Poznata pevačica Sanja Đorđević nedavno je bila gost u jednoj emisiji koja je privukla veliku pažnju javnosti. Međutim, publika je ostala šokirana njenim izgledom, što je izazvalo niz komentara da je pevačica radila botoks i potpuno promenila svoj fizički izgled. S obzirom na te spekulacije, Sanja Đorđević se oglasila za “Blic” i otkrila šta je zapravo uticalo na njen izgled.

  • Sanja je podijelila vijest da je dobila mononukleozu i Epstein-Barr virus, zbog čega je bila prikovana za krevet u trajanju od šest mjeseci. Medicinski stručnjaci naglasili su ozbiljnost ovog katastrofalnog virusa, upozorivši je na bilo kakav oblik napora ili profesionalnog angažmana zbog mogućeg prijenosa nevinim radnjama poput poljupca ili čak kontakta s nečistim staklenim posuđem. Unatoč težini bolesti, Sanja je ustrajala u svojim radnim nastojanjima, zanemarivši ozbiljnost svojeg stanja, što je u konačnici pogoršalo njezino već kompromitirano stanje.

U početnoj fazi prosinca doživjela je teški napad bolesti koji je uvelike omeo njezinu sposobnost nastupa, zbog čega se nije osjećala dobro i borila se da završi koncert. Virus je prouzročio oticanje njezinih žlijezda, što je rezultiralo primjetnom promjenom izgleda lica i značajnim gubitkom snage. Kao rezultat toga, bila je prisiljena otkazati sve nadolazeće nastupe i ostala je zatvorena u svom domu pet mjeseci, tijekom kojih je iskusila debljanje. Osim toga, njezin oslabljeni imunološki sustav doveo je do gubitka donjih zuba, što je zahtijevalo operaciju i korištenje umjetnih kostiju i implantata, što je dodatno utjecalo na njezin fizički izgled.

Govoreći o glasinama o kozmetičkim zahvatima, oštro je demantirala korištenje filera ili botoksa u posljednjih pet godina. Naglašavajući ozbiljnost svoje bolesti, uvjerila je da se u međuvremenu potpuno oporavila i vratila se nastupu. Iako možda nema istu razinu fizičke privlačnosti kao prije i tek treba skinuti dobivenu težinu, naglasila je važnost davanja zdravlja svome zdravlju i zanemarivanja negativnih komentara.

  • Što se tiče pristupa različitim aspektima života, pjevačica je pojasnila da ima umjeren stav. Nadalje je naglasila da bi, ako bi se podvrgnula tretmanu botoxom, to bilo učinjeno na ukusan i suzdržan način. Nažalost, kao posljedica zdravstvenih problema i kirurških zahvata, njezin je fizički izgled doživio promjene koje su neki pojedinci pogrešno shvatili. Pjevačica je dalje spomenula kako se postupno oporavlja, bavi se aktivnostima poput šetnje i koncerata. Međutim, treba imati na umu da je potrebno vrijeme da se oteklina smanji.

U završnoj riječi Sanja je svojim slušateljima dala nekoliko vrijednih savjeta, istaknuvši važnost brige o sebi i održavanja dobrih higijenskih postupaka kako bi se spriječili susreti sa sličnim zdravstvenim problemima. Dok je sve uvjeravala da joj ide dobro i da može pjevati bez ikakvih problema, ipak je izrazila blagu bojazan što se tiče skakanja i pjevanja u isto vrijeme. Unatoč tome, njezina odlučnost da ustraje ostaje nepokolebljiva dok potiče druge da daju prioritet svojoj dobrobiti i prepoznaju težinu virusa koji joj je nanio značajne zdravstvene izazove.

BONUS TEKST:

U redu, evo jednog dugog teksta o važnosti održavanja mentalnog zdravlja:

Mentalno zdravlje je važan aspekt našeg ukupnog blagostanja koji često zanemarujemo ili potcenjujemo. Dok se fizičko zdravlje često stavlja u prvi plan, mentalno zdravlje podjednako igra ključnu ulogu u našem svakodnevnom funkcionisanju i kvalitetu života. Održavanje dobrog mentalnog zdravlja nije samo odsustvo mentalnih poremećaja, već i o sposobnosti suočavanja sa stresom, upravljanju emocijama, izgradnji zdravih odnosa i osećaju zadovoljstva i smisla u životu.

Jedan od ključnih aspekata održavanja mentalnog zdravlja je razvijanje strategija za suočavanje sa stresom. Svako se suočava sa stresom u nekom trenutku svog života, ali važno je znati kako efikasno nositi se sa njim. To može uključivati vežbe opuštanja, meditaciju, fizičku aktivnost, druženje sa voljenima ili traženje profesionalne pomoći ako je potrebno. Važno je prepoznati svoje stresore i razviti personalizovane strategije za njihovo prevazilaženje.

Pored toga, izgradnja emocionalne inteligencije igra ključnu ulogu u održavanju mentalnog zdravlja. To podrazumeva sposobnost prepoznavanja, razumevanja i upravljanja svojim emocijama, kao i empatiju prema drugima. Razvijanje emocionalne inteligencije može poboljšati kvalitet naših odnosa, smanjiti konflikte i poboljšati naše emocionalno blagostanje.

Važan deo održavanja mentalnog zdravlja je i uspostavljanje i održavanje zdravih međuljudskih odnosa. Povezanost sa porodicom, prijateljima i zajednicom može pružiti podršku, osećaj pripadnosti i zadovoljstvo. Redovno održavanje veza sa voljenima, izražavanje ljubavi i pažnje prema njima, kao i aktivno učešće u društvenim aktivnostima, može pozitivno uticati na naše mentalno zdravlje.

Konačno, pronalaženje smisla i svrhe u životu može biti ključno za održavanje mentalnog zdravlja. To može uključivati postavljanje ciljeva, izazova i aktivnosti koje nas ispunjavaju i motivišu. Bavljenje hobijima, volontiranje, razvijanje karijere ili učestvovanje u aktivnostima koje doprinose zajednici mogu pomoći u osećaju smisla i svrhe.

U suštini, održavanje mentalnog zdravlja zahteva kontinuiranu pažnju, trud i ulaganje u sebe. To nije samo individualni napor, već i društvena odgovornost. Kroz otvorenu komunikaciju, podršku jedni drugima i pružanje resursa za mentalno blagostanje, možemo stvoriti okruženje u kojem svi možemo truditi se da ostvarimo svoj puni mentalni potencijal i živimo srećnije, ispunjenije živote.

 

 

 

 

Preporučeno