Glumica Eva Ras udavala se tri puta, a kako je neko vreme priznala, jednog od svojih muževa je varala i sve mu je priznala.

  • – Ravnopravnost muškaraca i žena je neosporna; oboje imaju iste potrebe za ljubavlju, nježnošću i pažnjom. Sasvim je prirodno da kada ti elementi nedostaju u vezi ili braku, pojedinci ih mogu potražiti negdje drugdje. U vlastitom braku sam se udaljio od svog partnera Rasa, ali to nije bilo iz zlobe ili prijevare.

Bio je to čin ljubavi, vođen iskrenim osjećajima prema drugim muškarcima s kojima sam razvila duboke veze. Važno je prepoznati da se ti odnosi ne bi trebali svesti na puke afere ili afere, kako ih neki nazivaju. Oni nadilaze takve plitke kategorizacije i imaju veći značaj. Eva je izjavila da je, dok je bila uključena u takve situacije, doživjela mješavinu sreće i tuge istovremeno.

Moj mi je ljubavnik donio neizmjernu radost i sreću, kao da lebdim na oblaku devet.U stanju čistog blaženstva i ushićenja, našao sam se kako lebdim od radosti uz svog voljenog. Svaki trenutak bio je ispunjen srećom i neodoljivim osjećajem euforije. Međutim, po povratku kući zapljusnuo me val nesreće. U tom sam trenutku skupio hrabrosti sve priznati Rasu. Priznala sam mu da sam bila nevjerna i da sam se zaljubila u drugu. Njegova trenutna reakcija bila je bujica vike i uvreda prema meni.

Zbunjena, ispitivala sam njegov bijes, pitajući se zašto je tako bijesan kad sam mu se odlučila vratiti unatoč svojim osjećajima prema drugom. Za divno čudo, njegov bijes je popustio i ponizno mi se ispričao. Eva Ras ostala je zapanjena njegovom iskrenošću u emisiji “Magazin In”.

Tijekom produkcije filma Eva Ras je pobacila, što se ne smije zaboraviti. U životu je doživjela osam trudnoća, od kojih je sedam završilo spontanim pobačajem. Nažalost, više nije mogla imati djece. Eva Ras je ispričala da je imala 40 godina kada je preminula, označivši kraj svog putovanja majčinstvom.

Tijekom snimanja filma Čovek nije tica spomenula je kako je u jednom trenutku doživjela spontani pobačaj.U tragičnom preokretu događaja, Eva je 22. studenog 1982. ostala udovica. Devet godina kasnije, suočila se s još jednim razornim gubitkom jer je njezina kći, koja je studirala u Parizu, neočekivano preminula.

BONUS TEKST;

Kajsije: Sunčani Plodovi Zdravlja i Užitka
Uvod
Kajsije su jedan od najcenjenijih letnjih plodova, poznate po svojoj sočnosti, slatkoći i bogatom ukusu. Ove bobice su ne samo ukusne, već i izuzetno hranljive, što ih čini omiljenim izborom u ishrani. Kajsije su prilagodljive različitim klimatskim uslovima i mogu se koristiti na mnogo načina u kulinarstvu. U ovom tekstu, istražićemo istoriju kajsija, njihove nutritivne vrednosti, vrste, upotrebu u kulinarstvu, kao i savete za uspešan uzgoj.

Istorija Kajsija
Kajsije (Prunus armeniaca) potiču iz područja centralne Azije, posebno iz Armenije, odakle su se proširile u ostatak Evrope i Azije. U antici, kajsije su bile poznate i cenjene, a Rimljani su ih koristili ne samo kao hranu, već i kao lek. Tokom srednjeg veka, kajsije su se proširile u Evropu, gde su ih gajili u vrtovima i samostanima.

U 16. veku, kajsije su stigle u Novi svet, zahvaljujući evropskim kolonistima. Danas se uzgajaju širom sveta, uključujući SAD, Evropu, Australiju i delove Afrike.

Nutritivne Vrednosti
Kajsije su izuzetno hranljive i nude brojne zdravstvene prednosti. Evo nekoliko ključnih nutritivnih vrednosti kajsija:

Vitamini: Kajsije su bogate vitaminom A, koji je ključan za zdravlje očiju i kože. Takođe, sadrže vitamin C, koji je važan za imunološki sistem i zaštitu ćelija od oksidativnog stresa.

Minerali: Kajsije su dobar izvor minerala poput kalijuma, koji pomaže u regulaciji krvnog pritiska, i magnezijuma, koji je važan za zdravlje kostiju i mišića.

Vlakna: Kajsije su bogate dijetalnim vlaknima, koja pomažu u regulaciji probave i održavanju zdrave crevne flore.

Antioksidansi: Kajsije sadrže antioksidanse poput beta-karotena i flavonoida, koji pomažu u zaštiti ćelija od oštećenja uzrokovanih slobodnim radikalima.

Fitonutrijenti: Kajsije su bogate fitonutrijentima kao što su fenoli, koji imaju antiinflamatorna svojstva i mogu pomoći u smanjenju rizika od hroničnih bolesti.

Vrste Kajsija
Postoji nekoliko različitih vrsta kajsija, svaka sa specifičnim karakteristikama:

Slatke Kajsije: Ove kajsije su poznate po svojoj slatkoći i sočnosti. Koriste se za konzumaciju u svežem stanju i u pripremi različitih jela i dezerta.

Kisele Kajsije: Ove kajsije su nešto kiselije i često se koriste za pravljenje džemova, marmelada i drugih prerađenih proizvoda.

Suve Kajsije: Sušene kajsije su popularne kao užina i koriste se u raznim receptima. Ove kajsije zadržavaju većinu svojih nutritivnih vrednosti, ali su koncentrisanije u kalorijama i šećerima.

Divlje Kajsije: Manje su i često se koriste u tradicionalnoj medicini ili kao dodatak u kuvarstvu.

Upotreba u Kulinarstvu
Kajsije su izuzetno svestrane u kulinarstvu. Evo nekoliko popularnih načina upotrebe:

Sveže u Salatama: Kajsije se često dodaju u voćne i zelene salate, dodajući slatkoću i sočnost.

U Dezertima: Kajsije su popularne u tortama, kolačima, pite i pudinzima. Mogu se koristiti i kao preljev za jogurt i sladoled.

U Džemovima i Marmeladama: Kajsije se često prerađuju u džemove, marmelade i sirupe, koji su odličan način da se uživa u njihovom ukusu tokom cele godine.

Suve Kajsije: Suve kajsije se koriste kao užina, u mešavini sa orašastim plodovima, ili kao dodatak u pripremi granola i energetske pločice.

U Pržnicima i Prelivima: Kajsije se mogu koristiti u pripremi različitih prelivih za meso ili povrće, dodajući jedinstven ukus i aromu.

Uzgoj Kajsija
Kajsije su prilično otporne i mogu se uspešno uzgajati u različitim klimatskim uslovima, ali postoji nekoliko ključnih faktora koje treba uzeti u obzir:

Izbor Sorte: Odaberite sortu kajsija koja je prilagođena vašim klimatskim uslovima. Različite sorte imaju različite zahteve u pogledu temperature i dužine vegetacije.

Priprema Tla: Kajsije preferiraju dobro drenirano tlo bogato organskim materijama. Pre sadnje, pripremite tlo dodavanjem komposta i obavezno se pobrinite da tlo bude rastresito i da ima dobar protok vode.

Sadnja: Kajsije se obično sadi u proleće ili jesen. Sadite ih na udaljenosti od oko 4-5 metara između biljaka i 6-7 metara između redova, kako bi se omogućio adekvatan rast i cirkulacija vazduha.

Zalivanje i Održavanje: Kajsije zahtevaju redovno zalivanje, posebno tokom sušnih perioda. Takođe, treba pratiti rast i razvoj biljaka i preduzeti odgovarajuće mere za kontrolu štetočina i bolesti.

Rezidba: Redovna rezidba je važna za održavanje zdravih biljaka i visokog prinosa. Uklonite stare i oštećene grane i podstičite rast novih izdanaka.

Berba: Kajsije se beru kada su potpuno zrele i imaju bogatu boju. Berba se može obaviti ručno, pazeći da ne oštetite plodove ili biljke.

Zaključak
Kajsije su više od samo ukusnih letnjih plodova. Njihova hranljivost, svestranost u kulinarstvu i prilagodljivost različitim klimatskim uslovima čine ih izuzetnim dodatkom ishrani i vrtu. Bilo da ih konzumirate sveže, sušene, ili u raznim prerađenim proizvodima, kajsije pružaju brojne zdravstvene prednosti i užitak. Sa pravim pristupom i pažnjom, uzgoj kajsija može biti veoma nagrađujuć i doneti radost i zdravlje tokom cele godine.

 

Preporučeno