Bora Đorđević je ozbiljno bolestan. Prema objavi na Fejsbuk stranici njegove muzičke grupe, Bora ima jaku upalu pluća, a njegovo stanje se pogoršalo zbog hronične opstruktivne bolesti pluća.
Menadžer benda Banet Obradović javlja da je Bora “Čorba” u bolnici, njegovo stanje je stabilno, a više informacija moglo bi stići već danas. Također, pročitajte koja je posvećena pjesma Borine “Ostani đubre do kraja”
KOPB se pogoršava ako se ne liječi i dolazi do mjesta gdje uzrokuje hendikep i kobna je. Druge infekcije poput, na primjer, gripe ili upale pluća vrlo su opasne za pacijenta pa je važno strogo slijediti sve liječničke recepte.
Kako je rekao menadžer benda Banet Obradović, Bora “Čorba” je u bolnici, na kontrolama je i očekuju se već danas i nove vesti. Pročitajte i kome je posvećena Borina čuvena pjesma “Ostani đubre do kraja”.
BONUS TEKST:
Šljive su jedno od najpopularnijih voćki u Srbiji i imaju bogatu tradiciju u našoj kulturi. Poznate su po svojoj slatko-kiseloj aromi i širokoj upotrebi u kulinarstvu, od svežih do sušenih plodova, kao i u pravljenju džemova, rakije i kolača.
Sorti šljiva ima mnogo, a neke od najpoznatijih u Srbiji su “Požegača”, “Čačanska rodna”, “Stanley” i “Valjevka”. Svaka sorta ima svoje specifične karakteristike u pogledu ukusa, boje i vremena sazrevanja.
Uzgoj šljiva je relativno jednostavan i one su prilagodljive različitim tipovima zemljišta. Najbolje uspevaju na sunčanim mestima i dobro dreniranom zemljištu. Mogu da podnesu hladne zime, što ih čini pogodnim za uzgoj u našim klimatskim uslovima.
Zdravstvene koristi šljiva su mnogobrojne. Bogate su vitaminom C, kalijumom i vlaknima, što ih čini odličnim za poboljšanje probave, jačanje imuniteta i regulaciju krvnog pritiska. Takođe, šljive sadrže antioksidanse koji pomažu u borbi protiv slobodnih radikala i mogu doprineti smanjenju rizika od hroničnih bolesti.
Rakija šljivovica, napravljena od šljiva, jedan je od najpoznatijih srpskih proizvoda. Ona je simbol tradicije i često se koristi u raznim proslavama i ceremonijama.
Šljive su, osim toga, i kulturni simbol u Srbiji. Na primer, šljivik je često mesto okupljanja i rada, a stara narodna poslovica “Zasadi šljivu, rodiće ti se sin” odražava njihovu važnost u svakodnevnom životu.