– Za danas smo vam spremili jednu odličnu temu, a tiče se paradajza, krastavaca i ostaloga povrća kojeg uzgajate u svojim baštama. Jednostavno, koliko ga štitili, uvijek će se naći nametnici koji će da rade problem, a ako na sve to dodamo i jako visoke temperature, onda imamo jako puno problema. Slijedi i jedan prirodan savjet, kako da riješite svoj problem….

Ako primijetite žućkastu nijansu na svojim vrtnim biljkama, jednostavno nanesite ovu otopinu prskanjem po njima. Osobito lišće rajčica i krastavaca ima tendenciju venuti i vrlo često prolazi kroz proces žućenja. Žućenje lišća krastavca i rajčice može se povezati s nizom bolesti, koje služe kao primarni čimbenici iza razvoja ovog stanja koje se obično naziva žutica. Bolest pjegavosti krumpira može se prepoznati po pojavi žutih pjega na lišću, koje se postupno povećavaju i pretvaraju u smeđe mrlje. Nadalje, moguće je da se na donjoj strani lišća razvije bijela prevlaka.

Na listovima biljke razvijaju se žute mrlje ocrtane bijelim rubom kada su zaražene pepelnicom, bolešću koja pogađa biljke. Tijekom vremena, lišće prolazi kroz metamorfozu, prelazeći iz svoje početne zelene boje u smeđu nijansu prije nego što se konačno odvoji od biljke. Male zelene lisne uši hrane se biljnim sokom, što dovodi do propadanja biljaka. Zaraženi listovi pokazuju žutu boju i izobličuju oblik. Naša stručnost leži u ponudi dragocjenih savjeta o stvaranju snažnog domaćeg fungicida koji će pružiti optimalnu zaštitu vašim biljkama.

Maksimalno iskoristite priručnike s uputama koje nudi YouTube kanal Simple & Easy. Pepelnica, uobičajena gljivična infekcija, može uzrokovati značajnu štetu biljkama u vašem vrtu, predstavljajući prijetnju njihovoj dobrobiti. Ako je rast vašeg usjeva onemogućen ili eliminiran, to bi moglo imati razorne posljedice za vašu žetvu. Srećom, ovaj ekonomični fungicid pokazao je svoju pristupačnost i učinkovitost. Korištenjem češnjaka kao glavnog sastojka, priprema ovog fungicida postaje nevjerojatno jednostavna. Prirodna antibakterijska i antifungalna svojstva češnjaka čine ga vrlo vrijednim resursom u zaštiti biljaka. Pomoć koju pružaju ključna je u učinkovitom upravljanju i sprječavanju pojave gljivičnih infekcija i biljnih bolesti.

Prirodni pesticid koji se nalazi u sastojcima, naime alicin i sumpor, učinkovito štiti biljke od raznih gljivičnih patogena. Ovaj prirodni fungicid učinkovito kontrolira i sprječava rast i širenje lisne plijesni. Primjenom ovog pristupa može se osigurati sigurnost biljaka od gljivičnih bolesti, a istovremeno se promiče ekološka prihvatljivost. Za nastavak je neophodna količina od 1 litre tople vode. Jedna žlica češnjaka koji je dehidriran. Žlica je preporučena količina sode bikarbone. pristup: Pomiješajte litru tople vode s mješavinom češnjaka i sode bikarbone kako biste stvorili smjesu.

Pobrinite se da smjesa ostane mirna 2 sata, dajući dovoljno vremena da se vitalni elementi potpuno oslobode. Nakon što istekne određeno vrijeme, procijedite otopinu pažljivo prolijevajući kroz platneni filter. Nakon što se otopina procijedi, premjestite je u bocu s raspršivačem i nastavite s razrjeđivanjem dodatkom dodatne litre vode. Proširite svoje razumijevanje tako što ćete odvojiti vrijeme za gledanje videozapisa koji je uključen.

Preporučeno