Faširane šnicle su definitivno jako lagan prijedlog za ručak, ne treba vam puno sastojaka, a na vama je da izaberete samo jedan od recepata koji se mogu naći na raznim portalima. Danas vam donosimo i video prijedlog šnicli iz Turske….

Priprema je jednostavna, a okus zaista izuzetan! Vodeći recept za punjenu šniclu dolazi iz Turske, nudi nevjerojatno sočno i aromatično jelo, s ključnom tajnom koja se nalazi u osnovnoj tehnici. Važan savjet iz našeg videa o jemenskoj kuhinji je da koristite samo jednu vrstu mljevenog mesa umjesto mješavine kako biste dobili ukusan i vlažan dimljeni odrezak. Nadalje, turski kuhari dobro začine odrezak prije kuhanja. Obično se uz njih poslužuje salata.

Sastojci uključuju 1 kilogram mljevenog mesa, 1 žličicu crnog papra, 1 žličicu mljevene crvene paprike, 1 žličicu slatke paprike, 1 žličicu kumina, 1 žličicu korijandera, 1 žličicu mljevenog češnjaka, 1/2 šalice nasjeckanog peršin i 1 glavica luka. Priprema: Započnite nasjeckanjem luka i namakanjem u vodi. Pomiješajte mljeveno meso sa začinima, češnjakom i peršinom, pazeći da se sve dobro izmiješa. Nakon što luk ocijedite, umiješajte ga u smjesu s mesom. Sve sastojke dobro izmiješajte, zatim od smjese oblikujte kuglice i lagano ih spljoštite. Popečke pržite na vrućem ulju.

  • DODATNI TEKST
  • Izbjeljivanje i bojanje kose imaju svoje posljedice, a proces posvjetljivanja kose obično počinje s pramenovima. Preporučljivo je provjeriti kvalifikacije frizera koji će provoditi tretman prije ovog izbora. Time ćete minimalizirati šanse da budete nezadovoljni svojim novim izgledom i spriječiti izlazak iz salona s oštećenom, pretjerano tretiranom kosom. Evo pitanja koja mnoge žene obično postavljaju prije nego što se odluče na ovaj postupak. Da li pramenovi kose predstavljaju opasnost za zdravlje vaše kose? Svakako, promjena boje vaše kose neizbježno će uzrokovati određenu štetu.

Unatoč tome, opseg ove štete varira ovisno o veličini učinjenih promjena. Manji pramenovi mogu uzrokovati malu ili čak neprimjetnu štetu, dok ciljanje na platinastu nijansu ili uklanjanje višestrukih pramenova može prouzročiti značajnu štetu. Razlog za to je što izbjeljivač uklanja pigment iz kose, što dovodi do povećane osjetljivosti folikula. Kao rezultat toga, pramenovi kose mogu izgledati bez sjaja, suhi i podložniji lomljenju. Bitno je razumjeti da je određena razina oštećenja vaše kose neizbježna i to je istina.

Postoje metode koje frizer može koristiti kako bi minimalizirao štetu. Ne može posvijetliti kosu bez upotrebe izbjeljivača, što znači da je oštećenje neizbježno; međutim, može poboljšati njezin izgled korištenjem profesionalnijih proizvoda za njegu kose koji sadrže učinkovite kemikalije. Osim toga, primjena ispravne tehnike pri postavljanju pramenova ključna je za smanjenje nepotrebne štete. Također je važno da frizer redovito provjerava foliju kako bi bio siguran da proces izbjeljivanja ne traje dulje nego što je potrebno.

Metode za održavanje vaše dobrobiti kod kuće uključuju pravilnu njegu kose, koja je ključna za sprječavanje daljnjeg oštećenja. Najbolje je izbjegavati pranje kose svaki dan i ograničiti upotrebu alata za toplinsko oblikovanje kao što su sušila za kosu, pegle i uvijači. Postoje učinkoviti tretmani za kovrčavu kosu koji se mogu napraviti kod kuće, a preporučljivo je potražiti savjet svog frizera oko odgovarajućih proizvoda. Ovi tretmani se koriste na kosi i ostavljaju se prije pranja šamponom, nakon čega slijedi regenerator ili dubinski regeneracijski tretman, zbog čega se trud isplati.

Koji je preporučeni vremenski okvir za zakazivanje drugog termina u frizerskom salonu? Najbolje je pustiti kosu da miruje što je duže moguće. Kada idete frizeru, ako se fokusirate na njegu kose od korijena, planirajte sljedeći tretman svakih osam do dvanaest tjedana kako biste smanjili vidljivost uraslih dlačica. S druge strane, ako odaberete ombre ili tehniku ​​koja ne uključuje cijelu dužinu vaše kose, preporučuje se pričekati tri, šest ili dvanaest mjeseci prije nego što se podvrgnete novom tretmanu.

Preporučeno