U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o sujevjerju, i kako da donesete bar malo više sreće u svoj dom. Na ovim prostorima od regije do regije, imamo razna vjerovanja, a sada vam donosimo jedan jako neobičan savjet, kako da vam sreća pokuca na vrata….
Za uživanje u “kiši” pare neophodno je imati ovaj predmet u svom stanu. Feng shui, tradicionalna praksa iz drevne Kine, sugerira da postavljanje predmeta u domu može utjecati na različite aspekte života, uključujući raspored prostorija i orijentaciju kuće. U Srbiji već neko vrijeme postoji tradicionalni pristup uređenju domova, radnih mjesta i okoline. Vjeruje se da nadaleko cijenjeni simbol, žaba sreće, privlači bogatstvo u ove prostore. Dok su prisutni različiti oblici ove sretne figure, načela feng shuija ukazuju da je najučinkovitija verzija tronožna žaba koja drži novčić u ustima, kako je spomenuo Lovesensi.
Postavite žabu na glavni ulaz s glavom okrenutom prema unutra. Kako biste maksimalno povećali privlačnost energije, idealno je smjestiti ga u dnevnu sobu, osobito ako imate privatnu tvrtku. U uredskom okruženju, osigurajte da je istaknuto na vašem stolu. Kada je feng shui žaba okrenuta prema vratima, pomaže u zadržavanju financijske energije, predstavljajući novac koji bi inače mogao napustiti vaš dom. Najbolje je suzdržati se od postavljanja u spavaću sobu, kuhinju ili kupaonicu, a savjetuje se i izbjegavanje postavljanja na pod.
Osim toga, preporuča se izbjegavati njegovo postavljanje u područjima s visokom razinom buke i prometa, jer se smatra da to narušava pozitivnu energiju povezanu s bogatstvom. Prema feng shui stručnjacima, aktiviranje novčane žabe može privući prosperitet, radost i obilje u vaš život. Za aktiviranje žabe možete zavezati crvenu vrpcu oko nje ili je staviti na crveni papir ili drugu obojenu površinu. Ako ste nabavili žabu koja već ima crvenu traku, nema potrebe ponovno provoditi ovaj postupak aktivacije.
DODATNI TEKST:
Štitnjača: neophodna za regulaciju metabolizma i održavanje hormonske ravnoteže. Štitnjača, mali organ u obliku leptira, nalazi se u prednjem dijelu vrata odmah ispod Adamove jabučice. Unatoč skromnoj veličini, igra značajnu ulogu u tijelu. Ova žlijezda proizvodi hormone koji su ključni za regulaciju raznih bitnih tjelesnih funkcija, kao što su metabolizam, razina energije, rast, razvoj i tjelesna temperatura. 3. Poremećaji štitnjače Poremećaji u radu štitnjače mogu uvelike utjecati na cjelokupno zdravlje. Među najčešćim poremećajima su: Hipotireoza: Hipotireoza se javlja kada štitnjača ne proizvodi dovoljno hormona.
Ovaj nedostatak može dovesti do usporenog metabolizma zajedno sa simptomima kao što su umor, debljanje, depresija, suha koža, osjetljivost na hladnoću, poteškoće s koncentracijom i gubitak kose. Tipično, hormonska terapija se koristi za liječenje hipotireoze, uključujući davanje sintetskog hormona tiroksina (T4) pacijentima. Hipertireoza: Hipertireoza se javlja kada štitnjača stvara prekomjernu količinu hormona, što rezultira bržim metabolizmom.
Pojedinci mogu doživjeti simptome kao što su gubitak težine, ubrzan rad srca, poteškoće sa spavanjem, tjeskoba, drhtanje ruku, pretjerano znojenje i umor. Primarni uzrok hipertireoze je Gravesova bolest, koja je autoimuni poremećaj koji dovodi do prekomjerne proizvodnje hormona. Mogućnosti liječenja mogu uključivati lijekove koji smanjuju proizvodnju hormona, radioaktivni jod za uklanjanje dijelova štitnjače ili operaciju uklanjanja dijela žlijezde. Hashimotova bolest je autoimuno stanje u kojem imunološki sustav cilja na štitnjaču, što potencijalno može dovesti do hipotireoze.
Pojedinci kojima je dijagnosticirana Hashimotova bolest obično imaju simptome slične onima hipotireoze, a liječenje uključuje upotrebu sintetičke hormonske terapije. Gušavost: Guša se odnosi na oticanje štitnjače koje može biti posljedica nedostatka joda, autoimunih poremećaja ili čvorova prisutnih u žlijezdi. Ovo stanje može dovesti do problema s disanjem ili gutanjem i može signalizirati druge probleme povezane s radom štitnjače.