– Za danas smo vam spremili jednu temu, a koja je povezana sa ličnom higijenom. Naime, govorićemo o procesu tuširanja, a vjerujemo da i sami ponekad želite da to što prije obavite, i da izletite napolje. Međutim, to je pogrešno što radite….

Možda ćete se iznenaditi kada saznate koji dio vašeg tijela sadrži najveću koncentraciju klica i potencijalne posljedice zanemarivanja pravilnog i dosljednog čišćenja! Dr. Karan Raj često se bavi temama koje se tiču ​​tjelesne higijene i dovodi u pitanje brojne predrasude, upozoravajući pojedince na zdravstvene probleme koji se često zanemaruju. Prihvaćajući uvide ovog stručnjaka, možete otkriti mnoštvo fascinantnih informacija o tijelu i najboljim praksama za njegovu njegu. Dr. Raj ističe da čak i osobe koje se svakodnevno tuširaju često zanemaruju temeljito čišćenje pupka, područja koje se smatra jednim od najprljavijih dijelova tijela. Ovo područje lako skuplja bakterije, različite vrste prljavštine, mrtve stanice kože, vlakna tkanine i slične ostatke.

  • Umivanje samo vodom i samo kupanje nisu dovoljni; važno je naglasiti da čišćenje nikada ne smije uključivati ​​oštre predmete! Korištenje takvih predmeta predstavlja značajan rizik od teških ozljeda i moguće infekcije. Za učinkovitije čišćenje pupka neophodna je vata. Važno je temeljito oprati i osušiti područje pupka. Prema liječnicima, topli, vlažni nabori stvaraju savršeno tlo za razmnožavanje gljivica, što može rezultirati osjećajem peckanja, crvenila i neugodnih mirisa.

Izvrsna tehnika za čišćenje pupka je nanošenje male količine maslinovog ili kokosovog ulja, ostavite da odstoji 10 do 15 minuta prije ispiranja. Neophodno je očistiti pupak sapunom i vodom nakon nanošenja ulja. Ključno je dosljedno održavati ovu rutinu, osobito tijekom treninga. Iako neki ljudi dan započinju i završavaju tuširanjem, a drugi ga uzimaju u različito vrijeme tijekom dana, liječnik ima važnu poruku za sve. Jeste li ikada razmišljali o tome da često tuširanje može negativno utjecati na vaše zdravlje, posebice na kožu?

Tijekom tih toplih ljetnih dana teško je odoljeti želji za tuširanjem i opuštanjem, zbog čega se mnogi od nas prepuštaju više puta dnevno bez razmišljanja o mogućim posljedicama. Možda je iznenađenje, ali zdravstveni stručnjaci ističu da smanjenje učestalosti tuširanja može doista poboljšati našu kožu! Dermatologinja Meri Stephenson tvrdi da svakodnevno tuširanje možda i nije nužno. Na učestalost tuširanja prvenstveno utječu osobni čimbenici, uključujući: -koža -starost -aktivnost Liječnik predlaže da se u pravilu tuširate svaka dva do tri dana, što je prilično neočekivano. Što više volite, tuširati se ili kupati u kadi? Tuš može uštedjeti čak 50 posto više vode od kade.

Važno je razmišljati o duljini tuširanja, a idealno vrijeme je između pet i sedam minuta. Navodi da učestalo tuširanje može oštetiti prirodna ulja i zaštitnu barijeru kože, dovesti do suhoće, iritacija, a ponekad čak i osipa ili crvenila. Naglašava da, općenito, tuširanje ne bi smjelo trajati duže od tri minute. To također podrazumijeva da se trebamo češće tuširati tijekom aktivnosti, treninga ili fizičkog rada, jer oni mogu dovesti do pojačanog znojenja.

Preporučeno