Za naš današnji članak spremili smo vam jednu jako zanimljivu priču, a tiče se mašine za pranje veša. Slijedi jedan jako koristan trik, kako da na najbolji mogući način operete svoj veš…..
Održavanje čiste perilice ključno je za njenu dugoročnu učinkovitost i učinak. Redovito održavanje pomaže u izbjegavanju nakupljanja prljavštine, neugodnih mirisa i smanjenja učinkovitosti stroja. U nastavku su dvije jednostavne, ali učinkovite metode čišćenja: 1. Korištenje tableta za pranje posuđa za čišćenje Ovaj pristup je brz i jednostavan i pokazao se vrlo učinkovitim u uklanjanju nakupljene masnoće i deterdženata iz unutrašnjosti perilice rublja.
Što je potrebno: Dvije tablete za čišćenje posuđa. Postupak: Priprema: Neotvorene tablete za pranje posuđa stavite izravno u bubanj stroja. Podešavanje programa: Namjestite perilicu na program za pamuk ili odaberite neki drugi program koji radi na visokim temperaturama, približno 60°C. Započnite program. Tablete će se otopiti i djelovati za čišćenje unutrašnjosti stroja. Ishod: Nakon što program završi, stroj će biti temeljito očišćen, što će rezultirati znatno čišćom vodom bez nakupljene prljavštine. 2. Čišćenje limunom i pastom za zube.
Ova metoda može biti donekle nekonvencionalna, ali može biti vrlo učinkovita za uklanjanje neugodnih mirisa i čišćenje unutrašnjosti. Što je potrebno: Jedan limun. Pasta za zube Postupak: Priprema: Uzmite limun i prerežite ga na pola, pa jednu polovicu namažite pastom za zube. Ugradnja: Stavite polovicu limuna u bubanj stroja i nanesite pastu za zube na unutrašnjost vrata stroja. Započnite radom stroja na kratkom ciklusu s vrućom vodom. Ova radnja pomaže u uklanjanju neželjenih mirisa i dezinfekciji unutrašnjosti.
Dodatak:
Nakon što program završi, krpom ili spužvom očistite gumenu brtvu mješavinom sode bikarbone i octa. Nakon toga pokrenite kratki program u trajanju od približno 15 minuta kako biste osigurali dodatnu čistoću. Preporuke: Redovno održavanje: Preporuča se čišćenje perilice najmanje jednom mjesečno. Upotreba specijaliziranih sredstava za čišćenje: Po potrebi možete koristiti i specijalizirana sredstva za čišćenje perilica rublja koja se mogu pronaći u trgovinama. Ove tehnike lako je slijediti, iskoristite predmete koje vjerojatno imate kod kuće i pomažu u održavanju funkcionalnosti vaše perilice rublja.
DODATNI TEKST
Banane su nesumnjivo hranjive i korisne za mnoge pojedince; međutim, neke skupine trebaju biti oprezne u pogledu njihovog unosa. Iako pružaju obilje vitamina, minerala i vlakana, različiti čimbenici mogu ih učiniti potencijalno opasnima za određene populacije. Pojedinci koji imaju alergije, astmu i atopijski dermatitis mogu doživjeti alergijske reakcije na banane.
Takva se alergija može manifestirati simptomima poput svrbeža, osipa i promjena na koži, jer tijelo identificira banane kao potencijalnu prijetnju. Osobe s dijagnosticiranim dijabetesom trebale bi biti oprezne s konzumacijom banana, budući da je ovo voće bogato ugljikohidratima i prirodnim šećerima, što potencijalno dovodi do brzog povećanja razine šećera u krvi.
Preporučljivo je osobama s dijabetesom pratiti svoje porcije banana i razmisliti o njihovom spajanju s hranom bogatom proteinima ili povrćem bez škroba radi boljeg upravljanja. Osobe koje imaju visoku razinu kalija, osobito one s problemima s bubrezima, trebale bi biti oprezne s konzumiranjem banana. Kao izvor kalija, banane mogu biti problematične za ove osobe, zbog čega je bitno da se klone ovog voća. Osobe koje pate od sindroma iritabilnog crijeva (IBS) mogu otkriti da banane sadrže oligo-fruktan, tvar koja može uzrokovati bolove u želucu, nadutost i nelagodu za one koji su pogođeni ovim stanjem. Iako banane nude brojne zdravstvene prednosti, pojedinci u određenim kategorijama trebali bi biti oprezni i potražiti savjet liječnika prije nego što ih dodaju svojoj prehrani.