– Za ovaj vikend članak, spremili smo vam jedan sjajan savjet koji je povezan sa životnim prostorom. Jednostavno, ponekad se moraju uraditi neke stvari kako bi imali što ljepše okruženje u svome domu….

Naravno, želite ugodan miris u svom stanu u svakom trenutku, zar ne? Srećom, postoji jednostavan način da to postignete bez oslanjanja na skupe osvježivače zraka. Započnite s nabavkom posude u koju možete staviti kristale sode za pranje (natrijev karbonat). Dekorativno posložite nekoliko klinčića i stavite ih na vrh. Soda bikarbona učinkovito se bori protiv neugodnih mirisa, a klinčići ugodan miris.

Za još aromatičniji doživljaj dodajte malu količinu eteričnog ulja. Kako biste neprestano osjećali ugodnu aromu, strateški postavite nekoliko ovih predmeta u svoj životni prostor. U slučaju da imate krznene prijatelje koji bi mogli biti u iskušenju istražiti, uzmite komad aluminijske folije i probušite nekoliko malih otvora prije nego što je stavite preko predmeta.

BONUS TEKST:

U čast obljetnice rođenja Mihaila Miše Janketića, renomiranog jugoslavenskog glumišta, ovoga tjedna obilježavamo njegova djela. Rođen 24. svibnja 1938., Janketić isprva nije imao namjeru da se bavi glumom kao primarnim putem, jer mu je srce pripadalo književnosti.

  • Međutim, tijekom svog akademskog puta aktivno je sudjelovao u radničkom štrajku. Kao rezultat toga, dobio je privremeni dopust i iskoristio je ovu priliku za 21-dnevno iskustvo u međunarodnom kampu. Tijekom svog boravka u Beogradu, prepričava susret sa zadivljujućom Austrijankom, iskustvo koje ga je naposljetku dovelo do gubitka budućih prilika. Kako bi povratio stabilnost i osigurao stipendiju, odlučio je upisati Kazališnu akademiju, izbor koji će odrediti tijek njegove karijere.

Od tog trenutka pa nadalje, Miša Janketić je neprimjetno prelazio u razne uloge na filmu, televiziji i kazalištu. Međutim, ostalo je dugotrajno pitanje – gdje je on uistinu napredovao? Iza njegovih poznatih profesionalnih postignuća krije se zapanjujuća priča o njegovom ranom životu. Najizazovnije poglavlje odvijalo se usred burne pozadine Drugog svjetskog rata, kada je tragično izgubio majku od ruke svog kolege iz razreda.

“Majka mi je radila u mjesnoj pošti. Tog kobnog dana, dok smo se opraštali od partizanskih postrojbi i pozdravljali njemačke snage, mojoj su majci naši sunarodnjaci rekli da ostane. Njezina je dužnost bila nastaviti službu u Poštanski ured. Što se tiče Nijemaca, naša će strana ponovno odbiti njihove napredne snage. Pop Maca je otkrio dodatne otporaše u Pljevljima”, ispričao je Janketić u tom periodu za TV Novosti. U toku priprema za suđenje majka mi se povjerila: “Čilo, planiraju da mi oduzmu život.”

Brigu o Mileni povjeravam vas. Kao vođa kućanstva, vaša je dužnost čuvati svoju ženu i zaštititi je. Ne povjeravajte je nikome drugome i suzdržite se od bilo kakvih štetnih radnji. Janketić, koji je tragično izgubio majku Milicu, prepričava njihovu očajničku molbu policiji da joj poštede život, da bi otkrio da su je na kraju ubile drugarice partizanke u Ševarima. Nacionalna komisija Crne Gore, u nastojanju da razotkrije zločine okupatora i njihovih suradnika, dokumentirala je svjedočenje Milorada Vukojičića zvanog Maca, koji je priznao svoju umiješanost u ubojstvo deset sunarodnjaka.

Ovo svjedočanstvo, pod brojem 1487, nalazi se u Državnom arhivu Crne Gore. Vukojičić je s još sedmoricom dobio status svećenika Srpske pravoslavne crkve. Prema saznanjima Zemaljske komisije, Vukojčić je zajedno s Vojislavom Kovačevskim i Milisavom Jestrovićem 1944. godine sudjelovao u hapšenju i smrtonosnom strijeljanju nenaoružanih osoba s područja općine Pljevlja. Osim toga, u Pljevi se pričalo da je dobio nadimak Maca. ” zbog njegove sklonosti određenom instrumentu, poznatom kao Macoli, za izvođenje djela nasilja.

Preporučeno