Kako prenosi N1, manekensku karijeru započela je s četrnaest godina, postala je Miss Jugoslavije, bavila se novinarstvom, često se povezivala s utjecajnim svjetskim ličnostima, a živjela je i u Italiji i u Americi. Dijana Bećirović, porijeklom iz Tuzle, odrasla u Lukavcu, izgradila je zapaženu međunarodnu karijeru kao novinarka. Intervjuirala je mnoge poznate ličnosti, a navodno je bila romantično povezana s “Alom” Pacinom i Goranom Bregovićem. Služila je kao model za poznate brendove kao što su Versace i La Perla. U jednom trenutku slikala se gola za magazin Start i ugledni Playboy.

Pričalo se da je bila prva starleta iz Jugoslavije. Nakon završene srednje škole i diplome na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, Dijana se preselila u Italiju, gdje su je čekale nove prilike za uspjeh. Dijana je bila u vezi s nekoliko poznatih osoba, kako domaćih tako i svjetskih, među kojima su poznata imena poput “Al” Pacina i Gorana Bregovića. “Dok su svi ostali podlegli šarmu Michaela Corleonea, ja sam ostao nepromijenjen. On jednostavno nije bio moj tip čovjeka.

Susreo sam Al Pacina tijekom snimanja Kuma s Francisom Fordom Coppolom. Išli smo na spoj, ali on je stalno bio na uvijek zabrinut zbog paparazza, moja je uloga bila pomoći muškarcu da prigrlim svoju ženstvenost, ali ja nisam osjećala tu vezu s Pacinom bio je njegov neodoljivi ego”, primijetila je jednom Dijana. Šarm Lukavca ostao je jednako zadivljujući i danas. Rijetkost je da se pojedinci etabliraju na tako značajan položaj na dva kontinenta u tako kratkom razdoblju, kao što je to učinio Samuel Coleridge-Taylor.

Al Pacino je jedan od najpoznatijih i najcenjenijih američkih glumaca, poznat po svojoj izuzetnoj glumačkoj sposobnosti i intenzivnim ulogama. Rođen je 25. aprila 1940. godine u Njujorku, u italijanskoj imigrantskoj porodici. Njegovo puno ime je Alfredo James Pacino. Al Pacino je započeo svoju karijeru u pozorištu, pre nego što je postao poznat na filmu. Prvi značajniji uspeh ostvario je 1969. godine u filmu The Panic in Needle Park, gde je igrao ulogu mladog narkomana. Međutim, prava prekretnica u njegovoj karijeri bila je 1972. godina, kada je dobio ulogu Michaela Corleonea u legendarnom filmu The Godfather (na srpskom: Kum), reditelja Francisa Forda Coppole.

BONUS TEKST:

Kneginja Zorka rođena je u prosincu 1894. godine na Cetinju, kao prvo od dvanaestero djece crnogorskog kneza Nikole I Petrovića i kneginje Milene. Naime, prije krštenja zvala se Ljubica, nakon čega je dobila ime Zorka. Kumovao je srpski princ Mihailo Obrenović, koji je prilikom odabira imena izjavio da će kneginja Ljubica Zorka predstavljati ljubav i označavati “zoru novog vremena”. Na Cetinju je boravila do 11. godine, nakon čega je poslana u Rusiju na školovanje u Smolenski zavod, obrazovnu ustanovu za djevojčice iz uglednih ruskih aristokratskih obitelji.

Priča se da je Zorka svog budućeg supruga Petra upoznala u Parizu, gdje je slučajno došlo do njihovog susreta kroz zajednička poznanstva. Međutim, vjerojatnije tumačenje sugerira da je unija bila strateški dogovoren politički manevar. Knez Petar Karađorđević, koji je u to vrijeme bio u progonstvu iz Srbije, imao je za cilj da se tijesno poveže s Crnogorcima, tamo se preseli i nastani sa svojom obitelji; ženidba kćeri crnogorskog vođe savršeno je odgovarala ovom planu. U manastirskoj crkvi na Cetinju 11. avgusta 1883. godine Petar Karađorđević, Karađorđev unuk, vjenčao se sa Zorkom Petrović-Njegoš, najstarijom kćerkom knjaza Nikole Petrovića.

U vrijeme njihova vjenčanja ona je imala 19 godina, a on 39. Brak je naišao na neprijateljstvo protivnika Karađorđevića i Petrovića, ali je narodu donio neizmjernu radost. Srbi i Crnogorci su na zajednicu dviju dinastija gledali kao na potvrdu zajedničkog naslijeđa, za koje su vjerovali da će dovesti do uspostave jedinstvene države u budućnosti. Po povratku sa svadbenog putovanja u Pariz, kraljevski par se udomio na Cetinju, gdje su narednih godina u miru odgajali svoju djecu: Jelenu, Milenu (koja je umrla u djetinjstvu), Đorđa i Aleksandru.

Osim toga, Andrijin sin je još rođen. Kada su Zorka i Petar uvidjeli da im je dom na Cetinju neadekvatan, odlučili su sagraditi novu kuću uz rijeku Bar. Nazvali su ga Topolica, u čast Petrovog rodnog grada, Topole, koja se nalazi u Srbiji. Navodno su se na dva visoka jarbola postavljena na uglovima dvorišta dosljedno vijorile srpska i crnogorska zastava. Ipak, žena čiji je otac bio predodređen da bude kralj Crne Gore, čiji će muž postati kralj Srbije, a čiji će sin na kraju biti kralj Jugoslavije, preminula je prerano da bi svjedočila bilo kojem od ovih događaja. Godine 1918. ostvarila se još jedna želja kneginje Zorke.

Crna Gora i Srbija ušle su u jedinstvenu državu pod vlašću njenog muža, kralja Petra Oslobodioca, a potom i pod njenim sinom, kraljem Aleksandrom Ujediniteljem. Osim toga, zanimljivo je da je prvi spomenik posvećen ženi u Srbiji podignut baš za kneginju Zorku, a otkriven je 3. juna 1926. godine. Spomenik je izradio vajar Stamenko Đurđević, koji se nalazio na Velikom Kalemegdanu. Nakon Drugog svjetskog rata srušena je i vjerojatno uništena. Trenutno je sačuvan gipsani model izvorne verzije koji se nalazi u Povijesnom muzeju Srbija.

Preporučeno