Zalivanjem 10 ml rastvora direktno ispod krastavaca i prikupljanjem tečnosti u kante, možemo postići maksimalne prinose.
- Kako ove biljke brzo rastu, brzo stvaraju zelenu tvar i daju obilje cvjetova koji se na kraju pretvaraju u obilne plodove.Uz jednostavnu kombinaciju dva uobičajena kuhinjska sastojka i male količine vode, sve se pripreme mogu završiti bez napora i biti spremne za trenutnu upotrebu.Kako bi se osigurao obilan urod, neophodno je koristiti gnojivo bogato hranjivim tvarima dobiveno iz ljuske jajeta.Za uspješan završetak recepta ključno je koristiti točno jednu žličicu sode bikarbone.Što se tiče volumena, postoji zajednička količina od 2 litre vode.Kako se na to adekvatno pripremiti?
Pomiješajte ljusku jajeta, sodu bikarbonu i vodu u blenderu. Nakon što su sastojci u potpunosti izmiješani, ostavite smjesu da odstoji nesmetano 24 sata.Nakon prolaska kroz gusto tkano sito, smjesu je potrebno razrijediti s jednom litrom vode prije nego što se može koristiti kao gnojivo.Ovo gnojivo bogato hranjivim tvarima dolazi u izdašnoj količini od 3 litre koju možete dobiti.Za više detalja svakako pogledajte priloženi video koji se nalazi na kraju članka.
Ključ za postizanje uspješnog rasta krastavaca, rajčica i paprika leži u osiguravanju odgovarajuće hrane i zaštiti od potencijalne štete uzrokovane nedosljednim zalijevanjem, sušnim razdobljima i štetnicima. Ove biljke pokazuju snažan afinitet prema vodi, osobito tijekom svoje razvojne fazeNeuspjeh da se krastavcima osigura odgovarajuća količina vode dok rastu može dovesti do toga da plodovi poprime gorak okus, što služi kao značajna ilustracija.
Iako više neće rasti plod, postojeći će se na kraju odvojiti i otpasti sam od sebe.Nedovoljna gnojidba krastavaca može dovesti do nedostatka esencijalnih makro i mikroelemenata, što otežava njihov rast čak i uz redovito zalijevanjeZa izradu otopine potrebno je posjedovati drveni pepeo.Ne može se zanemariti značaj drvenog pepela, bilo dobivenog iz kamina ili peći, jer našim biljkama predstavlja izniman i nezamjenjiv izvor hranjivih tvari.
Privlačnost kiselih tala leži u njihovoj sposobnosti da otpuštaju hranjive tvari i rješavaju kiselost, čime se uspostavlja povoljno okruženje za rast raznih biljnih vrsta.Ipak, postojanje ovog elementa u alkalnom tlu može predstavljati poteškoće i potencijalno dovesti do razvoja kloroze.Kako bi se postigli najbolji mogući rezultati, nužno je koristiti isključivo drveni pepeo, uz suzdržavanje od ugrađivanja kartona, plastike, novina ili bilo kojeg materijala nejasnog podrijetla.
Treba imati na umu da pretjerano korištenje tvari može rezultirati porastom pH razine tla.Uključivanje drvenog pepela u vaš vrt nudi mnoštvo prednosti koje su previše brojne za nabrojati.Postoji mnoštvo dokaza koji podupiru učinkovitost pepela kao sredstva za učinkovito upravljanje raznim štetočinama, uključujući mrave, puževe puževe, puževe i određene vrste gusjenica.
Za jednoliku raspodjelu oko biljaka skupite posudu i napunite je pepelom te ga ravnomjerno pospite kružno.Kako bi se osiguralo da insekti ne dođu do biljke, ključno je održavati krug koji je potpuno zatvoren.Količina vode je 10 litara.pristup:U svrhu prihrane presadnica, točnije rajčice, paprike i krastavca, tijekom presađivanja, koje se obično događa oko 7-10 dana nakon sadnje, može se koristiti ovo gnojivo.