Danas vam predstavljamo ženu koja je ušla u Ginisovu knjigu rekorda. Ona je naime rodila osmorke, a svi se pitaju kako se jedna žena može brinuti za čak osam beba u isto vrijeme? Slijedi i priča o njoj….
Tijekom tog razdoblja, Natalie, razvedena majka, bila je odgovorna za brigu o svoje šestero djece. Uz čvrstu odluku da uzdržava svojih 14 djece, planira se vratiti u školu i samostalno ih financijski zbrinjavati, bez ovisnosti o javnoj pomoći. Izjavila je: “Uvjerena sam da ću im, kada završim školovanje, moći pružiti sve što im je potrebno.
Ostati pasivan i samo gledati televiziju, a da ne doprinesem perspektivnijoj budućnosti svoje djece, doista bi bio čin sebičnosti. U potrazi za novčanom dobiti nekoliko je puta istupala u javnosti, a čak je sklopila i ugovor za vlastitu reality seriju koji, nažalost, nije zaživio. Natali trenutno živi u skromnoj kući s tri spavaće sobe u neposrednoj blizini Los Angelesa, gdje je odgovorna za brigu o četrnaestoro djece.
DODATNI TEKST
- Apiterapija, značajan aspekt prirodne medicine, koristi proizvode dobivene od pčela za rješavanje niza zdravstvenih problema i uključuje ih u svakodnevnu prehranu kako bi poboljšala dobrobit i spriječila bolesti kod ljudi i životinja. Ova praksa obuhvaća više od pukog uzimanja pčelinjih proizvoda; također uključuje lokalizirane terapijske primjene. Na primjer, med se koristi lokalno za pospješivanje zacjeljivanja rana koje sporo zacjeljuju, dok se otopine napravljene od propolisa koriste u liječenju gljivičnih infekcija stopala i herpesa. Štoviše, pčelinji otrov se koristi u liječenju reumatskih poremećaja, dok se matična mliječ uključuje u formulacije protiv starenja, među brojnim drugim primjenama.
Ključno je naglasiti da, za razliku od sintetičkih alternativa, tijelo nema sposobnost da se zaštiti od tvari pčelinjeg podrijetla. Značaj ovih pčelinjih proizvoda u promicanju zdravlja i liječenju raznih bolesti proizlazi iz njihova složenog sastava i sinergističkih svojstava. Sve veća potražnja za pripravcima koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ može se pripisati njihovom povoljnom djelovanju na organizam. Kvaliteta meda i određeni botanički izvor iz kojeg je dobiven igraju ključnu ulogu u određivanju njegove ljekovite učinkovitosti. Jedinstveni sastav meda daje značajna antimikrobna i antioksidativna svojstva.
- Osim toga, djeluje kao lako probavljiva hrana koja brzo obnavlja potrošene razine energije, a dosljedna konzumacija može poboljšati fizičku izdržljivost i mentalnu ravnotežu. Prisutnost fitonutrijenata u sirovom medu i propolisu jasno ukazuje na njihov potencijal u prevenciji raka. Nadalje, kada se koriste zajedno s drugim lijekovima, flavonoidi koji se nalaze u medu, propolisu i peludi mogu imati značajan utjecaj na prevenciju i liječenje tumora, zahvaljujući svojim sinergističkim učincima.
Studije pokazuju da stalna konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvotoku, koji imaju antibakterijska svojstva. Tradicionalna medicina već stoljećima priznaje ljekovita svojstva meda kao lijek za ublažavanje simptoma povezanih s prehladom i gripom. Opsežne studije pokazale su da med djeluje kao vrhunski prirodni zaslađivač za osobe koje boluju od dijabetesa tipa 2 i povišene razine kolesterola. Svojim raznolikim zdravstvenim prednostima, med pospješuje apsorpciju i učinkovitost lijekova, a istovremeno detoksificira tijelo uklanjanjem štetnih tvari.
Medicinska primjena meda obuhvaća liječenje raznih bolesti, poput gastritisa, čira na želucu i crijevnih infekcija, a također pomaže u regulaciji razine želučane kiseline i detoksikaciji jetre. Nadalje, djeluje kao lijek za ginekološke probleme, ublažava jutarnje mučnine i rješava probleme dišnog sustava uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Osim toga, med je koristan u borbi protiv anoreksije ili smanjenog apetita, reguliranju pražnjenja crijeva, ublažavanju zatvora i pružanju utjehe kod hemoroida.