• U današnje vrijeme, imamo veš mašine, koje su u stvari 2 u 1, odnosno da je u isto vrijeme i perilica, a i sušilica. Međutim, njihova jedina mana je to, da se jako brzo kvare, dok imamo nekih i opcija na samoj mašini koje mogu da prosuše veš…

Ponekad vam može trebati čista odjeća, ali ona se ne može potpuno osušiti. Što ako ne želite koristiti radijator Što ako je vrijeme sušenja u sušilici predugo? U ovom scenariju, što bi bio malo vjerojatan ishod? I perilica i sušilica rublja pokazale su podjednako dobre rezultate. Saznajte ovu sjajnu metodu koja bi bila vrlo korisna putem ovog sjajnog izvora. Koliko dugo zrak zadržava vlažnost? Problemi s vlagom mogu se lako pojaviti u stambenom prostoru tijekom jeseni i zime. Uz loše vrijeme – koje bi moglo biti alternativa kiši, snijegu ili niskim temperaturama – sušenje odjeće nije praktično. Sušenje odjeće na radijatorima nešto je što mnogi ljudi pokušavaju izbjeći jer može povećati razinu vlage, a to nije dobro za vaš dišni sustav.

  • Osim toga, ako stavite odjeću na radijatore, toplina neće cirkulirati prostorijom. Dobra vijest je da postoji izlaz za ovaj problem — privremeno uz pomoć sušilice za rublje. Stroj koji pere i suši rublje. Ako želite ubrzati proces sušenja svoje odjeće, vratite se u perilicu s već opranom odjećom, ali ovaj put ne zaboravite dodati veliki ručnik. Razlog tome je što određeni ručnik treba biti dovoljno velik i upijati zrak. Sve što trebate učiniti je uključiti perilicu kako bi počela centrifugirati. Radi brzosti, neka se to učini brzo. Zatim morate sjesti i pričekati da perilica rublja završi s radom. Nakon što se skinete, ručnik će pokazati svoju veliku sposobnost upijanja brzo upijajući dosta vlage iz odjeće. Mali komadić će ih potpuno osušiti.

Obično je dovoljno samo ostaviti ga na radijatoru neko vrijeme. Imajte na umu da je gore navedeno izravno povezano s upijanjem ručnika. Redovito sušenje rublja vrši se stavljanjem odjeće na prikladnu otvorenu liniju ili na stalak unutar ili izvan kuće. To je jedna od najstarijih, ali uobičajenih praksi. Prednosti: Ekonomičnost To je zeleni način da pomognemo održati naše tkanine.

Savjeti: Provjerite jeste li odabrali lijepo sunčano mjesto za objesiti rublje, ne zaboravite na ugodan svjež zrak. Sunčeva toplina pomaže pri sušenju i djeluje kao prirodni dezinficijens, dok vjetar općenito ubrzava sušenje rublja. S druge strane, to je nešto na što treba pripaziti kod obojenog rublja; nikada ga ne smijete stavljati na izravnu sunčevu svjetlost. Razlog tome je taj što sunce može učiniti da boja izblijedi zbog pretjeranog izbjeljivanja. Obojenu odjeću držite u hladu ili je okrenite naopako kada se suši. Koristite štipaljke za rublje kako biste izbjegli deformacije i pomogli da rublje ostane sigurno na sebi. Osim toga, dobrim protresanjem rublja prije vješanja pomoći ćete mu da se brže osuši i smanjiti gužvanje.

Kako bi se sve optimalno osušilo, potrebno je pridržavati se odgovarajućeg razmaka između svakog komada rublja kako bi se omogućila slobodna cirkulacija zraka. To je tako što ćete osigurati dovoljno prostora između svakog odjevnog predmeta. Prednosti: Rublje je zaštićeno od štetnih UV zraka jer se može prati u svim vremenskim uvjetima, a time i minimalno oštećenje tkanine. Savjeti: Ako imate sušilicu rublja, odaberite pravi program na temelju tkanine. Niže temperature s lomljivim tkaninama.

Za optimizaciju sušenja, stavite sušilicu/policu za rublje u dobro prozračenu prostoriju ili blizu prozora. Štoviše, proces se može ubrzati upotrebom sušilice ili ventilatora. Kako biste izbjegli prenatrpanost, neka oko svakog komada rublja bude dovoljno prostora za kruženje zraka. Prozorska stakla držite često otvorenima kako biste omogućili ulazak svježeg zraka u prostorije – to poboljšava slobodnu cirkulaciju zraka i smanjuje vlagu. Mješovito sušenje se naziva korištenjem više od jedne tehnike kako bi se rublje dovelo do određene razine suhoće. Njegove prednosti uključuju: svestranost ubrzani proces sušenja.

Preporučeno