“Ja sam buduća mama sa samo 15 dana do termina, a moj suprug pije već 5 dana, izlazi po barovima s prijateljima, dok ja sjedim ovdje sasvim sama s ovim svojim ogromnim trbuhom. Mislim da postoji enormna količina straha koja dolazi kad znaš da trudovi mogu započeti bilo kada, plus da si potpuno sama.

Ali oštro je rekla da sam pretjerao i da je molim da je ne zamaram svojim brigama, te da je njen sin dovoljno pametan da zna kada treba sam doći kući. “Da je njegova mama ovdje, potpuno bi se poistovjetila sa mnom.

Oštro mi je rekla da sam pretjerao i da je ne zatrpavam vlastitim brigama, tvrdeći da je njezin sin dovoljno pametan i zreo da zna kada se treba vratiti kući. “Da je moja mama još uvijek ovdje,.. preminula je… jer ne mogu nastaviti priču jer bi vam to poremetilo večer.”

BONUS TEKST:

3. Odaberite bilo koji položaj za spavanje—to je dobro za vaš mozak. Položaj spavanja značajno utječe na zdravlje mozga. Spavanje na boku poboljšava detoksikaciju mozga, smanjujući rizik od obolijevanja od Alzheimerove i Parkinsonove bolesti.

Ne dopustite da bakar u vodi bude previsok. Bakar je potreban za zdravlje kostiju, hormona i živaca. Međutim, ovaj metal može oštetiti mozak ako je prisutan u količinama iznad normale, kao što je povod za Alzheimerovu bolest. Iako je bilo teško identificirati točnu koncentraciju bakra koja bi se smatrala visokim rizikom, savjetuje se uklanjanje bakrenih vodovodnih cijevi. Osim toga, korištenje filtera za vodu za smanjenje sadržaja bakra nije loša ideja.

2. Nemojte uzimati određene lijekove, poput lijekova protiv alergija. Antikolinergički ishodi lijekova za demenciju često su povezani sa samim stanjem. Osobe koje primaju antikolinergičke lijekove imaju smanjen metabolizam mozga i povećanu atrofiju mozga. Uobičajeni različiti antikolinergički lijekovi za spavanje i alergije na redovnoj bazi povećavaju rizik od razvoja demencije.

3. Odaberite položaj za spavanje koji je dobar za vaš mozak. Način na koji zaspite uvelike ovisi o zdravlju vašeg mozga. Spavanjem na boku pospješuje se detoksikacijsko čišćenje mozga do kojeg dolazi i smanjuje rizik od dobivanja Alzheimerove i Parkinsonove bolesti.

4. Izbjegavajte pesticide Utvrđeno je da su okidači demencije povezani s okolišnim čimbenicima, uključujući DDT i nekoliko insekticida. Iako je DDT već zabranjen, on godinama ostaje u okruženju u kojem se primjenjuje. Najviše povišene koncentracije DDT-a i njegovih razgradnih produkata su u hrani životinjskog podrijetla i masnoj hrani. Mozgove oštećuju mnogi moderni pesticidi u slučaju da je acetamiprid neonikotinoidni insekticid posebno kada se jede tretirana hrana.

5. Prihvatite život ispunjen svrhom. Određivanje svrhe smanjuje vjerojatnost demencije. Živjeti s namjerom pridonosi sreći i blagotvorno djeluje na rad mozga. 6. Nadoknadite nedostatak vitamina D.

6. Ljudi koji imaju manjak vitamina D skloniji su razvoju demencije. Sunčanje i posebna prehrana pomoći će vam da povećate razinu ovog vitamina u tijelu. Također, učinkovita metoda može biti uzimanje posebnih dodataka prehrani.

Kardiovaskularne vježbe i hodanje poboljšavaju rad mozga i mentalne sposobnosti. Stoga su redovite šetnje de facto prvi koraci za održavanje zdravog i aktivnog mozga.

Kardiovaskularne vježbe i hodanje pomažu poboljšati rad mozga i kognitivne sposobnosti. Stoga se uključivanje redovitih šetnji može nazvati prvim korakom u očuvanju zdravog i aktivnog organa percepcije.

Preporučeno