborirati da je Newton držao gledište da je Bog, za razliku od čovječanstva, nadišao ograničenja vremena, omogućujući mu da opazi “kraj od početka”. Newton je artikulirao svoje snažno uvjerenje da “svete proročke riječi” koje se nalaze u Svetom pismu predstavljaju ništa drugo do “povijest stvari koje tek dolaze”. Zamršeni simbolički jezik svojstven biblijskim proročanstvima zahtijeva vješt pristup tumačenju. Kao što je primijetio Snobelen, Newton je prihvatio ovaj izazov, nastojeći otkriti budućnost svijeta kroz leću proročkih spisa.

Kako bi utvrdio datum, Newton je koristio niz izračuna na papiru, koje Snobelen opisuje kao jednostavne aritmetičke operacije, koje može lako izvesti čak i dijete, a temelje se na različitim povijesnim razdobljima. Godina koju je odredio bila je 2060. Newton je upozorio da će godine koje prethode 2060. biti obilježene “ratovima i kataklizmama”, ukazujući da se njegova apokaliptička prognoza ne bi trebala tumačiti doslovno. Snobelen dodatno tvrdi: Prema Newtonu, godina 2060. označava novi početak.

Očekuje se da će ova godina zaključiti jednu eru i započeti drugu. Rekao je da je Newton vjerojatno predvidio povratak Krista, koji će uspostaviti Kraljevstvo Božje na Zemlji, predodređeno da traje tisućljeće. Citirajući proroka Miheja, Newton je bio mišljenja da će ovo Kraljevstvo navijestiti vrijeme obilježeno mirom i blagostanjem, tijekom kojeg će pojedinci “prekovati svoje mačeve na raonike i svoja koplja na srpove”, i kada se “narodi više neće uzdizati mačem protiv naroda niti učiti ratu”, kako je naveo. Istinitost njegovih predviđanja pokazat će se tek s vremenom, točnije za 36 godina.

DODATNI TEKST

Jeste li upoznati koja je idealna temperatura za spavaću sobu tijekom zimskih mjeseci? S početkom sezone grijanja vanjske temperature su u padu, a počele su i snježne padaline. U ovakvim uvjetima ključno je osigurati dovoljno grijanja unutar doma. Posebnu pozornost treba posvetiti spavaćoj sobi, gdje stručnjaci savjetuju održavanje temperature od oko 18°C, prenosi espreso.co.rs. Koje je opravdanje za snižavanje temperature noću? Kako se noćne temperature smanjuju, mnogi ljudi mogu razmisliti o povećanju unutarnje temperature.

Stručnjaci tvrde da je takva prilagodba neopravdana. Postoji poseban razlog za često isključivanje centralnog grijanja tijekom noći: povišena sobna temperatura može ometati spavanje i dovesti do negativnih zdravstvenih posljedica. Navečer tjelesna temperatura prirodno opada, što znači da je vrijeme za odmor. Kada je temperatura okoline pretjerano visoka, tijelu je teže opustiti se, što može negativno utjecati na kvalitetu sna. Utjecaj na zdravlje zimi: Osiguravanje odgovarajuće unutarnje temperature tijekom sezone prehlade i gripe ključno je za zaštitu dišnog sustava.

Prema istraživanju koje je provelo Medicinsko sveučilište u Varšavi, određene metode zagrijavanja mogu povećati rizik od razvoja alergijskog rinitisa i astme. Štoviše, centralno grijanje često dovodi do dehidracije nosnih prolaza i grla, što umanjuje prirodnu zaštitnu barijeru i otežava proces disanja. Osim utjecaja na dišni sustav, suhi zrak ima i negativne učinke na kožu. Ova zabrinutost u vezi sa suhom kožom posebno je značajna za osobe koje pate od ekcema ili drugih upalnih stanja kože. Koje radnje se mogu poduzeti za rješavanje problema suhog zraka? Vrlo učinkovita strategija uključuje deaktiviranje sustava grijanja tijekom noćnih sati, što može riješiti ove probleme.

Osim toga, preporučljivo je koristiti ovlaživač zraka kako biste održali optimalnu razinu vlažnosti u prostoriji. Ova praksa ne samo da štiti kožu i dišni sustav, već također potiče mirno i okrepljujuće iskustvo sna. Pridržavanje ovih prijedloga ne samo da će poboljšati vaše fizičko blagostanje, već će također podići kvalitetu i pomladiti vaš san.

Preporučeno