U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o nekim trikovima, koji su jako korisni, a koji se mogu pronaći na društvenim mrežama. Slijedi i jedan klik sa coca colom, i kako se riješiti dlačica…
Pravilno skladištenje piletine ključno je za osiguranje sigurnosti hrane i sprječavanje rasta bakterija. Za optimalne uvjete, sirovu piletinu, zajedno s puretinom i drugom peradi, treba držati u hladnjaku 1-2 dana. Održavanje temperature ispod 4°C ključno je za sprječavanje brzog razmnožavanja bakterija. Kuhana piletina može se držati u hladnjaku otprilike 3-4 dana, što je čini praktičnom opcijom za pohranu.
- Kako bi se održala svježina i smanjio rizik od kontaminacije, preporučljivo je čuvati kuhanu piletinu u zatvorenoj posudi. Kada je u pitanju zamrzavanje sirove piletine, možete je držati u zamrzivaču čak devet mjeseci. Kako biste osigurali najbolju kvalitetu mesa i izbjegli spaljivanje u zamrzivaču, preporučuje se korištenje hermetičke vrećice za zamrzavanje za pohranjivanje sirove piletine. Ako imate cijelo pile koje želite zamrznuti, ono se može sigurno čuvati do godinu dana.
Kako biste se zaštitili od opeklina u zamrzivaču, preporučljivo je temeljito zamotati piletinu u više slojeva folije za zamrzavanje ili upotrijebiti za to predviđenu vrećicu za zamrzavanje. Zamrzivač služi kao pouzdana opcija za čuvanje kuhane piletine. Kuhanu piletinu možete sigurno držati u zamrzivaču 2 do 6 mjeseci bez brige. Kako biste postigli najbolju kvalitetu i teksturu, preporučljivo je koristiti hermetički zatvorenu posudu ili vrećicu za zamrzavanje za pohranu.
To pomaže spriječiti oksidaciju i održati izvornu teksturu mesa. Pravilno skladištenje u hladnjaku i zamrzivaču ključno je za osiguranje sigurnosti hrane i očuvanje svježine piletine. Dodatni sadržaj: Kako biste otkrili nevjerojatna ljekovita svojstva ove biljke, morate je započeti tako što ćete je posaditi u posudu. Pozitivan utjecaj koji može imati na vaše cjelokupno blagostanje doista je zadivljujući. Za one koji nisu sigurni koji začin uključiti u svoje kuhanje, predstavljamo izuzetnu biljku koja ne samo da ima ugodan miris, već nudi i brojne zdravstvene prednosti.
Slika, koju je snimila Jo na Flickru, ističe zadivljujući trenutak koji privlači pozornost na stopala subjekta. Aroma ružmarina podsjeća na ocean, evocira lijepe uspomene na ljetne izlete i ukusna kulinarska iskustva, jer služi kao vitalni sastojak u gotovo svakom mediteranskom receptu, često se koristi kao završni detalj. Na našim prostorima ružmarina ima u izobilju i prepoznat je kako po svojim zdravstvenim prednostima, tako i po osebujnom, mirisnom okusu koji oplemenjuje razna jela.
Zamislite zadovoljavajući obrok od ribe na žaru, lagano pokapane maslinovim uljem i prelivene grančicom ružmarina. Ovaj jednostavan, ali divan ručak ne treba dodatno ukrašavanje. U delikatnim listovima ove biljke krije se skriveni dragulj, budući da dvaput godišnje proizvodi prekrasne plave cvjetove, pridonoseći elegantan aspekt njezinom ukupnom šarmu. Ružmarin, koji se naziva latinskim imenom “ros marinus”, što u prijevodu znači “morska rosa”, dio je obitelji grmova. Brojne prednosti ove popularne biljke, uz razne začine, prvi su prepoznali stari Grci i Rimljani.
Možda ste vidjeli da se grančice ružmarina koriste u svadbenim ceremonijama, običaj koji potječe iz srednjovjekovne Engleske, gdje je ružmarin predstavljao nepokolebljivu odanost. Brojna istraživanja naglašavaju važnu ulogu ružmarina u prevenciji raka, posebice njegovog ulja koje štiti od melanoma, vrlo agresivnog oblika raka kože. Osim toga, ružmarin se često hvali kao prirodna alternativa aspirinu zbog njegovih umirujućih učinaka na živčani sustav i njegove sposobnosti da poboljša probavu. Nema razloga za brigu oko kalorijskog sadržaja ove biljke, jer je bogata esencijalnim nutrijentima.
Sadrži značajne količine vitamina A i C, te folne i pantotenske kiseline. Listovi i eterična ulja ružmarina pozitivno utječu na respiratorne probleme i mogu se koristiti izravno ili pomiješani s vodom za inhalaciju. Nadalje, pokazao je učinkovitost u liječenju manjih oboljenja jetre i potiče proizvodnju žuči. Ružmarin je prilagodljiva biljka koja pojačava bogatstvo brojnih marinada, posebice onih namijenjenih roštiljanju. Ipak, njegov snažan i osebujan okus nije ograničen samo na marinade; nadopunjuje variva, pa čak i osnovna jela poput pečenog krumpira.